PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Podświetlenie deski rozdzielczej



reganajax
16-04-2013, 17:45
Witam, mam w planach zmienić żarówki pod deską rozdzielczą w Fordzie Mondeo mk1 1996 sedan. Mam parę spalonych żarówek oraz przy okazji chcę poprawić jego tj. Mondziaka wygląd. Proszę podajcie mi link do tych żarówek na allegro bo 2 razy nie chcę demontować i zakładać panelu. Oraz wstępnie ile ich jest

ratmed24
16-04-2013, 21:01
np włącznik świateł,regulacja reflektorów, tam są 2 żarówki szklane R5 1,2 w http://www.nowyelektronik.pl/searchsklep.php?mode=opis&nr=54887 tak wyglądają,
panel nawiewów - chyba też 2 lub 3 więc z 10-15 szt na całości pewnie wyjdzie, dawno nie grzebałem tam wiec nie wiem dokładnie ile, a zamiast na allegro w pierwszym motoryzacyjnym lub elektrycznym dostaniesz :)

reganajax
16-04-2013, 21:27
Jakbyś mógł albo ktoś inny zrobić mi zestaw taki np +- ile żarówek i do jakiego miejsca (tj. włącznik świateł, nawiewy, deska rozdzielcza) i link z allegro żarówek abym mógł zamówić od razu:)

ratmed24
16-04-2013, 23:44
no napisałem że żarówki R5, a na allegro to już poszukaj mnóstwo tego jest, zresztą w liczniku jak chcesz wymieniać to aby te co odpowiadają za podświetlenie wskaźników bo od kontrolek to chyba jak sprawne nie ma sensu podmieniać :) od siebie dodam że sprawdzałem diody 5mm gotowe pod 12v w włączniku świateł i odcień i moc światła jak dla mnie do kitu wyszła z powrotem żarówki dałem, nie wiem jak u Ciebie ale u mnie znaczek ten biały gdzie regulacja natężenia też mam podświetlony - tam jest miejsce na wstawienie diody - wstawiłem zieloną :) świeci mi kiedy w dzień mam na min podświetlenie ustawione a gaśnie całkiem jak na maxa mam- fajny bajer , dodatkowo diodę mam wstawioną w podświetlenie popielniczki też efekt jest lepszy niż zwykła żarówka

reganajax
17-04-2013, 17:53
No ja nie mam podświetlenia regulatora natężenia światła;) tzn żarówki bo się spaliła i nie wiem gdzie ją kupić. Co do popielniczki, chce ją wymienic ale nie moge sie do niej dostac;/

---------- Post added at 17:53 ---------- Previous post was at 17:29 ----------

Np pod nawiewami jest taka folia dająca kolor, proszę daj ktoś link do folii takich kolorowych.

ratmed24
17-04-2013, 22:17
ja mam podświetlenie regulacji natężenia zrobione diodą zieloną 10 min roboty :) jak coś to Ci podeślę fotkę jak to od środka wygląda bo miałem dwa te regulatory i na 2 się bawiłem, podświetlenie zapalniczki ciężko tam dojść pamiętam, że wymontowałem radio, kieszeń pod radiem, popielniczkę, boczny plastik i zręczne ręce i da radę :) co do foli i zmiany koloru to nie mam wiedzy co i jak.

reganajax
18-04-2013, 06:46
Chcę zrobić na czerwono w środku taki mam pomysł, zegary zamówiłem już z podświetleniem na czerwono więc prędkościomierz mam w sumie z głowy:) Teraz chce oświetlić włącznik świateł, zapalniczkę oraz nawiewy i nie wiem, które żarówki wybrać. Proszę Cię bardzo ładnie, zrób zdj regulatora natężenia światła itd;) Będę wdzięczny;) Jak się znasz to daj link do żarówek na allegro, które mogę wstawić pod nawiewy bo z nimi najwięcej roboty bedzie. Jakbyś mógł opisz jak diode w regulatorze zamontowałeś, pozdrawiam Cie kolego

ratmed24
25-04-2013, 09:03
dziś wstawię foto regulatora, sory ale nie miałem neta przez tydzień :\

reganajax
25-04-2013, 18:15
Ja kupiłem tablice gotowca. tzn kolor srebrny a podświetlenie na czerwono (mówię tutaj o obrotomierzu, prędkościomierzu, temp oraz ilości paliwa) Teraz chcę zrobić resztę na czerwono tzn włącznik świateł, regulator świateł, nawiewy. Również chciałbym zrobić podświetlenie klamek oraz dołu drzwi gdzie przy otwieraniu włączy się dopiero podświetlenie. Pozdrawiam:)

reganajax
25-04-2013, 21:06
Zakupiłem nowe zegary. Jak zdjąć lub zdrapać stary zegar?

http://allegro.pl/biale-zegary-ford-mondeo-mk1-mk2-18-wzorow-i3092556946.html

Fred.X
25-04-2013, 21:25
Jak zdjąć lub zdrapać stary zegar?
1. wyciągasz bolce zabezpieczające wskazówki
2. pozwalasz wskazówkom swobodnie opaść
3. pisakiem zaznaczasz delikatnie miejsce wskazówek na dole
4. podważasz widelcem wskazówki aż do zdjęcia
5. ściągasz wskazówki i tarcze
6. zakładasz , dopasowujesz nowe
7. wciskasz wskazówki zgodnie z zaznaczeniem wcześniejszym aż do wyczucia takiego "kliknięcia"
8. przesuwasz w górę i zakładasz bolce
9. teraz otwierasz browara i cieszysz się nowym wyglądem ;)

reganajax
26-04-2013, 06:26
Hah:D Dzięki stary:D

A ściąganie starych zegarów, tych 4 części. Stare ostro przylegają do powierzchni. W jaki sposób je zdjąć?:)

Fred.X
26-04-2013, 10:41
odkleić ;)