PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkI] Ford Mondeo mk I.Problem z odpalaniem.



migel1278
01-05-2013, 13:56
Witam.

Tak jak w temacie.
Mam Mondeo mkI z 95 roku.Otóż po całym roku użytkowania zaczeły się problemy z odpalaniem.
Wymieniłem rozrusznik bo ten od mondeo siadł.Wymieniłem filtry,pompki,zawór zwrotny zamontowany.
Silnik w stanie dobrym.Średnio co 10-15 tys. wymieniałem olej,filtr oleju i filtr powietrza.
Obecnie mam nowego akusa i rozrusznik od focusa.Rozrusznik kręci a akus pada.Samochód nie odpala.Jeśli wezmę Go na hol to po przejechaniu maksymalnie 3-5 metrów silnik zaskakuje i to w zime.Samochód pochodzi około 2 minut i jest w stanie odpalić na tym wymęczonym akumulatorze.Kompresja byłą robiona i silnik jest dobry.Świece żarowe wymienione.Końcówki wtryskiwaczy dobre.
Co może być przyczyną?

Oczywiście przy próbie odpalenia go muszę mocno dodać gazu.

Proszę o pomoc.
Jeśli ktoś miał już taki problem to o radę jak to usunąć.

Za odpowiedzi z góry dziękuję.

Michał

zsberg
01-05-2013, 21:48
Prawdopodobnie albo rozrząd od tego ciągania się przestawił albo pompa.
Wystarczy poczytać o tym, jak niektórym silnik cudownie odżył po wymianie rozrządu u dobrego mechanika.

sebcio
01-05-2013, 22:13
Wystarczy poczytać o tym, jak niektórym silnik cudownie odżył po wymianie rozrządu u dobrego mechanika.

Dokładnie jak kolega pisze,u mnie było TAK (http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/100170-M%C3%B3j-mondek-wreszcie-odpala-normalnie)

Trol
01-05-2013, 22:24
Wyglada to na rozrzad.. Btw! jest roznica niedzy rozrusznikami z mondeoa focus a ?

zizitop901
02-05-2013, 11:59
przestwaiony kąt wtrysku i nie pali za puźny prawdopodobnie, jak za wczesny to pali ale strasznie twardo chodzi