PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Obroty do góry, auto się nie rozpędza



adriantiger
16-04-2013, 00:16
Witam serdecznie jestem tu nowy ;) mam od pewnego czasu problem ze swoim Mondeo i nie wiem co to jest więc prosze o pomoc a sprawa wygląda następująco jak docisnę energicznie gaz do podłogi to nie ma mocy tylko obroty rosną bardzo szybko do 4 tys. potem spadają na poprzednie miejsce i samochód dopiero sie rozpedza czyli niema tego zrywu żeby przyśpieszyć musze robić to płynie na pewnym odcinku zeby kogoś wyprzedzić niema tego fajnego efektu który wgniatał w siedzenie mam wersje tdci 130 km prosze o pomoc i pozdrawiam wszystkich ;)


Proszę na przyszłość w tytule zawierać opis problemu.

Marcinus_1
16-04-2013, 00:44
A nie kończy ci sprzęgło czasem. Po tym co piszesz tylko to mi przychodzi do glowy

Wysyłane z ciapciaka

fundil
16-04-2013, 06:57
A nie kończy ci sprzęgło czasem. Po tym co piszesz tylko to mi przychodzi do glowy

Wysyłane z ciapciaka

Chyba się nie mylisz,mi też się wydaje że to sprzęgło.

Paolo
16-04-2013, 07:06
Sprzęgło łatwo sprawdzić rozpędzić auto do 30 km/h wrzucić trójkę i wcisnąć gaz do dechy jeżeli obroty rosną a auto nie przyspiesza to wiadomo że sprzęgło.

Marcinus_1
16-04-2013, 07:44
Sprzęgło łatwo sprawdzić rozpędzić auto do 30 km/h wrzucić trójkę i wcisnąć gaz do dechy jeżeli obroty rosną a auto nie przyspiesza to wiadomo że sprzęgło.

Ja osobiscie w celu sprawdzenia sprzegla robie to na postoju, wrzucam 5 czy 6 I staram sie ruszyc, powoli sciagajac noge ze sprzegla jak auto stoi a silnik pracuje I mamy 5 bieg to sprzeglo do wymiany

adriantiger
16-04-2013, 20:42
wielkie dzięki za pomoc i za info i co teraz całą dwumasę trzeba wymienić czy jak ? ;)

Jareczek1980
16-04-2013, 21:58
zależy, okaże się po zrzuceniu skrzyni, może tylko sprzęgło