PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Dziwny dźwięk w okolicach rozrządu



Dymek
14-04-2013, 14:12
Witam od jakiegoś czasu moje mondeo wydaje dziwny dźwięk w okolicach rozrządu. Jest to metaliczny odgłos jakby łańcuch ocierał o obudowę. Słyszalny na wysokich obrotach ok 3k i powyżej. Czy jest możliwe żeby łańcuch się tak wyciągnął? Czy może powodem jest coś innego? Przebieg 286tys. Zamieszczam filmik http://youtu.be/cyM6paYcGuc

tompiorko
14-04-2013, 14:27
Pamiętaj że po tej stronie jest też sekcja napinacza. Zdejmij pasek, i odpal.Jak dźwięki te ucichną to będzie wiadomo że nie łańcuch a np któraś z rolek, napinacz bądź koło altka hałasuje.

---------- Post added at 14:27 ---------- Previous post was at 14:22 ----------

Ostatnio podobny przypadek spotkałem u jednego z forumowiczów (sąsiad zza miedzy :) ).

Hałasowało jakby miał się zaraz łańcuch urwać. Po zdjeciu paska wszystko ucichło. Winowajcą okazał się być altek który to o mało co się nie rozleciał. Właściwie to rozleciał się ale parę dni później.
A wszystko to przez to że mechas założył za krótki pasek i łożyskowanie altka uwaliło na amen :guns:

Dymek
14-04-2013, 14:31
Podniosłeś mnie trochę na duchu. Mam zamiar tak zrobić jak napisałeś ale dopiero w sobotę. Najgorsze jest to, że dźwięk ten jest bardziej słyszalny u góry niż na dole i to mnie martwi, ale mam nadzieję, że mi się wydaje...

tompiorko
14-04-2013, 14:39
Na dole czy na górze, te dźwięki mocno się przenoszą i bez stetoskopu to na bank nie sprawdzisz :))

Zrzutka paska i wszystko stanie się jaśniejsze i oby cichsze :zakrecony:

borewitsch
17-04-2013, 12:08
sprawdź jeszcze tzw. małą dwumasę
ja miałem dziwny metaliczny dźwięk przy wchodzeniu na obroty i okazało się właśnie koło pasowe na wale korbowym
na forum jest artykuł dotyczący wymiany i dostania się do niego

Dymek
20-04-2013, 12:47
Dziś zrzuciłem pasek i... cisza. Okazało się ,że koło pasowe pod obciążeniem (na pasku) wytwarza owe dźwięki. Sprawdziliśmy wizualnie i widać jak siła odśrodkowa działa na nie. Poza tym ręcznie da się nim poruszać a raczej nie powinno się dać. Więc do wymiany koło pasowe wału korbowego. Na szczęście nie łańcuch.