PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Jak podpiąć radio Pioneer MVH-350BT



moro
05-04-2013, 00:41
Zakupiłem takie radio i producent zaleca żeby...

"Pioneer zaleca podłączenie radioodtwarzacza tak, by nie można go było uruchomić po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Radę warto potraktować poważnie. W przeciwnym wypadku sprzęt może dość szybko rozładować akumulator. Przy podłączeniu na stałe i założonym panelu radio może pobrać nawet 187 mA! Wystarczy jednak podłączyć zgodnie z zaleceniem, by pobór prądu spadł do 2.4 mA. Uwaga pozostawienie panelu oznacza, że radio chwilowo może pobrać ok. 40 mA (potem następuje wyraźny spadek poboru prądu)."

I teraz mam pytanie... musze jakiś kabel odpiąć czy co zrobić? Radio posiada kostkę ISO, a do oryginalnej kostki fordowskiej kupiłem adapter żeby wszystko podpiąć tylko nie wiem jak ten problem rozwiązać, bo nie chciałbym też musieć za każdym razem programować stacji radiowych, więc jakieś podtrzymanie by się przydało.


Proszę przenieść do CAR AUDIO... zły dział wybrałem przez pomyłkę.

NoJz
05-04-2013, 01:18
ford ma taki myk, że seryjna instalacja do radia nie pozwoli na włączenie go bez kluczyka w stacyjce. podłączasz plug&play i cieszysz się z radyjka. Gdyby nie zapamiętywało stacji i ustawień, to zamień czerwony kabelek z żółtym :P jeżeli chciałbyś kiedyś jednak zrobić sobie radio bez kluczyka w stacyjce, to wystarczy zamiast + ze stacyjki pociągnąć drugi + z akumulatora ( niektórzy mostkują kabel czerwony czyli podtrzymanie z akumulatora również z kablem żółtym - średnio bezpieczna zabawa :P )

batman72
05-04-2013, 03:31
ford ma taki myk, że seryjna instalacja do radia nie pozwoli na włączenie go bez kluczyka w stacyjce
Dziwne, bo moje radia zawsze się włączały na instalce fabrycznej bez przeróbek.
Teraz mam ori i również się włącza bez kluczyka.

moro
05-04-2013, 08:17
Ja jak mam wyjęty kluczyk ze stacyjki również mam możliwość włączenia radia poprzez naciśnięcie przycisku on/off, a mam oryginalne radio założone, może ktoś jeszcze ma jakąś propozycję?

Tycak
05-04-2013, 17:43
Dziwne, bo moje radia zawsze się włączały na instalce fabrycznej bez przeróbek.
Teraz mam ori i również się włącza bez kluczyka.
Tak ale radia oryginalne :)
Mi poprzednie ori jakie było w Mondku wyłączało się z momentem wyciągnięcia kluczyka ale jeśli nacisnąłem na postoju guzik on/off włączało bez problemu.
Teraz mam JVC marketowe i już po wyjęciu kluczyka na nic nie reaguje, mogę sobie wciskać włącznik do woli, a i tak nic z tego :hmm:
Jedyne co chodzi i świadczy o tym, że zasilanie do radia jest podawane to wysuwanie płyt.
Radio się nie włączy ale jak nacisnę wysuwanie płyty to wysuwa ją od razu czyli prąd ma. Z tym, że wysunąć ją wysunie ale wsunąć jej z powrotem się nie da.
Czytałem gdzieś w instrukcji (tej od JVC) i jest to jakieś awaryjne wyciąganie płyty CD :niewiem:

batman72
05-04-2013, 20:28
Stary Blaupunkt i JVC się włączały tak, jak fabryczne- pewno to zależy od modelu i jego....wieku:zakrecony:

Tycak
05-04-2013, 20:39
Stary Blaupunkt i JVC się włączały tak, jak fabryczne- pewno to zależy od modelu i jego....wieku
Może być, ja miałem w mondku 3 radioodtwarzacze w przeciągu góra jednego roku :jezor:
Jak kupiłem to było oryginalne Blaupunkt RNS 2 i ono się włączało nawet na postoju oraz po nim 2x JVC (KD-R45, KD-R432) i one się już nie włączą bez kluczyka w stacyjce przekręconego na pozycję I
Może faktycznie to jakaś funkcja fabrycznie ustawiana już we wszystkich nowych radiach żeby nie czerpało prądu z akumby jak zapomnimy wyłączyć grajka.
Wiem, że mogę to ominąć bo mój mechanik mi proponował, że w 10min coś przepnie w kabelkach i będzie grało też na postoju bez kluczyka ale ze względu na moją sklerozę która z każdym dniem postępuje podziękowałem za gest i odmówiłem :))