PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] twarde zawieszenie



dgra86
18-04-2013, 01:40
problem z moim mondeo polega na tym ze z przodu zawieszenie jest tak jakby twarde koło od razu wpada do dziury z takim hukiem bez amortyzacji i wtedy troszeczkę szarpie kierownicą . dodam że walczę już z tym trochę czasu . w aucie mam wymienione sprężyny plus łożyska górne od amortyzatorów końcówki drążka stabilizacyjnego i jedną dużą gumę w wachaczu tylnym . na stacji diagnostycznej powiedzieli że amortyzatory są dobre i maja po 70% a reszta zawieszenia jest ok . potwierdził to też zaufany mechanik . co może być przyczyną takiego stanu ???

---------- Post added at 01:40 ---------- Previous post was at 01:38 ----------

dodam jeszcze że efekt jest taki sam bez względu na ogumienie . tak samo na zimowym jak i letnim ogumieniu

Cinek
18-04-2013, 02:17
Zależy jakie dziury masz w swoim regionie :) Ja w Białymstoku tego nie odczuwam, ale jak zajadę do Bielska P. i przejadę się po mieście to tragedia - dokładnie jak opisujesz, czyli mocny huk i odczucia na kierownicy. Może tak ma być?
Sprężyny również mam wymienione (jedna pękła), ale na starych i nowych jest tak samo.

dgra86
18-04-2013, 09:57
hmm no ale wcześniej po zakupie auta <grudzień 2011> tego nie było i teraz sie tak zastanawiam czy to nie jest wina amorów