PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Gaśnie gdy przełączam na gaz



buby77
09-07-2006, 10:25
Witam

Mam taki problem z Mondi, jak go odpale na bynce i wcisne pedał gazu powyżej 2000, żeby samo przełączyło na gaz i zwolnie pedał gazu, to on gaśnie sobie, szatan !! :satan: :wall:


Why ?

I jeszcze jedno. To normalne że spadek mocy na gazie jest dosyć duży ? Bo na gazie czuć wyrażnie że jest słabszy. Wcześniej miłem opla astre 1,4 <afee> i ta różnica była prawie nie wyczuwalna.

lyssy
09-07-2006, 12:39
Z tym przełączaniem to normalne - silnik musi mieć czas na zassanie gazu do dolotu, a z 2000 do zera to trochę za krótko... :) Przestaw próg przełączenia na wyższe obroty (np. 3500) albo zwiększ czas nakładania faz Pb/LPG (o ile możesz to zrobić).

A spadek mocy być musi - ale czy dosyć duży? Być może kwestia doboru miksera, regulacji instalacji itd.

buby77
09-07-2006, 12:45
No to trzeba odwiedzić gazownika i wyregulowac i ustawić te wyższe obroty

Dzięki :metal :beer:

insider
09-07-2006, 18:22
ej... mi sie przelacza ladnie od 2000 obr/min i nie gasnie... trzeba zmniejszyc czas przelaczania sie instalki na gaz i dobrze wyregulowac...

jedynie z czym moze byc problem, to z wolnych obrotow na gazie po przelaczeniu na Pb, napewno zgasnie i watpie zeby byl w stanie to wyregulowac dobrze... jedynie co mu sie uda, to ze bedzie przygasal... i moze uda mu sie zdarzyc zassac Pb do ukladu....

powodzenia

art110377
09-07-2006, 18:34
:metal
Na pewno warto na początek wymienić filtr powietrza na nowy... Miałem kiedyś tak w Astrze, bo też miałem taką... Instalacja nie chciała się załączać, samochód mulił i wciągał hektolitry gazu... :wall: Może Twojemu Mondkowi brakuje oddechu... Przy instalacji gazowej warto wymieniać ten filtr częściej. A tak przy okazji dodam, że te Astry 1.4 na gazie pracowały "kulturalniej" niż na benzynie... 8O

buby77
09-07-2006, 18:53
no filtry powietrza bede zmieniał we wtorek :metal

sebastian_w
09-07-2006, 23:48
Mi na blosie też gasł przy przełączaniu, a przełączał sie przy 1500. Po regulacji parownika i blosa naciskam gaz zwalniam a on przełącza się i zostaje na 1000 obrotów. Czyli według mnie to kwestja regulacji, tym bardziej iż wcześniej na mikserze tez nie było problemu z przełączaniem.

insider
10-07-2006, 00:44
fakt, filtr mozesz wymienic, nigdy to przeciez nie zaszkodzi.... ale pisze jeszcze raz... to jest tylko kwestia ustawienia dobrze parownika i komputera...

(u mnie sie przelacza na gaz podczas odpalania autka, bo gdy odpalam dam mu nieco wiecej i dokladnie rozkreca silnik sie do 2000 obr/min i zalacza sie... nawet ludzie nie wiedza kiedy mi sie przelacza instalka)

buby77
10-07-2006, 07:27
Insider a da się takie coś ustawić jak u ciebie w instalacji 2 generacji ?

i czy to coś kosztuje więcej

insider
10-07-2006, 07:40
to nie kosztuje nic wiecej... tylko gazownik musi byc sprytny i wiedziec ze ma ustawic instalke, zeby przelaczala sie na 2000 obr/min przy zboczu opadajacym.... i jak wszystko dobrze skonfiguruje... to po przelaczeniu silnik sam schodzi do 1000 obr/min.... (fakt.. podczas odpalania musisz minimalnie dodac gazu... bo bez gazu dojdzie tylko do 1500 obr/min gdy zakrecisz silnikiem....)

lyssy
10-07-2006, 10:20
Oprócz progu przełączenia jest jeszcze drugi parametr: czas nakładania paliw, czyli "opóźnienie wyłączenia Pb względem włączenia LPG". I to raczej on odpowiada za niezauważalne przełączenie - bo jak po prostu przy 2000 obr odetniesz Pb i włączysz LPG to nie ma bata, zanim dolot wypełni się gazem to silnik zgaśnie... :)

Problem jest taki, że nie każda instalacja pozwala na regulację tego parametru... Jeżeli emulator wtrysków występuje jako zewnętrzny element w stosunku do przełącznika LPG, to może mieć potencjometr regulacyjny. Jeżeli emulator jest wbudowany w centralkę, to czas nakładania reguluje się w programie konfiguracyjnym.

buby77
10-07-2006, 11:41
Dzięki wielkie za pomoc :-)

insider
10-07-2006, 13:48
bo jak po prostu przy 2000 obr odetniesz Pb i włączysz LPG to nie ma bata, zanim dolot wypełni się gazem to silnik zgaśnie... :)


Marcinie, podwazasz moja teorie? Przeciez ja mam tak zrobione i dziala mi bez problemow... :terefere:

lyssy
10-07-2006, 15:05
Mariuszu, wyrywasz zdania z kontekstu :terefere:
Weź wreszcie dogadaj się ze swoim gazem i zobacz, jak masz ustawiony czas nakładania paliw :jezyk1:

:beer:

insider
10-07-2006, 15:44
nie zobacze bo mi kabel nie dziala.... a tak baj de wej.. chyba pojde i nakrece filmik, skoro jestes takim niedowiarkiem.... :terefere: :beer:

lyssy
10-07-2006, 16:54
Łomatko! Ja nie mówię że to niemożliwe! Mówię tylko, że nie wystarczy tylko ustawienie progu przełączenia - trzeba jeszcze ustawić czas nakładania :)) I mogę się założyć o :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: że u Ciebie czas nakładania jest większy od 0,1 sekundy :satan:

insider
10-07-2006, 18:21
bylo wlasnie chyba 0,1 albo 1,0 juz nie pamietam i wiem ze cos zmienialismy na cos 0,8 chyba.... i teraz jest oki... wtedy tez bylo... ale mial wieksza dziure w "surowcu" zasilajacym.... i jakby mial prawie zaraz zgasnac...

jedros1
17-07-2006, 03:20
ej... mi sie przelacza ladnie od 2000 obr/min i nie gasnie... trzeba zmniejszyc czas przelaczania sie instalki na gaz i dobrze wyregulowac...

jedynie z czym moze byc problem, to z wolnych obrotow na gazie po przelaczeniu na Pb, napewno zgasnie i watpie zeby byl w stanie to wyregulowac dobrze... jedynie co mu sie uda, to ze bedzie przygasal... i moze uda mu sie zdarzyc zassac Pb do ukladu....

powodzenia

Ja nie mam takiego problemu z przełączeniem na PB :banan:

insider
17-07-2006, 12:55
Ja nie mam takiego problemu z przełączeniem na PB :banan:

to dobrze ze nie masz tego.... u mnie wystarczy ze na chwilke nacisne na gaz... obroty wzrosna samoczynnie do 1200 i przelacze na Pb to nie zgasnie... :jezyk1: