PDA

Zobacz pełną wersję : [Techniki pracy] Kolejnosc czynnosci przy glinkowaniu



kamilesp
26-04-2013, 10:28
Witam.
Biorę się za glinkowanie po raz pierwszy ;) Czy może mi ktoś napisać w jakiej kolejności powinienem wykonać czynności ? Ja to widzę tak Mycie->Płukanie->Glinkowanie->Woskowanie.
Ale czy po glinkowaniu nie powinno się jeszcze raz umyć auta ?
Z góry dziękuje za rady i przepraszam za pewnie banalne pytanie dla wielu ;)

Jareczek1980
26-04-2013, 10:56
Ale czy po glinkowaniu nie powinno się jeszcze raz umyć auta ?
po glinkowaniu auto będzie tak brudne że będziesz musiał jeszcze raz myć/płukać.

Mzzyku
26-04-2013, 11:21
Ale czy po glinkowaniu nie powinno się jeszcze raz umyć auta ? powinno się ... przed woskowaniem, dobrze by było jeszcze czymś lakier wyczyścić - cleanerem lub przynajmniej IPA - spowoduje to lepsze wiązanie wosku ;)

kamilesp
26-04-2013, 16:02
Panowie... Ja pier... 4 godziny pracy !!!!!!!!!!!!!!!!! :) ale auto wygląda ślicznie :) Co do glinki... no to np z dachu czy maski to mało zbierała, najwięcej to zderzaki i dół drzwi ;) Jako wosku użyłem ICE Wax... wiem, że podobno nie jest zbyt trwały ale łatwo się go nakłada.

kamilesp
26-04-2013, 20:11
A o co efekty mojej pracy :)
http://e-domi.pl/mondeo1.jpg
http://e-domi.pl/mondeo2.jpg

bartekk
26-04-2013, 21:41
Ładny efekt.

Wosk rzeczywiście nietrwały, ale od czegoś trzeba zacząć.

Jak już wyglinkowałeś auto, to warto pokusić się o jakiś trwalszy wosk - najtańszą opcją jest tester FK1000P który kupisz za <20 PLN a wystarczy Ci na kilka aplikacji. Wytrzyma kilka miesięcy, polecam.

kamilesp
26-04-2013, 23:28
Właśnie czytałem o tym wosku ze dobry,ale nakładanie nie należy do najłatwiejszych

bartekk
26-04-2013, 23:36
Jest bardzo łatwe, serio. I łatwo przyjemnie się poleruje, naprawdę nic trudnego :skromny:

Klikam z naleśnika.

rustin
26-04-2013, 23:56
warto przelecieć drzwi i progi przed glinkowaniem chociażby naftą, aby glinki bardzo nie męczyć.

kamilesp
27-04-2013, 00:58
a po takim woskowaniu tym ICE Was mogę od razu kolejna pasta ?? Np tą Finish Kare ? i czy faktycznie ona tak długo się trzyma ?

rustin
27-04-2013, 10:23
FK czy Colli to w okresie letnim ok 3 miesiące. Za nim będziesz miał jakiś wosk to ICE już nie będzie :)

kamilesp
27-04-2013, 10:42
A powiedzcie mi... co robicie pomiędzy woskowaniami ? no bo minął dzień ... a ja już widzę mała warstwę kurzu... czy mogę suchą szmatką przetrzeć ? przecież nie bedę mył auto co dwa dni :)

No i ten FK nakładamy tak samo jak ICE ? Czyli umaczać gąbeczke... rozprowadzić, poczekać ze 2-3 minuty i polerować ? Rozprowadzacie od razu na całe auto czy na poszczególne elementy ? Ja robiłem element po elemencie.

bartekk
27-04-2013, 14:02
A powiedzcie mi... co robicie pomiędzy woskowaniami ? no bo minął dzień ... a ja już widzę mała warstwę kurzu... czy mogę suchą szmatką przetrzeć ? przecież nie bedę mył auto co dwa dni

Jak jest sam kurz (ale tylko kurz, nie że na ten kurz popadał deszcz), to ściągam go mikrofibrą. Ostatnio robiłem tak dwa razy dziennie póki nie popadało.

Dobry byłby też jakiś quick detailer do tego.

FK1000P nakładasz jakimś aplikatorem na lakier, odczekujesz trochę więcej, ja czekałem nawet 10-15 minut i wtedy polerowałem. Od razu na całe auto nie, bo zaschnie za bardzo. Ja z reguły robiłem na jeden-dwa elementy i polerowałem, w zależności od wielkości elementu.

Co do trwałości to dwie warstwy FK1000P wytrzymały mi prawie 4 miesiące w okresie zimowym.

Jareczek1980
27-04-2013, 15:20
Panowie... Ja pier... 4 godziny pracy !!!!!!!!!!!!!!!!!
ja wczoraj robiłem 6,5h:hehe:

kamilesp
27-04-2013, 17:22
A czy zamiast detailera mogę użyć "wosk na mokro" w sprayu ?