PDA

Zobacz pełną wersję : [All] Sterowanie bezprzewodowe radiem, halogenami, postojem, i neonami*



Buchcio080
23-04-2013, 20:49
Witam! ;) w związku z tym iż chciałem zrobić samodzielnie bramę automatyczną lecz koszty i fatygę przerosły oryginalny układ, został mi zakupiony wcześniej moduł bezprzewodowy 12V na 4 przekaźniki sterowane osobno 4 przyciskami na pilocie. http://allegro.pl/radiolinia-4-przekaźniki-zdalne-sterowanie-brama-i3091439111.html .
I dzisiaj wpadłem na genialny pomysł aby wykorzystać to do "Bajeru" w samochodzie. Pod 1 przyciskiem postanowiłem podłączyć światła przeciwmgielne jako "Live home". Pod 2 włączanie postoju na całym samochodzie. Pod 3 włączanie sprzętu audio poprzez przewód po stacyjce. Pod 4 zamontowane wcześniej neony pod samochodem. W związku z tym nasuwa mi się kilka pytań do Was:
- Gdzie najprościej znajdę pod deską rozdzielczą przewód zasilający Halogeny przeciwgielne?
- Gdzie znajdę przewód zasilający światła postojowe pod deską rozdzielczą?
- W którym miejscu zamontować ten moduł aby do wszystkich złączy było "blisko"?

Oczywiście chodzi o Mondeo mk2 1.8 hatchback

Majsterbombka
23-04-2013, 20:59
Gdzie najprościej znajdę pod deską rozdzielczą przewód zasilający Halogeny przeciwgielne?
- Gdzie znajdę przewód zasilający światła postojowe pod deską rozdzielczą?
Przełacznik swiateł?

Buchcio080
23-04-2013, 21:02
Gdzie najprościej znajdę pod deską rozdzielczą przewód zasilający Halogeny przeciwgielne?
- Gdzie znajdę przewód zasilający światła postojowe pod deską rozdzielczą?
Przełacznik swiateł?

ale który to w tym przełączniku kabel... żeby tam na ten kabel podać 12V i żeby świeciły się postoje?

---------- Post added at 21:02 ---------- Previous post was at 21:01 ----------



Gdzie najprościej znajdę pod deską rozdzielczą przewód zasilający Halogeny przeciwgielne?
- Gdzie znajdę przewód zasilający światła postojowe pod deską rozdzielczą?
Przełacznik swiateł?

A i tam nie da rady bo żeby świeciły światła potrzeba stacyjkę mieć przekręconą... dobrze myślę?

mr-fix
23-04-2013, 22:32
A i tam nie da rady bo żeby świeciły światła potrzeba stacyjkę mieć przekręconą... dobrze myślę?Mijania działają na zapłonie. postojowe/pozycyjne bez kluczyka.


ale który to w tym przełączniku kabel... żeby tam na ten kabel podać 12V i żeby świeciły się postoje?Pobierz sobie schemat elektryki albo sam dojdźdo tego miernikiem. Nie wszystko jest sterowanie przed podawanie 12V. Są obwody sterowane masą.


W którym miejscu zamontować ten moduł aby do wszystkich złączy było "blisko"Nad sprzęgłem masz jedną skrzynkę z bezpiecznikami i przekaźnikami - tam bym się podłączał.

Przy okazji:
Jeżeli nie potrafisz czytać schematów elektrycznych, obsługiwać miernika, lutować na 6+, to radzę się nie brać za taką przeróbkę samemu. W najlepszym wypadku spalisz kilka bezpieczników. W najgorszym spalisz samochód.


Jakakolwiek ingerencja w homologowane elementy samochodu powoduje utratę homologacji, może doprowadzić do odebrania dowodu rejestracyjnego, odmówienia pozytywnego wyniku kontroli okresowej, mandatu karnego, może oślepić kierowcę jadącego w przeciwną stronę, doprowadzić do zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz pośrednio lub bezpośrednio do trwałego uszczerbku zdrowia osób trzecich a nawet śmierci.

Buchcio080
25-04-2013, 22:32
A i tam nie da rady bo żeby świeciły światła potrzeba stacyjkę mieć przekręconą... dobrze myślę?Mijania działają na zapłonie. postojowe/pozycyjne bez kluczyka.


ale który to w tym przełączniku kabel... żeby tam na ten kabel podać 12V i żeby świeciły się postoje?Pobierz sobie schemat elektryki albo sam dojdźdo tego miernikiem. Nie wszystko jest sterowanie przed podawanie 12V. Są obwody sterowane masą.


W którym miejscu zamontować ten moduł aby do wszystkich złączy było "blisko"Nad sprzęgłem masz jedną skrzynkę z bezpiecznikami i przekaźnikami - tam bym się podłączał.

Przy okazji:
Jeżeli nie potrafisz czytać schematów elektrycznych, obsługiwać miernika, lutować na 6+, to radzę się nie brać za taką przeróbkę samemu. W najlepszym wypadku spalisz kilka bezpieczników. W najgorszym spalisz samochód.


Jakakolwiek ingerencja w homologowane elementy samochodu powoduje utratę homologacji, może doprowadzić do odebrania dowodu rejestracyjnego, odmówienia pozytywnego wyniku kontroli okresowej, mandatu karnego, może oślepić kierowcę jadącego w przeciwną stronę, doprowadzić do zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz pośrednio lub bezpośrednio do trwałego uszczerbku zdrowia osób trzecich a nawet śmierci.

Lutowanie mam opanowane
zasilanie stałe mam już pociągnięte do kabiny
kwestia znalezienia który kabelek pod deską rozdzielczą idzie wprost do halogenów przeciwgielnych? :)