PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] LPG do Mondeo MKIII 2.0 PB potrzebne opinie



Kvojt
01-05-2013, 00:26
W związku z tym że ostatnio robię ogromne przebiegi zacząłem się zastanawiać nad montażem gazu do swojego MKIII 2.0 PB. Ogólnie bardzo się przed tym broniłem ale kalkulacja kosztów przy przebiegach które robię robi swoje. Jakie są wasze doświadczenia z LPG w tym silniku? Miał ktoś jakieś poważne problemy? Ma ktoś nalatane na LPG w tym silniku 100 tkm? Warto brać lubryfikację? Oczywiście jak się zdecyduje na instalację to będzie coś z wyższej półki dlatego bardziej interesuje mnie to czy są jakieś problemy niż to jakiego producenta założyć.

gangstafunky
01-05-2013, 00:55
Jakie są wasze doświadczenia z LPG w tym silniku?

Po ostatniej wizycie u gaziarza (ocenianego jako "dobrego") - podobno silniki te są podobne jak w mazdach (nie wiem, nie sprawdzałem) i są one bardzo podatne na wszelkiego rodzaju złą regulacją gazu. Więc jeśli się zakłada gaz to trzeba się liczyć z tym, że lepiej dołożyć, bo inaczej tak jak ja będziesz po pewnym czasie wymieniał szklanki (regulował rozrząd).


Warto brać lubryfikację?

Tu też podzielone są opinie: byłem u 4 gaziarzy i 3 z nich (uważanych za nie najlepszych) powiedziało, że to zbędny wydatek, a jeśli już ma być to najlepiej żeby dobrze go podłączyć, żeby chociaż dopływał do zaworów. Zaś jeden z nich (preferowany na forum) wręcz był pewien, że lubryfikacja ma być, bo zmienia to skład gazu i nawet przez to może zapalać się "check" :/

Jak dobrze gaz jest założony to podobno wszystko jest ok. Ja tego nie doświadczyłem, bo ja mam źle założoną instalację :/

danielWr
01-05-2013, 02:41
Kvojt no proszę Cię, jest ze 100 takich tematów. Lubryfikacja wywalanie kasy w błoto. Jak dobrze założone i wystrojone to nie ma żadnych problemów (teoretycznie). Ja na przykład mam pecha. Przejechane mam 80kkm. Padły mi 2x Magic JEt, 1xHana, reduktor scorpion mini, 2x sterownik stag4. Szczęście w nieszczęściu ze wszystko na gwarancji.

Gangstafanky gdzie zakładałeś ?

Kvojt
01-05-2013, 07:00
Ja na przykład mam pecha. Przejechane mam 80kkm. Padły mi 2x Magic JEt, 1xHana, reduktor scorpion mini, 2x sterownik stag4. Szczęście w nieszczęściu ze wszystko na gwarancji.

A z silnikiem lub osprzętem (nie chodzi mi o samą instalację) miałeś problemy wynikające z zainstalowania lpg/jazdy na lpg?

danielWr
01-05-2013, 11:13
W okresie kiedy paliły się sterowniki było trochę ubogo, lekko siadły szklanki na wydechu. Wymieniłem szklanki i sterownik. Poza tym nic się nie działo.

rustin
01-05-2013, 12:50
gangstafunky trochę bajki opowiadasz jak z tym regulowaniem rozrządu. Nie ma co powtarzać coś co się usłyszało. Mam mniej km zrobionych niż Daniel ale przez 3 lata trochę naleciało. Odkąd sam wyregulowałem lpg nie ma problemów , a luzy zaworowe są bez zmian

gangstafunky
01-05-2013, 13:35
rustin ja Cię kolego proszę, żebyś może przeczytał ze zrozumieniem to co napisałem :) Ja kupiłem auto w gazie ze znaną mi dobrze historią samochodu, w którym od dłuższego czasu świecił się check i ciagle wywalało błąd ubogiej mieszanki. Po ok. 50tys. nalatanych na gazie, który był źle wystrojony musiałem (chciałem) sprawdzić luzy. Okazało się, że ciasno było na trzech zaworach i trzy szklanki poszły do wymiany. Mechanik od fordów powiedział wprost, że to wina ŹLE wystrojonej kuchenki. Jak dobrze wystrojone jest wszystko to nie ma żadnych problemów (to też opinia mechanika od fordów).

---------- Post added at 12:35 ---------- Previous post was at 12:03 ----------


A z silnikiem lub osprzętem (nie chodzi mi o samą instalację) miałeś problemy wynikające z zainstalowania lpg/jazdy na lpg?

Ja mimo świecącego się check'a nie miałem żadnych problemów, a trochę kilometrów robię. Nawet śmiem powiedzieć, że nie ma żadnej różnicy na gazie i na benzynie.


Gangstafanky gdzie zakładałeś ?

Ja nie zakładałem, bo zrobił to wcześniejszy właściciel. Generalnie czyste druciarstwo, co się dowiedziałem niedawno będąc w zakładzie gazowniczym preferowanym przez użytkowników tego forum. No, ale cóż. Żyje się dalej. Nie napiszę gdzie zakładałem, bo nie chcę robić kryptoreklamy, ponieważ nie ja zakładałem i nie miałem na to wpływu. Mogę jedynie napisał na priv zainteresowanym osobom, gdzie instalacja była zakładana. Jedynie mogę zaproponować zakład Davanti w Katowicach. Rzeczowi ludzie. Facet otworzył maskę i usłyszałem od razu "k... kto to Panu zakładał" :D Mimo, że założone nie zbyt dobrze to i tak jestem zadowolony z instalacji. Więc sądzę, że jeśli się o to dba, to instalacja się zwróci szybko. Ale jeśli ma się pecha, no to można wydać na naprawy tyle $ ile się zaoszczędziło na benzynie.

rustin
01-05-2013, 13:56
Rozrządu się nie reguluje. A to , że był źle lpg wyregulowany itd to wina druciarzy i czy to forda czy audi też by silnik dostał po tyłku.

gangstafunky
01-05-2013, 14:07
Rozrządu się nie reguluje.

Rustin ale Ty masz kłótliwą naturę :) Chwytasz za słówka, a dobrze wiesz że wszędzie pisze o wymianie szklanek.


A to , że był źle lpg wyregulowany itd to wina druciarzy

To przecież napisałem, więc nie wiem o co ci chodzi.


czy to forda czy audi też by silnik dostał po tyłku.

Pewnie tak, ale powtórzyłem to co powiedziało mi kilku gości od gazu. Ich zdaniem te silniki szybciej reagują na źle wyregulowaną kuchenkę. Podobnie jest w mazdach. Nie wiem, nie znam się, ale jeśli o mondeo kilku gazowników o tym mi powiedziało to jednak coś w tym jest. Chyba oni lepiej wiedzą kto i z czym do nich jeździ. Trzeba też być krytycznym wobec marki jaką się wozi. Nic nie jest idealne, więc nie ma co się przepychać czy silnik jest tak samo niezawodny jak silniki japońców, czy innych marek przy użytkowaniu gazu.

Swoją drogą trzeba być uczciwym, że mondeo mkIII nie jest dopracowany. Bo kilka usterek jak chociaż klapki są dla mnie czystym nieporozumieniem. Ale to inny temat. Chociaż podobno na to też trzeba zwracać uwagę przy zakładaniu gazu, a dokładniej miejsce umiejscowienia dysz LPG, żeby nie były zbyt daleko od klapek. Ja niestety mam podobno za daleko.

rustin
01-05-2013, 17:06
A co ma moja natura do tego? a Ty jaką masz , kogoś kto wprowadza w błąd?
Ktoś jak wejdzie na forum to skąd ma wiedzieć , że pod hasłem regulacja rozrządu chodzi Ci o wymianę szklanek? A potem wejdzie na inne forum i będzie to powtarzał , dlatego zwróciłem uwagę , żebyś nie wprowadzał w błąd bo nikt u Ciebie w głowie nie siedzi i szklanej kuli nie ma.

gangstafunky
01-05-2013, 17:16
rustin nie chce mi się ciągnąć z Tobą tematu, bo nie ma sensu. Nie po to pisałem:


wymieniał szklanki (regulował rozrząd).

żeby kogoś wprowadzić w błąd. Jeśli chcesz być tak poprawny to popraw jeszcze na forum Paolo, który też użył podobnego zwrotu.
Swoją drogą za każdym razem zaznaczyłem, ze chodzi o wymianę szklanek, zaś sam proces wymiany szklanek jest dla mnie regulacją, no bo jeśli zmieniasz coś co ma mieć określone parametry w samochodzie - to jak to nazwiesz? Oświecisz mnie? Jak widzę, nie wystarczy już napisać hasłowo: wymiana szklanek - regulacja rozrządu, bo język polski to trudny język, co pokazałeś we wcześniejszej odpowiedzi, gdzie zarzucasz mi stwierdzenie o jakiejś nadzwyczajnej awaryjności silników mondeo, które mają załadowany gaz.

Na tym zakończę tę przepychankę, bo szkoda strzępić na Ciebie języka.

Pzdr.

rustin
01-05-2013, 17:20
No Comment

Kvojt
03-05-2013, 10:21
No nic to chyba się zdecyduje na instalację skoro mówicie że problemów nie ma. Będzie BRC Lub Prins.

chudy206
04-05-2013, 16:58
Będzie BRC Lub Prins.
na wstepie ją odpuść
zaloz sobie stag 4 do tego doloz do lepszych wtrysków np Hana bo tutaj na forum np czerwony Valtek to zło czego nie rozumie

frugo
06-05-2013, 07:30
na wstepie ją odpuść
zaloz sobie stag 4 do tego doloz do lepszych wtrysków np Hana bo tutaj na forum np czerwony Valtek to zło czego nie rozumie
Madrze kolega prawi. Jesli nie chcesz miec problemow z LPG to zaloz jakiegos STAG-a (premium sobie odpusc bo przerost formy nad trescia), do tego wtryskiwacze Hanna lub Barracuda, dobry filtr fazy lotnej, reduktor AC-R01, KME Silver lub Zavoli Zeta S i co najwazniejsze znajdz porzadnego gazownika bo to podstawa, Bez tego nawet najlepsza instalacja bedzie robila problemy. Poszukaj na LPG-forum kogos z Twojej okolicy.

PS. Poczytaj troche ten dzial bo wszystko na tmat nowej instalacji juz tu bylo ;)

Kvojt
19-05-2013, 16:20
Ok, to podpowiedzcie mi jaką konkretnie warto wybrać konfigurację chodzi mi o wtryski, reduktor itp. Zależy mi na jakości nie na cenie. Budżet na instalacje dajmy na to do 4 tys. I czemu nie BRC? miałem ją w 2 samochodach i była ok, zero problemów i wzorowy serwis.

danielWr
19-05-2013, 16:24
Ok, to podpowiedzcie mi jaką konkretnie warto wybrać konfigurację chodzi mi o wtryski, reduktor itp

Przecież masz juz napisana konfiguracje wyżej.

frugo
21-05-2013, 14:44
I czemu nie BRC? miałem ją w 2 samochodach i była ok, zero problemów i wzorowy serwis.
Bo na BRC ma monopol Czakram i jak trafisz na jakis partaczy to nikt tego potem nie bedzie chcial tego poprawiac i dostepnosc czesci, interfejsow znacznie gorsza i wszystko drogie nie wiadomo dlaczego ;)

puniu
23-05-2013, 09:36
moj ma juz ponad 100kkm na gazie - problemow brak zarowno z instalka jak i silnikiem
zalozonego mam stagai zwykle niebieskie wtryski valteka
tylko moj gazownik przylozyl sie do tematu i regularnie co roku sprawdza stan instalki
z waw masz do niego troche ponqad 120km w jedna strone ale zapewniam cie ze warto

norbi333
26-05-2013, 22:56
Rozmawiałem z paroma fachowcami i ponoć obecnie TECH jest lepszy od STAGA

rustin
27-05-2013, 00:00
Ponoć tak, sam się zastanawiałem czy by nie podmienić bo wtyczka pasuje. Następne auto pewnie na techu będzie

frugo
27-05-2013, 10:09
No teoretycznie jest lepszy od STAG-a ale na pewno mniej sprawdzony, ogólnie jeśli chodzi o Mondeo to STAG 300 + to w zupełności wystarczy, to nie jest wynalazkowy silnik, nie potrzebuje żadnych cudów jak niektóre silniki i w takich przypadkach TECH wypadnie lepiej, ale w Mondeo nie będzie różnicy, tylko teraz nie wiem jak jest z ceną, jeśli TECH jest tańszy to wtedy warto go założyć.

frogly
08-06-2013, 22:13
Witam
Ja mam w swoim mk3 2.0 założony sterownik Tech-a , zielone Hany i do tej pory odpukać zero problemów. Instalacja idealnie wystrojona, linie pb i lpg praktycznie idealnie pokryte .
Średnie spalanie ok 9,5l lpg, po trasie potrafi zejść do około 8,5 l przy spokojnej jeździe.

Strumyk
25-01-2015, 17:32
Szukam solidnego gazownika z okolic Bełchatowa, Radomska lub Częstochowy.
Polecicie mi kogoś?
Pozdrawiam

krzys k-c
25-01-2015, 19:36
LPG forum ,warsztaty polecane , dodatkowo jest mapa