PDA

Zobacz pełną wersję : Polerka lakieru



jeremiasz
05-07-2006, 12:20
Witam! Chcę w własnym zakresie nawoskować lakier jakimś "plastmalem", ale na karoserii widać małe ryski z myjki automatycznej i jakieś tam zarysowania.... Jakiego środka użyć aby choć trochę te ryski zliwkidować ???

Widziałem pasty do lakieru pod konkretny kolor np. tej firmy z żółwikiem Thutle czy jakoś tak....
???

qrw003
05-07-2006, 12:40
Żeby usunąć drobne ryski z lakieru mósisz użyc jakiejś lekko ściernej pasty np (tempo - trochę pracochłonne) :satan:, a dobiero potem nawoskowac - chyba że znajdziesz coś dwa w jednym - może koledzy doradza coś takiego.

BS
05-07-2006, 12:44
Żeby usunąć drobne ryski z lakieru mósisz użyc jakiejś lekko ściernej pasty np (tempo - trochę pracochłonne) :satan:, a dobiero potem nawoskowac - chyba że znajdziesz coś dwa w jednym - może koledzy doradza coś takiego.

Właśnie turtle wax (zielone okrągłe pudełka) jest lekkościerny -najmniejsze ryski po 2 warstwie usuniesz ...

TomekWino
05-07-2006, 14:26
I pzrestań myć samochód na automatycznych myjniach bo strasznie niszczą lakier :wall:

Ręczne są ok. :)

STraits
05-07-2006, 15:16
Papier ścierny wodny powiedzmy 2000. Zmatowić. Potem Facecla G3 albo 3M-a pasty i na mokro... efekt gwarantowany. Jeśli nie chcesz sie w to bawić sam, to kup pasty porzadne jak wyżej i zleć lakiernikowi polerke. Zapłacisz ze 300-400 PLN ale autko będzie jak nowe ;)

Andy
05-07-2006, 15:17
Ja drobne ryski też Tempem zwalczam.

STraits
05-07-2006, 16:01
Należy tylko pamiętać, ze lakier bezbarwny, który się poleruje - ma własną grubość. I jeśli jej nie znamy to lepiej delikatnie podchodzić do polerowania :) :satan: Bo z silver metalic może zostać silver mat ;)

LaBobas
05-07-2006, 16:20
Ja tam nie polecam ani plastmala ani tempo do ciemnych aut.Jak sa wieksze rysy to wlaci w nie i nijak nie mozna potem tego usunac i widac jeszcze bardziej rysy.Wlasnie tak mialem.Zaprawki porobilem,glanc pociagnalem tempo i znowu wuszlo.Lepiej jednak nie stosowac tych past do ciemnych lakierow.

Andy
05-07-2006, 16:38
Należy tylko pamiętać, ze lakier bezbarwny, który się poleruje - ma własną grubość. I jeśli jej nie znamy to lepiej delikatnie podchodzić do polerowania :) :satan: Bo z silver metalic może zostać silver mat ;)
Ale się dzisiaj koledze dowcip trzyma :)) toć ja tylko ryski zwalczam a nie mam ich az tyle co by całe autko polerować.

WojtasS
05-07-2006, 16:51
Jeśli nie chcesz sie w to bawić sam, to kup pasty porzadne jak wyżej i zleć lakiernikowi polerke. Zapłacisz ze 300-400 PLN ale autko będzie jak nowe ;)


polerowanie w zakladzie lakierniczym nie powinno przekroczyc 150zl

samemu mozna sie pobawic tylko trzeba zabezpieczyc plastiki i uszczelki bo lubia sie pobrudzic i wejsc w zakamarkia to juz bardziej czasochlonne zajecie niz samo polerowanie
Autko sie zdecydowanie lepiej myje po polerowaniu :D:D i warto samemu myc

pozdrowionka dla wszystkich

:beer: :beer: :beer: :beer:

Marq
05-07-2006, 23:12
A ja polecam bardzo prosty sposób, bardzo tani i we własny zakresie. Trzeba tylko się ręką namachać. :)

Mam na myśli woskowe środki barwne, przeznaczone pod dany kolor lakieru. Sam osobiście używam środka AutoLand (do lakierów czerwonycgh i podobnych). Usuwa drobne ryski, poleruje i przywraca warstwie lakieru znacznie lepszy wygląd. Polecam z czystym sumieniem, bo sprawdziłem to sam na swoijm aucie. Lakier był już dość matowy (tempo matowiło jeszcze bardziej, plastmal to samo), po pierwszym zastosowaniu AutoLand-u efekt może nie był zbyt porażający, ale różnica była juz widoczna, po kolejnym poprawa była już znacznie bardziej widoczna. Ma jeszcze jedną zaletę - deszcz go nie zmywa, co w przypadku tego typu srodków niestety tak się zdarza. A cena jest naprawdę warta uwagi - ok. 14 zł. Dostać można w każdym prawie sklepie motoryzacyjnym i w większości marketów typu Tesco, Auchan itp.
Jedna wada, namachać to się trzeba naprawdę solidnie i ręka boli jak diabli, ale jednak warto. :)