PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] 22litry/100km????? Crazy!!!



Nitek
05-07-2006, 10:29
Witam!

Moje Mondeo 1.8 Automat gaz zwykły z komputerem w mieście gdy podłącze sondę lambda 22l/100km. 8O W trasie około 15l/100km.
Gdy odłączę sondę to spalania są miasto 18-19 litrów a trasa 14-15. Baaaaaaaaaaaaardzo proszę o jakąś skuteczną metodę ograniczenia apetytu mojego Mondeo. Sonda "podobno" jest sprawna tak twierdzą gazownicy. Czy wymiana sondy na nową coś pomoże?? Co do tego może mieć silnik krokowy on chyba jest od biegu jałowego a ja z racji tego że to automat używam tylko przy zapalaniu.
PS. Gaz regulowałem już kilkukrotnie
Z góry dziękuję za sugestie
Łukasz,Siedlce

jedros1
05-07-2006, 16:51
Łoł to moje 2.0 ze zwykłą instalacją pali po mieście w granicach 9 litrów Gazu a po trasie z prędkośćią 150-180 w granicach 15 litrów na setkę :))
Proponuję jedż do innego gazownika i niech ci sprawdzi instalacje od początku bo mi tu zajerzdża nie wyregulowanym Gazikiem :bigok: :beer:

insider
05-07-2006, 22:46
Jedros nie odsylaj kolegi od razu do innego gassmaniaka.... na poczatek niech chlopak sam sprawdzi stan filtru powietrza... czy uklad jest szczelny.. niech wyczysci przeplywomierz, musi zastanowic sie kiedy wymienial swiecie i przewody, bo one juz moga kiepsko przepalac... a na samym koncu do innego gassmaniaka... jezeli mowia ze sonda lambda jest ok, to jak bys podpatrzyl u nich na komputerze to powinienes miec prawie ze idealna sinusoide na przebiegu (ewentualnie minimalne drgania moga sie pojawic jak masz nieszczelny uklad wylotowy, badz faluja obroty od "silnika krokowego")

pamietaj ze sam mozesz tez wiele zdzialac i nie musisz wcale za taka fachowa wiedze placic.... poznasz nas i MKP to sie przekonasz ze tutaj sa spoko ludzie i napewno ktos zawsze Tobie pomoze a na jakims spocie :beer: postawisz i po temacie, na tym polega idea tego klubu :metal

Nitek
06-07-2006, 09:21
Witam ponownie

Przewody i świece(Motorcraft) filtr powietrza są nowiutkie niecały miesiąc.
A co do szczelności układu to jak można sprawdzić ?(Generalnie chodzi mi o układ ssący) Uszczelkę pod kolektorem mam nowiutką(70zł:) Nie wiem natomiast jak sprawdzić szczelność tej rurki stalowej co dochodzi z tłumika do kolektora a także pokrywę przepustnicy powietrza

Z góry dziękuję:)

myst
07-07-2006, 09:30
Witaj

Wydaje mi się że najprościej i najtaniej to chyba bedzie samemu to porzadnie wyregulować.
Znajdź sobie we wtyczce komputera sygnał lambdy (przy autku chodzącym na benzynie sygnał będzie się wachał w zakresie 0.15-0.85V.
Po przełączeniu na gaz i ustawieniu atuatora na 60 domyślnie wyreguluj sobie śrubą z boku reduktora tak, by atuator był w okolicach 60 i lambda też pływała jak na benzynce. Jak już będzie reduktor OK, to poproś kogoś żeby Ci przytrzymał 3000-3500RPM i reguluj górną śrubą (trymerem) żeby tak jak przy reduktorze - attuator ok. 60 i plywająca lambda.
Nie ukrywam że najprościej było by kupić kabelek, wpiąć się przez COMa do PCta i mieć kontrole nad atuatorem i lambdą. Jednak zakładając że masz komputer poprawnie zaprogramowany powinieneś po prostu tak wyregulować by w miarę szybko po dodaniu / odjęciu gazu lambda szybko wracała do sinusoidy (2-3s max).
Jak coś jest niejasne to daj znać.
Gaziarzom nie zawsze się chce to wyregulować dokładnie.
Jeśli chodzi o nieszczelność , to moim skromnym zdaniem, jeśli nie masz jakiejś dużej dziury na przewodzie doprowadzającym powietrze, to raczej sie nie ma czym przejmować. Silnik jest sporą pompą i wytwarza duże podciśnienie, więc raczej wsysa tą dziurą dodatkowe powietrze a nie wypuszcza gaz. Jeśli na wolnych obroty nie przekraczają 1200 to raczej dużej dziury nie masz...

pozdrawiam :beer:
Maciek

Nitek
07-07-2006, 10:23
Witam To znowu ja :)

Szanowni Klubowicze
Posłuchałem rady mojego kumpla i odpięłem sonde całkiem efekt 17 litrów na 100km w dużych korkach. Czyli sonda nadaje się na smar do nart.(chociaż komputer pokazał odwrotnie) i trzeba kupić drugą tylko zastanawiam się czy nie kupić używanej orginalnej ze szrotu bo boję się że kupi podróbkę a kosztuje około 250zł poza tym koleś ze szrotu daje mi tydzień na sprawdzenie?

insider
07-07-2006, 10:25
ok, ale jak silnik lapie cieple powietrze z komory... to jest znacznie gorsze spalanie...

myst
07-07-2006, 10:32
Myślę że różnica między powietrzem ktore ma 30st a 90st nie jest wielka, gdyz temperatura spalania jest kilkanaście razy większa, a objętość powietrza nie różni się aż tak bardzo przed i po nagrzaniu. Oczywiście, masz rację że powietrze rozrzedzone jest mniej kaloryczne, ale myślę ze nie ma to tak dużego wpływu. Myślę że większy ma na benzynę, gdzie oszukana nieszczelnością przepływka powoduje podawanie za małej dawki paliwa... :satan:
natomiast przy gazie to chyba nie ma az takiego wpływu.

W kwestii lambdy to jeśli nie działa jak trzeba to rzeczywiście może to być powód dużego spalania...
wymień, wyreguluj i z głowy :bigok:

altoot
07-07-2006, 10:36
to jakies V8? :)


Bo jedyne auto, którym jeździłem i pochłaniał takie ilości paliwa to V8 o pojemnosci ponad 5L... :))

jedros1
10-07-2006, 16:19
Nitek wszystko luzik prosisz o pomoc a twój profil jest nie pełny.Proszę uzupełnij profil skąd jesteś i czym smigasz wtedy będzie lepiej dla ciebie.Bo nóż widelec okaze się że niedaleko ciebie mieszka klubowicz i będzie mógł ci pomóc :metal :beer: :bigok: :pc:

insider
10-07-2006, 16:25
Nitek wszystko luzik prosisz o pomoc a twój profil jest nie pełny.Proszę uzupełnij profil skąd jesteś i czym smigasz wtedy będzie lepiej dla ciebie.Bo nóż widelec okaze się że niedaleko ciebie mieszka klubowicz i będzie mógł ci pomóc :metal :beer: :bigok: :pc:

przylaczam sie z apelem do kolegi... u nas uzupelniony profil to podstawa...

sebekian
10-07-2006, 18:34
Mogę tylko się przyłączyć z podobnym autkiem silnik większy bo 2.0 ale też automat, gaz II gen. Moje spalanie, to 15 l/100 miasto i 10 na trasie. Teraz testuje opcje jazdy po mieście z wyłączonym nadbiegiem bo coś słyszałem że daje to też efekt hamowania silnikiem czego w automacie raczej nie ma. Nie zaślepiaj egr , więcej pali.

insider
11-07-2006, 09:11
tak, to prawda, jak masz zaslepiony EGR to pali wiecej bo okolo 1-1,5 litra... ale masz czystsza mieszanke... no ale jak ktos duzo jezdzi.... to niech sobie policzy w najgorszym wariancie, ze koszt spalania moze spasc do powiedzmy jakis 17 zl/100km....

p.s. ja chyba swoj odslepie i zobacze jak sie przelozy to na spalanie.... jak bedzie roznica zbyt mala... to wole zeby byl odslepiony....

Nitek
01-08-2006, 16:16
Ustawiłem sobie gaz u podłączyłem sondę lambda nowa 250zł 8O i jest zaje...ście trasa 10-12 w zaleznosci od rodzaju butów w jakich jeżdzę natomiast miasto 12 no czasem 13 w zalezności od korków.
Dziękuje za cenne uwagi a za tą różnicę w spalaniu to sobie nakupię :beer:

Pozdrawiam i dziękuję :banan: