PDA

Zobacz pełną wersję : Opony z innymi indeksami



Maniek80
22-04-2013, 08:55
Witam,
zakupiłem po okazyjnej cenie felgi aluminiowe Forda a na nich są opony MICHELIN PILOT HX 185/60/15 88V jakieś 4mm, a drugie to CHAMPIRO 65 STEEL BELTED 185/65/15 88H 7mm. Te pierwsze są w porządku ale o tych drugich nic nie wiem? Nawet czy są letnie czy zimowe? Mogę założyć takie czy powinny być równe 185/60/15. Mój samochód to Ford Mondeo MK II 1,6 benzyna kombi.

Remik
22-04-2013, 10:12
Opony są letnie i bez problemu możesz założyć z takim profilem ;)

Maniek80
22-04-2013, 10:15
Dzięki za odpowiedź! Rozumiem, że te lepsze 7mm na tył?

Witam,
zakupiłem po okazyjnej cenie felgi aluminiowe Forda a na nich są opony MICHELIN PILOT HX 185/60/15 88V jakieś 4mm, a drugie to CHAMPIRO 65 STEEL BELTED 185/65/15 88H 7mm. Te pierwsze są w porządku ale o tych drugich nic nie wiem? Nawet czy są letnie czy zimowe? Mogę założyć takie czy powinny być równe 185/60/15. Mój samochód to Ford Mondeo MK II 1,6 benzyna kombi.

Remik
22-04-2013, 14:20
A to już twoja decyzja, chociaż piszą że lepiej na tył.

boro
22-04-2013, 22:08
Witam,
zakupiłem po okazyjnej cenie felgi aluminiowe Forda a na nich są opony MICHELIN PILOT HX 185/60/15 88V jakieś 4mm, a drugie to CHAMPIRO 65 STEEL BELTED 185/65/15 88H 7mm. Te pierwsze są w porządku ale o tych drugich nic nie wiem?
Zerknij na DOT tych opon, to zobaczysz skąd się wzięła okazyjna cena. Podejrzewam, że DOT jest trzycyfrowy czyli mają już naście lat...


Mogę założyć takie czy powinny być równe 185/60/15
Teoretycznie jeśli chodzi o 15" to jako zamiennik fabrycznego rozmiaru 195/60/15 może być zarówno 185/60/15 jak i 185/65/15 (bo obydwa rozmiary mieszczą się w tolerancji dopuszczalnych zamienników dla rozmiaru 195/60/15). Napisałem teoretycznie, bo instrukcja nie przewiduje takich rozmiarów w MKII. Według instrukcji 185/65 ale na 14", a na 15" 195/60.


Opony są letnie i bez problemu możesz założyć z takim profilem ;)
Skąd ta pewność?
Pytanie czy przy różnych średnicach zewnętrznych kół z przodu i z tyłu ABS nie będzie wariował skoro będzie inna prędkość kół przednich i inna tylnych. Różnica między 185/65/15 a 185/60/15 na średnicy to 18,5 mm czyli ponad 3%.

Remik
23-04-2013, 09:56
Skąd ta pewność? Pytanie czy przy różnych średnicach zewnętrznych kół z przodu i z tyłu ABS nie będzie wariował skoro będzie inna prędkość kół przednich i inna tylnych. Różnica między 185/65/15 a 185/60/15 na średnicy to 18,5 mm czyli ponad 3%. Zaczyna się... Jest to jak najbardziej dozwolone i nic nie wariuje. Miałem tak w alfie i żadnych problemów nie było więc nie wiem co ty znowu wymyślasz... Może napisz jeszcze że się karoseria na dwie części rozjedzie... :panna::panna::panna:

---------- Post added at 09:56 ---------- Previous post was at 09:49 ----------


Cytat Zamieszczone przez Maniek80 Zobacz posta
Mogę założyć takie czy powinny być równe 185/60/15
Teoretycznie jeśli chodzi o 15" to jako zamiennik fabrycznego rozmiaru 195/60/15 może być zarówno 185/60/15 jak i 185/65/15 (bo obydwa rozmiary mieszczą się w tolerancji dopuszczalnych zamienników dla rozmiaru 195/60/15). Napisałem teoretycznie, bo instrukcja nie przewiduje takich rozmiarów w MKII. Według instrukcji 185/65 ale na 14", a na 15" 195/60.

Kolosalna różnica, nie ma co... Kolego Maniek80 zakładaj śmiało tylko jak mówił boro podaj DOT tych opon.

Maniek80
23-04-2013, 11:48
Witam,
Po sprawdzeniu dokładnym to jest tak:
195/60/15 przód DOT (nie widzę nigdzie na tych Michelin) może jest po wew. stronie
185/65/15 tył DOT 4602

jarku
23-04-2013, 11:52
185/65/15 tył DOT 4602

11 lat...nie boisz się?

Maniek80
23-04-2013, 19:02
Jak tylko będę u siebie zmienię na właściwe 195/60 i nowsze :)


185/65/15 tył DOT 4602

11 lat...nie boisz się?

sosnowicz
23-04-2013, 21:07
185/60/15 88V jakieś 4mm, a drugie to 185/65/15 88H 7mm.

Kolosalna różnica, nie ma co... Kolego Maniek80 zakładaj śmiało

Jest takie przysłowie (cytat): Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości


Oczywiście kolega boro ma rację:

Pytanie czy przy różnych średnicach zewnętrznych kół z przodu i z tyłu ABS nie będzie wariował skoro będzie inna prędkość kół przednich i inna tylnych. Różnica między 185/65/15 a 185/60/15 na średnicy to 18,5 mm czyli ponad 3%.
Tu jest jest o tym fajny materiał: http://www.mowimyjak.pl/technologie-i-auto/auto/czy-zle-dobrane-opony-moga-miec-negatywny-wpyw-na-dziaanie-systemow-esp-i-innych-jakich,9_46626.html

boro
23-04-2013, 22:31
Zaczyna się... Jest to jak najbardziej dozwolone i nic nie wariuje. Miałem tak w alfie i żadnych problemów nie było więc nie wiem co ty znowu wymyślasz... Może napisz jeszcze że się karoseria na dwie części rozjedzie... :panna::panna::panna:


Bo może nie miałeś w niej ABS-u? W przeciwieństwie do Ciebie zanim coś napiszę, to staram się to jakoś zweryfikować i m. in. właśnie na forum Alfy przeczytałem, że gościowi wariują systemy przy niewielkiej różnicy średnicy opon przód/tył.
http://www.forum.alfaholicy.org/147/64245-blad_abs_vdc_rozne_rozmiary_srednic_kol_pomiedzy_o siami.html

Czy tak będzie w MDO? Nie wiem jaka musi być różnica prędkości między przodem a tyłem, żeby ABS odczytał to jako poślizg i dlatego nie piszę, żeby kolega zakładał śmiało opony o różnych profilach z przodu i z tyłu. Ale skoro jesteś pewien na 100%, że nie będzie problemów, to ok...

Np. u mnie ABS zaczął wariować przy nowych/dobrych hamulcach z przodu i kiepskich z tyłu - przód hamował dobrze, a tył słabo - pewnie występowała różnica prędkości kół przednich i tylnych i ABS włączał się nawet przy słabym hamowaniu. Po wymianie tarcz/klocków z tyłu problem znikł tak szybko jak się pojawił...

Dariusz22
23-04-2013, 23:11
Teoretycznie jeśli chodzi o 15" to jako zamiennik fabrycznego rozmiaru 195/60/15 może być zarówno 185/60/15 jak i 185/65/15 (bo obydwa rozmiary mieszczą się w tolerancji dopuszczalnych zamienników dla rozmiaru 195/60/15). Napisałem teoretycznie, bo instrukcja nie przewiduje takich rozmiarów w MKII. Według instrukcji 185/65 ale na 14", a na 15" 195/60.

Zgadzam się z tym, natomiast jeżeli chodzi o profil i szerokość opon, to ja miałem w swoim Mondeo 185/65R14 zimą, a miałem także 175/70R14 przez jeden sezon... a latem miałem już 195/65R15 a obecnie mam 195/60R15 i nie widzę różnicy jeżeli chodzi o trakcję czy działanie ABS-u (ABS 100% sprawny mam), jedynie co z profilem 65, było bardziej komfortowo.
Ale jak kto woli...

boro
24-04-2013, 09:02
Zgadzam się z tym, natomiast jeżeli chodzi o profil i szerokość opon, to ja miałem w swoim Mondeo 185/65R14 zimą, a miałem także 175/70R14 przez jeden sezon... a latem miałem już 195/65R15 a obecnie mam 195/60R15 i nie widzę różnicy jeżeli chodzi o trakcję czy działanie ABS-u (ABS 100% sprawny mam), jedynie co z profilem 65, było bardziej komfortowo

No tak, tylko tu nie chodzi o problemy z ABS wynikające ze stosowania innych rozmiarów niż te zalecane przez producenta tylko o ewentualne problemy wynikające ze stosowania jednocześne opon o różnym profilu z przodu i z tyłu.


Ale jak kto woli...
Czy to, że ktoś jeździł na jakimś rozmiarze niezalecanym przez producenta i nic sie nie działo automatycznie oznacza, że tak można robić?


a miałem także 175/70R14 przez jeden sezon
Na upartego na 14" można było dać także 165/75/14 lub 155/80/14 albo nawet 145/80/14 (bo to zamienniki 185/65/14). Pytanie czy mimo odpowiedniej średnicy zewnętrznej takie opony nadają się do jazdy Mondeo? :hmm:

Remik
24-04-2013, 10:24
Jest takie przysłowie (cytat): Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości
To jest "tylko" mondeo więc nie wiem po co takie zamieszanie o kilka mm.


Bo może nie miałeś w niej ABS-u?
Był. Dodam że opony o profilu 205/60/16 miałem na przodzie a na tylnej osi były 205/55/16.


Czy to, że ktoś jeździł na jakimś rozmiarze niezalecanym przez producenta i nic sie nie działo automatycznie oznacza, że tak można robić?
Głównie chodzi o odpowiednie wymogi na gwarancje jaką jest objęty samochód. Wiadomo że w razie nie zastosowania odpowiednich opon i ewentualnych uszkodzeń zawieszenia itp. nie z winy klienta automatycznie gwarancję klient utraci.

Dariusz22
24-04-2013, 17:43
To jest "tylko" mondeo więc nie wiem po co takie zamieszanie o kilka mm.
Właśnie :) Przecież Mondeo to auto klasy średniej, a na dodatek to nie Audi czy BMW, że każdy drobny szczegół robi różnicę.


Głównie chodzi o odpowiednie wymogi na gwarancje jaką jest objęty samochód. Wiadomo że w razie nie zastosowania odpowiednich opon i ewentualnych uszkodzeń zawieszenia itp. nie z winy klienta automatycznie gwarancję klient utraci.
Popieram też, aczkolwiek mogę powiedzieć, że jak jeździłem na "książkowym" rozmiarze 195/60R15 to bardziej mi wybijało zawieszenie, niż przy 195/65R15... szybciej leciały łączniki stabilizatora, tulejki itp.

rezulteo opony
24-04-2013, 21:44
Witam,
zakupiłem po okazyjnej cenie felgi aluminiowe Forda a na nich są opony MICHELIN PILOT HX 185/60/15 88V jakieś 4mm, a drugie to CHAMPIRO 65 STEEL BELTED 185/65/15 88H 7mm. Te pierwsze są w porządku ale o tych drugich nic nie wiem? Nawet czy są letnie czy zimowe? Mogę założyć takie czy powinny być równe 185/60/15. Mój samochód to Ford Mondeo MK II 1,6 benzyna kombi.

Witamy,

Podane opony tak jak zostało to powiedziane mają ponad 11 lat i tak samo może być w przypadku Michelin, gdyż ten model w tym rozmiarze nie jest już od dawna produkowany. Stanowczo odradzamy jazdę na takich oponach, gdyż ich osiągi są bardzo słabe, znikome. Wiek opon nie powinien przekraczać 10 lat. Trzeba uważać na tego typu "okazje", gdyż płacąc mniej także narażamy bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Pozdrawiamy,
Ekipa rezulteo

Dariusz22
24-04-2013, 22:25
Wiek opon nie powinien przekraczać 10 lat.
O i to jest najistotniejsze.

boro
25-04-2013, 00:07
To jest "tylko" mondeo więc nie wiem po co takie zamieszanie o kilka mm.
Właśnie :) Przecież Mondeo to auto klasy średniej, a na dodatek to nie Audi czy BMW, że każdy drobny szczegół robi różnicę
Rozwińcie chłopaki swoją myśl. Bo idąc Waszym tropem myślenia do 14-letniego Mondeo pewnie najlepiej będą pasować 14-letnie łyse, chińskie opony, bo przecież to tylko stare Mondeo, a nie nowe Audi czy BMW.

Pomóżcie koledze tutaj http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/106450-wybor-opon-letnich-pomoc...
205/55/16 a 195/45/16. Nadadzą się czy nie? Pewnie tak, bo przecież nie będziecie robić zamieszania o te kilka mm w starym Mondeo... http://www.mondeoklubpolska.pl/images/smilies/palacz.gif



Bo może nie miałeś w niej ABS-u?
Był. Dodam że opony o profilu 205/60/16 miałem na przodzie a na tylnej osi były 205/55/16
A to tak specjalnie, z jakimś zamysłem założyłeś sobie opony o różnym profilu czy po prostu akurat takie się okazyjnie trafiły?
Nie lepiej było założyć odwrotnie - te o mniejszej średnicy na przód? Bo wtedy chociaż byłby taki klin jeśli chodzi o wygląd... :hehe:



Czy to, że ktoś jeździł na jakimś rozmiarze niezalecanym przez producenta i nic sie nie działo automatycznie oznacza, że tak można robić?
Głównie chodzi o odpowiednie wymogi na gwarancje jaką jest objęty samochód. Wiadomo że w razie nie zastosowania odpowiednich opon i ewentualnych uszkodzeń zawieszenia itp. nie z winy klienta automatycznie gwarancję klient utraci.
A ja głupi myślałem, że producent w instrukcji podaje rozmiary opon homologowanych do danego modelu i tych rozmiarów należałoby się mniej więcej trzymać... :glupi:
Jednym słowem te wszystkie fabryczne rozmiary podawane przez producenta to tylko jego durny wymysł, a zalecenia dotyczące stosowania dopuszczalnych zamienników fabrycznych rozmiarów zawierających się w przedziale +1,5% do -2% średnicy opony wzorcowej to kolejna głupota. Czyli jak tylko skończy się gwarancja to wszystko można?


Popieram też, aczkolwiek mogę powiedzieć, że jak jeździłem na "książkowym" rozmiarze 195/60R15 to bardziej mi wybijało zawieszenie, niż przy 195/65R15... szybciej leciały łączniki stabilizatora, tulejki itp.
W takim razie pewnie najlepiej będzie założyć 195/70/15... :hehe:



Witam,
zakupiłem po okazyjnej cenie felgi aluminiowe Forda a na nich są opony MICHELIN PILOT HX 185/60/15 88V jakieś 4mm, a drugie to CHAMPIRO 65 STEEL BELTED 185/65/15 88H 7mm. Te pierwsze są w porządku ale o tych drugich nic nie wiem? Nawet czy są letnie czy zimowe? Mogę założyć takie czy powinny być równe 185/60/15. Mój samochód to Ford Mondeo MK II 1,6 benzyna kombi.

Witamy,

Podane opony tak jak zostało to powiedziane mają ponad 11 lat i tak samo może być w przypadku Michelin, gdyż ten model w tym rozmiarze nie jest już od dawna produkowany. Stanowczo odradzamy jazdę na takich oponach, gdyż ich osiągi są bardzo słabe, znikome. Wiek opon nie powinien przekraczać 10 lat
Kolega pytał o to czy może jeździć na oponach o różnym profilu na osi przedniej i tylnej... :)


Trzeba uważać na tego typu "okazje", gdyż płacąc mniej także narażamy bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego
A któż by się przejmował czymś takim jak bezpieczeństwo... ;)
Najważniejsze jest to, że jak się kupi chińczyki, nalewki czy używki* to w kieszeni sporo zostaje... :hehe:

* kolejność wprost proporcjonalna do oszczędności

Remik
25-04-2013, 03:24
Najważniejsze jest to, że jak się kupi chińczyki, nalewki czy używki* to w kieszeni sporo zostaje...
Rozumiem że nie używasz sprzęty w swoim domu typu made in china :skromny:.


Rozwińcie chłopaki swoją myśl. Bo idąc Waszym tropem myślenia do 14-letniego Mondeo pewnie najlepiej będą pasować 14-letnie łyse, chińskie opony, bo przecież to tylko stare Mondeo, a nie nowe Audi czy BMW.
Bez przesady ale też trzeba pomyśleć o tym na ile nam taki samochód pozwala.


A to tak specjalnie, z jakimś zamysłem założyłeś sobie opony o różnym profilu czy po prostu akurat takie się okazyjnie trafiły?
Nie lepiej było założyć odwrotnie - te o mniejszej średnicy na przód? Bo wtedy chociaż byłby taki klin jeśli chodzi o wygląd...
Po prostu podczas pobytu na wczasach rozciąłem jedną z opon na przedniej osi i trzeba było coś na szybko kupić i brać co było ;).
A z lenistwa nie chciało mi się ich zamieniać.

sosnowicz
25-04-2013, 03:33
Wiek opon nie powinien przekraczać 10 lat.

O i to jest najistotniejsze.


Rozwińcie chłopaki swoją myśl. Bo idąc Waszym tropem myślenia do 14-letniego Mondeo pewnie najlepiej będą pasować 14-letnie łyse, chińskie opony, bo przecież to tylko stare Mondeo, a nie nowe Audi czy BMW.

Chyba chodzi o to, że aby tylko wiek poniżej 10 lat, ale rozmiar nie ma ABSOLUTNIE ŻADNEGO znaczenia, no chyba że to audi albo beema

Od pewnego czasu jestem skonfudowany beztroskim propagowaniem dziadostwa i bylejakości na tym forum

A teraz, żeby było w temacie:

te o mniejszej średnicy na przód? Bo wtedy chociaż byłby taki klin jeśli chodzi o wygląd:))
To jest słuszna koncepcja, aerodynamika się poprawi, spadnie zużycie LPG. A zaoszczędzone na oponach pieniądze najlepiej wydać za car audio, bo to jest najważniejsze

Remik
25-04-2013, 03:34
W takim razie pewnie najlepiej będzie założyć 195/70/15...
Pokaż foto jak to zrobisz :hmm:.


Najważniejsze jest to, że jak się kupi chińczyki, nalewki czy używki* to w kieszeni sporo zostaje...
Ale się kolega uparł na te chińskie ogumienie... :panna: Też tak kiedyś myślałem że chińska opona będzie gorsza od nalewki. Półtora roku temu ojciec postanowił takie kupić i nie ukrywam że głównie chodziło o oszczędności. Jak narazie problemów z nimi żadnych nie miał i postanowiłem że ja też takie kupię, również ten sam powód - oszczędności. Długo na nich nie jeżdżę więc nic o nich powiedzieć jeszcze nie mogę, dodam że preferuję spokojny styl jazdy :skromny:.
Boro, rozumiem że w gospodarstwie domowym nie posiadasz nic o oznaczeniach made in china... :wow:

hefi
25-04-2013, 04:45
Na chinskim mikserze nie zabijesz sie o drzewo.
Bez sensu te wasze porownania do opon.

boro
25-04-2013, 22:48
Też tak kiedyś myślałem że chińska opona będzie gorsza od nalewki.
Chociaż raz przyznam Ci rację. Nie, nie będzie gorsza od nalewki.



Boro, rozumiem że w gospodarstwie domowym nie posiadasz nic o oznaczeniach made in china... :wow:
Pewnie mam. Tylko ja w przeciwieństwie od Ciebie odróżniam sprzęt chiński od sprzętu produkowanego w Chinach... :hehe:

Dla mnie np. opona Goodyear made in China ciągle będzie markową oponą wyprodukowaną w chińskiej fabryce Goodyeara, a takie opony jak Linglong/Wanli/Nankang itp. zawsze będą tylko chińskim szajsem...

Chce Ci się czytać to poczytaj http://www.opony.com.pl/artykul/chinskie-opony-obiektywnie/?id=926.

A tu tak na dokładkę http://moto.wp.pl/kat,106078,title,Zabojcze-opony-z-Chin,wid,10925589,wiadomosc.html?ticaid=11079e, ale Ciebie to pewnie nie dotyczy, bo jeździsz powoli... :hehe:

Ale nawet jeżdżąc powoli, to:
"I tak na mokrych nawierzchniach przy prędkości 50 km/h różnice w drodze hamowania wynosiły nawet 8,5 m"

Ale co tam jakieś 8,5 metra. Liczy się lans więc najważniejsze są jak największe felgi, a to co jest na nich jest nieważne... http://www.mondeoklubpolska.pl/images/smilies/hehe.gif

Remik
26-04-2013, 03:04
Pewnie mam. Tylko ja w przeciwieństwie od Ciebie odróżniam sprzęt chiński od sprzętu produkowanego w Chinach...

Człowieku mylisz pojęcia...


Dla mnie np. opona Goodyear made in China ciągle będzie markową oponą wyprodukowaną w chińskiej fabryce Goodyeara, a takie opony jak Linglong/Wanli/Nankang itp. zawsze będą tylko chińskim szajsem...
Nie jeździłeś to nie gadaj bzdur i nie dawaj tych głupich temacików na temat takich opon bo dla mnie to kompletny debilizm co tam piszą.


Chce Ci się czytać to poczytaj http://www.opony.com.pl/artykul/chin...tywnie/?id=926.
Jednak piszą mądrze:
Można przypuszczać że wraz z obowiązywaniem od 2012 roku etykiet informujących o osiągach opon pod względem bezpieczeństwa (hamowanie na mokrej nawierzchni) i ochrony środowiska (opór toczenia i hałas zewnętrzny) podniesie się poziomu osiągów chińskich opon.
Czytanie ze zrozumieniem nie boli :jaja:

---------- Post added at 03:04 ---------- Previous post was at 02:46 ----------


Ale co tam jakieś 8,5 metra. Liczy się lans więc najważniejsze są jak największe felgi, a to co jest na nich jest nieważne...

A krytykę zostaw dla siebie bo mnie twoje marne wypowiedzi zbytnio nie interesują, a kto co ma i na czym jeździ to chyba nie twoja sprawa, jak lubisz kołpaki to załóż kołpaki albo stalówy 14" i będziesz się czuł bezpiecznie.

boro
26-04-2013, 07:57
Pewnie mam. Tylko ja w przeciwieństwie od Ciebie odróżniam sprzęt chiński od sprzętu produkowanego w Chinach...

Człowieku mylisz pojęcia...
Skoro tak mówisz, to może mi wytłumaczysz które pojęcia mylę?



Dla mnie np. opona Goodyear made in China ciągle będzie markową oponą wyprodukowaną w chińskiej fabryce Goodyeara, a takie opony jak Linglong/Wanli/Nankang itp. zawsze będą tylko chińskim szajsem...
Nie jeździłeś to nie gadaj bzdur i nie dawaj tych głupich temacików na temat takich opon bo dla mnie to kompletny debilizm co tam piszą
Nie spodziewałem sie innej odpowiedzi... :hehe:



Chce Ci się czytać to poczytaj http://www.opony.com.pl/artykul/chin...tywnie/?id=926.
Jednak piszą mądrze:
Można przypuszczać że wraz z obowiązywaniem od 2012 roku etykiet informujących o osiągach opon pod względem bezpieczeństwa (hamowanie na mokrej nawierzchni) i ochrony środowiska (opór toczenia i hałas zewnętrzny) podniesie się poziomu osiągów chińskich opon.
Czytanie ze zrozumieniem nie boli
No to najpierw zacznij czytać ze zrozumieniem, a potem zerknij sobie na etykiety:
http://www.opony.com/parametry-opony/wanli-s-1088-205-55r16-91-w
http://www.opony.com/parametry-opony/wanli-s-1063-205-55r16-91-h
tu jest troche lepszy chińczyk, bo na mokrym ma C:
http://www.opony.com/parametry-opony/nankang-ns-2-205-55r16-91-v

a tu przykładowe etykiety normalnych opon:
http://www.opony.com/parametry-opony/continental-contipremiumcontact-5-205-55r16-91-v
http://www.opony.com/parametry-opony/dunlop-sp-sport-bluresponse-205-55r16-91-v



Ale co tam jakieś 8,5 metra. Liczy się lans więc najważniejsze są jak największe felgi, a to co jest na nich jest nieważne...

A krytykę zostaw dla siebie bo mnie twoje marne wypowiedzi zbytnio nie interesują, a kto co ma i na czym jeździ to chyba nie twoja sprawa, jak lubisz kołpaki to załóż kołpaki albo stalówy 14" i będziesz się czuł bezpiecznie.
Uderz w stół, a nożyce się odezwą... :hehe:

Co do bezpieczeństwa to nie trzeba mi ani stalówek ani kołpaków. Starczą mi marne 16" i dobre opony... :hehe:

jarku
26-04-2013, 08:03
Można przypuszczać że wraz z obowiązywaniem od 2012 roku etykiet informujących o osiągach opon pod względem bezpieczeństwa (hamowanie na mokrej nawierzchni) i ochrony środowiska (opór toczenia i hałas zewnętrzny) podniesie się poziomu osiągów chińskich opon.



Czytanie ze zrozumieniem nie boli

domysły dziennikarza.

Remik
26-04-2013, 11:39
Ja zakupiłem coś takiego...

http://www.oponytanio.pl/cgi-bin/rshop.pl?details=Ordern&typ=D-119735&cart_id=81012535.132.11297&Cookie=&ranzahl=4&Breite=225&Herst=Leao&Quer=45&Felge=18&Load=&S_Z=&Speed=&weiter=0&last_sort=&kategorie=6&Ang_pro_Seite=20&sort_by=&gesanzeige=&rf=&Transport=P&tyre_for=&F_F=&dsco=132&sowigan=So&RunFlat=&m_s=&profil=&Achse=&LoadRange=&s_p=&x_tyre_for=&rsmFahrzeugart=PKW

wrx
26-04-2013, 12:12
mi się wydaje ze tutaj uzyskano dobry rezultat hamowania na mokrej nawierzchni dzieki miekkiej mieszance. Przlozylo sie to na wieksze spalanie oraz w domysle szybsze zuzycie opony... Ciekaw jestem ile robisz km w seoznie na tych oponach i jak bede wygladaly za rok

Remik
26-04-2013, 12:18
mi się wydaje ze tutaj uzyskano dobry rezultat hamowania na mokrej nawierzchni dzieki miekkiej mieszance. Przlozylo sie to na wieksze spalanie oraz w domysle szybsze zuzycie opony... Ciekaw jestem ile robisz km w seoznie na tych oponach i jak bede wygladaly za rok
Faktycznie są miękkie, zobaczymy jak to będzie w praktyce...

boro
27-04-2013, 00:32
Ja zakupiłem coś takiego...

http://www.oponytanio.pl/cgi-bin/rshop.pl?details=Ordern&typ=D-119735&cart_id=81012535.132.11297&Cookie=&ranzahl=4&Breite=225&Herst=Leao&Quer=45&Felge=18&Load=&S_Z=&Speed=&weiter=0&last_sort=&kategorie=6&Ang_pro_Seite=20&sort_by=&gesanzeige=&rf=&Transport=P&tyre_for=&F_F=&dsco=132&sowigan=So&RunFlat=&m_s=&profil=&Achse=&LoadRange=&s_p=&x_tyre_for=&rsmFahrzeugart=PKW

:boshe:co to za wynalazek... Kilka chińskich, najbardziej popularnych marek znam, ale taką markę widzę pierwszy raz...

Jak się okazuje to marka Linglonga, a ściślej biorąc opona Linglong Green max. Nawet na stronie Leao Tyre dali zdjęcie Linglonga:
http://www.leaotyre.com/Product_Details.asp?/162.html

Nie bardzo rozumiem to zdanie "Stand out in Summer tyre Test 2011 by Test World Oy,Finland,beating many world-class brands" skoro wyniki tego testu wyglądają tak:
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2011-Finnish-ECO-Touring-Tyre-Test.htm. Więc w czym ich zdaniem ta opona wyróżniła się w teście skoro zajęła 11 miejsce na 15 opon? Czyżby tym, że nie zajęła ostatniego miejsca? :hehe:


mi się wydaje ze tutaj uzyskano dobry rezultat hamowania na mokrej nawierzchni dzieki miekkiej mieszance. Przlozylo sie to na wieksze spalanie oraz w domysle szybsze zuzycie opony...

Ale one wcale nie uzyskały dobrego rezultatu jeśli chodzi o hamowanie na mokrej nawierzchni.

W teście - na który na swojej stronie powołuje się producent tej opony - wypadła w tej dziedzinie źle:
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2011-Finnish-ECO-Touring-Tyre-Test.htm
Negative: Average wet braking

Więc nie bardzo rozumiem skąd się wzięła literka B na etykiecie jeśli chodzi o hamowanie na mokrej nawierzchni?

Zastanawiające jest to, że nagle wiele dziwnych marek chińskich opon ma na etykiecie literkę B jeśli chodzi o hamowanie na mokrym:
http://www.oponytanio.pl/cgi-bin/rshop.pl?suchen=Ordern&cart_id=81012535.132.11297&ranzahl=4&Breite=225&Quer=45&Felge=18&Transport=P&dsco=132&sowigan=So&rsmFahrzeugart=PKW&Ang_pro_Seite=10&weiter=0
a w rzeczywistych testach zawsze wypadają najgorzej w tej dziedzinie...
Ciekawe jaka opona służy chińskim producentom za oponę wzorcową... :hehe:


Ciekaw jestem ile robisz km w seoznie na tych oponach i jak bede wygladaly za rok
Czy to ważne? Dobra opona w tym rozmiarze kosztuje minimum 700 zł, a nie niecałe 300 zł.
http://allegro.pl/nowe-opony-letnie-225-45-18-225-45-r18-rant-rybnik-i3110685974.html
Więc za cenę jednego kompletu dobrych opon kupi ze trzy komplety tego szajsu i na nich na pewno przejedzie więcej km... http://www.mondeoklubpolska.pl/images/smilies/hehe.gif

Remik
24-03-2014, 12:23
No to jestem po pełnym sezonie na tych oponkach. Przejechałem na nich około 15 tys km i jeśli chodzi o zużycie bieżnika to jestem pozytywnie zaskoczony, na jutro postaram się jeszcze zmierzyć dokładnie wysokość i cykne foto. Twardość opon się nie zmieniła od kupna czyli nadal są dość miękkie. Jak do tej pory nie zdarzyło mi się wpaść w jakikolwiek poślizg na mokrej nawierzchni zarówno w zakrętach jak i podczas hamowania a dodam że jeżdżę dość agresywnie. Oponki przez ten czas miały okazję przejechać się po Alpach Bawarskich przy temperaturze około 30*C, były nad naszym morzem, na mazurach i co miesiąc jeżdżę po trasie Rybnik - Głogów (650 km w obie strony, głównie A4). I jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tymi chińczykami.

rezulteo opony
25-03-2014, 10:42
Witamy,

Może chodzi o model opony letniej Champiro GTX-65 od firmy GT Radial?

Rezulteo

Remik
25-03-2014, 14:23
Leao 225/45 R18 95W XL BSW NOVA-FORCE

Trzmiel
15-03-2015, 20:32
Się podepnę się odgrzewając kotleta. Czy 195-55-16 na przodzie i 205-55-16 na tyle będzie pasowac ?? Mowa o MDO 2.0 HE kombi 2003r.