PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] problem z odpalaniem



rademenes7910
29-04-2013, 17:54
Witam

mam pytanko... od jakiegoś czasu mam taki objaw, że raz na jakiś czas muszę dłużej kręcić rozrusznikiem żeby auto zapaliło...
dzisiaj próbowałem zapalić auto kręciłem kilkanaście razy chyba z pół godziny i nic w końcu zadzwoniłem po pomoc drogową zanim przyjechali minęło z 1,5 godz... przed przyjazdem gościa próbowałem jeszcze ze dwa razy zakręcić i nic... przyjechał gościu wsiadł zakręcił raz i odpalił bez problemów próbowałem potem jeszcze kilka razy i wszystko ok może wie ktoś co się mogło stać.
Dodam jeszcze, że po nieudanych próbach odpalania za każdym razem zapalała się kontrolka świec żarowych...

Wtryski zregenerowane pompa paliwa sprawdzona i wymieniony był jeszcze jakiś zawór na listwie ciśnieniowej...

Czy możliwe jest, że jeśli przed odpaleniem za krótko zakręciłem rozrusznikiem i nie zdążył silnik załapać to zalał albo zapowietrzył się układ paliwowy i dlatego nie chciał odpalić ?

dzięki za odpowiedzi

pozdr

Myniu
29-04-2013, 18:07
Zapewne wyskoczył błąd P1664. Jeśli nie chce zapalić "od strzała" to wyłącz zapłon i odczekaj parę sekund i wtedy próbuj. Nie kręć dłużej niż 5s bo można uszkodzić pompę. Sprawdź czy nie masz wycieków paliwa i posprawdzaj oringi prawdopodobnie zapowietrza się układ.