PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] krzywi sie kierownica podczas hamowania



oliwek
05-07-2006, 17:17
Hejka, normalnie nie mam juz pomysłow wiec pytam tutaj
wymienione : klocki, tarcze, tuleje wahaczy, zwoznie wahaczy, odpowietrzone hamulce, i nadal mam taki efekt że jak hamuję to kierownica przekręca mi się w lewo, jak puszcze hamulec wraca do normalnego połozenia, im szybciej jade i z wiekszej predkosci hamuje tym efekt jest wiekszy, jak np jade 30km/h i wcisne to prawie sie nie ruszy :( co to moze byc ?? moze ktos miał juz taka przyczyne ? czego to moze byc wina ? pozdrawiam i help me:(

SEZREP
05-07-2006, 17:26
Podjedź pod stacje diagnostyczną i sprawdź hamulce czy aby równo łapią i z jaką siłą . Według mnie nierówne łapanie przednich kół prawe koło albo słabiej hamuje albo później niż lewe.

STraits
05-07-2006, 17:28
Moim zdaniem masz do oczyszenia prowadnice i zaciski hamulcowe. Nierówno łapią.

dave_go
05-07-2006, 17:46
Dodatkowo proponuję sprawdzić drożność przewodów hamulcowych. Ja raz miałem zapchany przewód hamulcowy, efekt był ten sam - b. słabe hamowanie na jedno koło powodowało szarpnięcie kierownicą.

qrw003
05-07-2006, 17:47
i ciśnienie w oponach do sprawdzenia

oliwek
05-07-2006, 18:13
cisnienie w kołach ok, klocki wymienione, wszytko jest wyczyszczone, kurde brak mi planow :(

benek86
05-07-2006, 19:32
sprawdź zbieżność. może któreś łożysko jest zatarte. ja miałem zatarte łożysko i musiałem wymieniać całą przednia piaste.

TomekWino
05-07-2006, 19:34
Któryś tylny cylinderek puszcza albo nie równo biorą tylne szczeńki. Sprawdz tylne chamulce.

oliwek
05-07-2006, 19:43
Własnie wrociłem z testu hamulcow, wszytko jest ok
tył bierze idealnie, przod przy lekkim hamowaniu minimalnie bardziej prawa strona niz lewa ( wiec wg tej teori powinien zciagac w prawo , ale przy lekkim i tak nie zciaga ) a przy gwałtownym obie strony równiutko, na szarpakach troche bardziej rusza sie lewy wahacz na tulejach niż prawy( wymienione wszytkie w obu ) ale nic nie puka stuka itd, ogolnie cała zawiecha zrobiona, czy to mozliwe ze to np od opony ?? ze cos z nia jest nie tak ??

insider
05-07-2006, 19:59
no ja mam tez takie niezbyt mile sciaganie... bylem na stacji diagnostycznej... roznica sil hamowania to zaledwie u mnie 3 procent... czyli to odpada... tuleje wahacza po wymianie... opory toczenia sie kol tez sa nawet w normie.. i nikt nie wie co moze mu dolegac....

dave_go
05-07-2006, 21:39
czy to mozliwe ze to np od opony ?? ze cos z nia jest nie tak ??

jeśli podczas jazdy na wprost ściąga to wówczas winna by była opona - jeśli ściaganie masz tylko przy hamowaniu to myślę że na 90% winny jest jeden z elementów układu hamulcowego

PS. Amortyzatory sprawne - jak ze sprawnością owych ? Heble na tyle sprawdzałeś także ?

benek86
05-07-2006, 22:10
spróbuj przełożyć oponki z tyłu do przodu i zobacz.

oliwek
05-07-2006, 22:36
amorki niestety nie wiem w jakim sa stanie, heble z tyłu sa lepsze niz przednie jesli chodzi o rownomierne łapanie
nie mam bladego pojecia co jest
ide zmienic opony z tyłu na przod , potem powiem co i jak i czy była poprawa :)

babka
05-07-2006, 22:45
Ja walczyłem z takim tematem kilka tygodni (hamulce, klocki itp). Okazało się że miałem źle wciśnięte tuleje wahaczy(przy wymianie).Jak są źle wciśnięte(jedna z nich ma takie zatopione blaszki) samochód leci przy hamowaniu w jedną stronę. Po wymianie jak ręką odjął.

LaBobas
05-07-2006, 23:04
Ja walczyłem z takim tematem kilka tygodni (hamulce, klocki itp). Okazało się że miałem źle wciśnięte tuleje wahaczy(przy wymianie).Jak są źle wciśnięte(jedna z nich ma takie zatopione blaszki) samochód leci przy hamowaniu w jedną stronę. Po wymianie jak ręką odjął.Przyznam ,ze tez czytal o tym na forum juz nie raz o tych sworzniach.Jedz do zakladu i zapytaj sie jak wciskali,czy jest roznica przy wciskaniu,czy oni o tym wiedza.

WBmondeo
05-07-2006, 23:08
na 99% tuleja wachacza ta tylna, albo padła albo zle załozona, a jeśli dałeś zamiennik to ja wymień na orginał

insider
05-07-2006, 23:15
Ja walczyłem z takim tematem kilka tygodni (hamulce, klocki itp). Okazało się że miałem źle wciśnięte tuleje wahaczy(przy wymianie).Jak są źle wciśnięte(jedna z nich ma takie zatopione blaszki) samochód leci przy hamowaniu w jedną stronę. Po wymianie jak ręką odjął.Przyznam ,ze tez czytal o tym na forum juz nie raz o tych sworzniach.Jedz do zakladu i zapytaj sie jak wciskali,czy jest roznica przy wciskaniu,czy oni o tym wiedza.

eeeeeee... pewnie zapomnieli.... ale to u tych majstrow to chyba norma musi byc...

oliwek
05-07-2006, 23:17
zmieniłem opone na zapas, efekt taki sam
fakt z tymi tulejami jest jazda , po tej jednej stronie wahacz bardzo sie rusza, duzo bardziej niz na drugiej i własnie w ta strone zciaga, i powiem jeszcze inaczej , jak gwałtownie depne w hamulce tak ze prawie załapuje ABS to nie zciaga, ale przy hamowaniu do granic absu kiera idzie w lewo, puszaczm hamulce i wraca, czy to typowy objaw dla zle wbitych tuleji ? jesli tak jutro robie raban w zakładzie gdzie mi montowano
aaaa i powiedzcie mi jedno jeszcze, czy po wymianie sprezyn z przodu powinienem zrobic geometrie ? i czy to np moze byc wina geometri ? ale opon nie zdierza i jak jedzie to jedzie prosto
Napiszcie dokładnie jaka jest roznica miedzy tymi tuljami zebym wiedział co i jak dokładnie jak mam sie czepiac

oliwek
06-07-2006, 15:12
oddałem auto do DANFORD'a panowie stwierdzili ze tuleja tylna jest zle włozona, dupki włozyli ja odwrotnie , auto stoi w serwisie, wymieniaja tuleje, jak bedzie nadal zle poddaje sie bo juz nie wiem czewgo to wina

insider
06-07-2006, 15:42
no zobaczymy, bo jezeli to tuleja jest zle wlozona i ona jest wina problemu, to jade z reklamacja do swojego mechaniora...

oliwek
06-07-2006, 18:32
no to po problemie załozenie oryginalnych tuleji forda i jak reka odjał auto prowadzi sie idealnie, nic nie zciaga jest poporstu super :) dziekuje wszytkim za pomoc i sugestie :) pozdrowionka

insider
06-07-2006, 19:32
zawsze do uslug i do pomocy :beer: