PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkII] Mapa gazu a raczej jej brak ...



*czarny*
15-04-2013, 17:09
Witam dzisiaj podlaczylem sie pod staga i o to co zobaczylem.

Instalacja Stag 300, listwa valtek, reduktor tomasseto AT09.

http://img809.imageshack.us/img809/4519/mapahx.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/809/mapahx.jpg/)

..moje pytania czy moge nie miec mapy dlatego ze tydz temu odlaczylem akumulator zeby go naladowac ?
..jakie powinno byc spalanie w mondeo 2.5 V6 ?? moje jest w granicach 15-16l.

Ustawienia :

http://img854.imageshack.us/img854/3254/mapaustawienia.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/854/mapaustawienia.jpg/)

..czy ustawienia sa prawidlowe ?

maniek_
15-04-2013, 22:11
Obie lambdy leż± na 0,24 więc zacznij od ich sprawdzenia. Co do spalania s± setki postów na ten temat. U mnie w trasie ok 13, jazda po Łodzi (lub stanie w korkach) 17l

frugo
16-04-2013, 07:47
Co do sond Lambda to nie sugeruj sie STAG-iem, na 99% nie sa do niego podlaczone.
Co do mapy to widac brakuje mu punktow zeby wyrysowac wykres albo niezgadzaja mu sie odczyty punktow.
Oczywiscie mapa kasuje sie przy odpieciu aku ale to nie ma zadnego wplywu na szialanie instalacji.

A co do spalania to z takim reduktorem i "wtryskami" to nie spodziewaj sie cudow, to najgorsze mozliwe komponenty wiec ustawienie normalnego spalania bedzie bardzo ciezkie, aczkolwiek porzadna regulacja na ewno by troche pomogla ;)

*czarny*
19-04-2013, 13:26
Co do sond Lambda to nie sugeruj sie STAG-iem, na 99% nie sa do niego podlaczone.
Co do mapy to widac brakuje mu punktow zeby wyrysowac wykres albo niezgadzaja mu sie odczyty punktow.
Oczywiscie mapa kasuje sie przy odpieciu aku ale to nie ma zadnego wplywu na szialanie instalacji.

A co do spalania to z takim reduktorem i "wtryskami" to nie spodziewaj sie cudow, to najgorsze mozliwe komponenty wiec ustawienie normalnego spalania bedzie bardzo ciezkie, aczkolwiek porzadna regulacja na ewno by troche pomogla ;)

WItam a co sie dzieje jak sondy nie sa podlaczone ?? jakie powinny byc tego efekty ??
...samochod na benzynie jak i lpg pracuje bardzo ladnie, choc na LPG jest duzo slabszy ale to pewnie wina valtek-ow.
podobno listwy hann-y zielone sa dobre czy mam racje ??

frugo
19-04-2013, 13:42
WItam a co sie dzieje jak sondy nie sa podlaczone ?? jakie powinny byc tego efekty ??
...samochod na benzynie jak i lpg pracuje bardzo ladnie, choc na LPG jest duzo slabszy ale to pewnie wina valtek-ow.
Jezeli mialbys sterownik STAG-300 ISA2 i wlaczona ISA2 to wtedy pasowaloby zeby pierwsza sonda byla podlaczona, ale poza tym przypadkiem sondy w STAG-u maja tylko pogladowy charakter i nie trzeba ich podlaczac.
Co do spadku mocy to oczywiscie moze byc wina Valtekow ale raczej obstawiam slaba regulacje, jak mialem problemy z Valtekami to poszarpywalo auto, potzrafily zafalowac obroty ale moc byla. Jest jeszcze kwestia reduktora, czy wyrabia sie cisnieniowo.

Hany to bardzo dobre wtryski choc ostatnio cos podobno stracily na jakosci, trzeba je dobrac w zaleznosci od mocy na jeden cylinder auta, ja moge polecic Barracudy, ja jestem mega zadowolony, mysle ze bey dysz daly by rade u Ciebie ale to trzeba by zweryfikowac ;)

*czarny*
19-04-2013, 13:52
Czyli chyba zaczne wymiane od wywalenia valtekow bo mysle ze reduktor powinnien dawac rade skoro jest sugerowane zakladac go do mocy 170 KM choc swoje lata tez juz ma, a jak to sprawdzic czy sie wyrabia ??
Regulacje przeprowadzal mi dwa razy gazownik i nic jesli chodzi o jakos jazdy na LPG sie nie poprawilo...i zreszta tez mowil ze valteki by wywalil.

ps. ah i jak mam sprawdzic czy mam staga z ISA 2 ??

maniek_
19-04-2013, 14:15
A ile już przejechałe¶ na tym parowniku?


i jak mam sprawdzic czy mam staga z ISA 2 ??Na sterowniku jest naklejka z podanym symbolem

frugo
19-04-2013, 14:22
a jak to sprawdzic czy sie wyrabia ??
Podlaczyc laptopa do STAG-a i jadac na LPG sprawdzic o ile spada cisnienie gazu przy jezdzie do odcinki.

Sama regulacja musi tez byc porzadnie zrobiona ;) Czy podczas tych regulacj gazownik jezdzil z laptopem podlaczonym do auta czy cos kombinowal na postoju?

Czy masz ISA mozna odczytac na sterowniku albo w programie do STAG-a sprawdzic czy jest u gory po prawo przycisk autoadaptacja ( nie mylic z autokalibarcja)

PS. Jezeli screany powyzej püochodza z podlaczonego sterownika to nie masz ISA2

*czarny*
19-04-2013, 14:31
A ile już przejechałe¶ na tym parowniku?


i jak mam sprawdzic czy mam staga z ISA 2 ??Na sterowniku jest naklejka z podanym symbolem

Ja przejechalem ok 15tys km a poprzedni wlasciciele nie wiem instalacja w aucie jest od 4 lat.
O ile sie nie myle nie ma napisane na sterowniku ISA 2



a jak to sprawdzic czy sie wyrabia ??
Podlaczyc laptopa do STAG-a i jadac na LPG sprawdzic o ile spada cisnienie gazu przy jezdzie do odcinki.

Sama regulacja musi tez byc porzadnie zrobiona ;) Czy podczas tych regulacj gazownik jezdzil z laptopem podlaczonym do auta czy cos kombinowal na postoju?

Czy masz ISA mozna odczytac na sterowniku albo w programie do STAG-a sprawdzic czy jest u gory po prawo przycisk autoadaptacja ( nie mylic z autokalibarcja)

PS. Jezeli screany powyzej püochodza z podlaczonego sterownika to nie masz ISA2

Regulacje przeprowadzal gazownik na postoju, zdjecia tak sa z podlaczenia mojego sterownika wiec nie mam ISA 2 ok fajnie.

ps. A w jakim zakresie to cisnienie jest prawidlowe a w jakim kiespkie ??

frugo
19-04-2013, 15:11
Regulacje przeprowadzal gazownik na postoju
No to nie bylo zadnej regulacj ;) Tak to moze sobie regulowac w nieskonczonosc i nic nie wyjdzie z tego, jak to ma porzadnie chodzic to zmien gazownika.


ps. A w jakim zakresie to cisnienie jest prawidlowe a w jakim kiespkie ??
Zalezy jakie masz ustawione na reduktorze, ale zasada jest taka, zobacz jakie jest cisnienie na wolnych obrotach na LPG i nie pownno spasc wiecej jak 0.2 bara od tej wartosci