PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Nie odpala po wymianie sprzegła i dwumasy-POMOCY!!



mondek3
08-05-2013, 23:08
Witam

Dziś wymieniałem sprzęgło i koło dwumasowe w mondeo mk3 tdci 116KM 2004r. po lift (6 biegów). Niestety ku mojemu zdziwieniu silnik nie chce odpalić, rozrusznik kręci ale nie odpala ciśnienie na listwie wtryskowej w trakcie odpalania jest powyżej 200000 kPa. Jak kręci to obrotomierz stoi a po puszczeniu kluczyka podnosi się do ok 300 rpm i spada do zera.... ogólnie w ogóle nie odpala chce ale jakoś nie idzie.... Nie wiem czy to może być przyczyną ale została także wymieniona uszczelka pokrywy zaworów. Paliwo dociera do filtra i do listwy wtryskowej.
Sprzęgło i dwumasa jest firmy LUK jak sprawdzałem na stronie http://www.ford-esklep.pl/ są to części do tego modelu (na dwumasie mam ok 58 ząbków a w TDDI widziałem że jest 34)

Bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam

Proszę uzupełnić profil .Dziękuję.

Vectorb1
09-05-2013, 19:26
cześć
sprawdź czujnik położenia wału, zamontowany z tego co pamiętam na połaczeniu silnika i skrzyni. U mnie był uszkodzony i miałem taki sam efekt.

mondek3
09-05-2013, 20:32
a czy to możliwe że po wymianie uszczelki na osłonie zaworów wtryskiwacze się zatarły i dlatego nie odpala?

dmisieekk
09-05-2013, 23:29
a jak poskręcałeś wszystko do "kupy" to odpowietrzałeś układ CR czy kręciłeś rozrusznikiem na chama?

mondek3
10-05-2013, 02:12
odrazu rozrusznik

---------- Post added at 01:12 ---------- Previous post was at 01:09 ----------

a pierwsze odpalanie było dobre po czym sam zdech a teraz wogole nie odpala

dmisieekk
10-05-2013, 09:14
no tak, odpalił i zgasł bo zaczął ciągnąć powietrze. Spróbuj go odpowietrzyć. A czujnik położenia wału sprawdzałeś? Wykręć go oczyść z opiłków.. Co do odpowietrzania - zalej filtr do pełna paliwem, odepnij kostki od wtryskiwaczy poluzuj delikatnie nakrętki przy listwie i zacznij kręcić delikatnie rozrusznikiem. Jeśli nie będzie lecieć ropka to znów zalej do filtra i tak kilka razy. Poskracaj podepnij wtyczki i próbuj odpalać

Marcinus_1
10-05-2013, 10:03
Chyba lepiej jest podpiac reczna pompke pod filtr i przepchnac rope przez pompe do wtryskow

Wysyłane z ciapciaka

mondek3
10-05-2013, 14:03
mechanik twierdzi że już to robił i są zepsute wtryski.. on chce je wykręcić i igla przetkac...

dmisieekk
10-05-2013, 18:34
mechanik twierdzi że już to robił i są zepsute wtryski.. on chce je wykręcić i "igla przetkac"...



hahaha , zmien mechanika.

dbdrag
10-05-2013, 21:31
kowal a nie mechanik:))

Sosyn
12-05-2013, 22:59
wtryski przepchać igłą? :D oto nowa i tania metoda regeneracji wtrysków :) i w dodatku kasują za to jak za zboże :P

mondek3
14-05-2013, 22:51
Witajcie


Sorry że się nie odzywałem ale dzisiaj odebrałem auto od "mechanika". Niby odpala wszystko fajnie... ale dźwięk silnika trochę dziwny ,,metaliczny" ku mojemu zdziwieniu po kliku kilometrach auto samo zgasło... tzn. stoję sobie elegancko na światłach luz , noga na hamulcu a tu auto zgasło... i co najlepsze nie chciał za bardzo odpalić.... kręciłem rozrusznikiem i dalej nic... aż wkońcu zaskoczył ale tak nie chętnie (jakby odpalał w -20 stopniach) jak już raczył odpalić to obroty były poniżej 1000 rpm i znowu zgasł.... po trudnym odpaleniu domyśliłem się że musze troche przy gazować... jak trzymałem nogę na gazie tak ok. 1100 rpm to spoko nie gaz... podczas za miastem jechałem różnie 100 maksymalnie 120 km/h nic sie nie zapalało... kopa nawet ma nie kopci sprężynka itp nic się nie świeci... tylko na tych wolnych obrotach czasami gaśnie... Odłączyłem aku na ok 10min. po podłączeniu odpaliłem obroty *scie nie równo od 800 do 1000rpm silnik trząsł się jak nie normalny ale nie zgasł.... niestety włączył się wentylator... czyli przeszedł w tryb awaryjny... Pożyczyłem kabel koledze także nie mam jak zeskanować kompa... ale postaram się to zrobić jak najszybciej... no i dzisiaj zabrałem aku do domu żeby trochę biedaka naładować po tej rzezi.... Ciekaw jestem co wykaże skan komputerem, sprawdziłem w internecie i częsta przyczyną tego działania silnika jest uszkodzenie czujnika wałka rozrządu nawet go zlokalizowałem ale nie wiem jak go odłączyć... żeby przeczyścić styki albo nie wiem prysnąć tam jakimś kontakt sprayem... mógłby ktoś pomóc....? I co myślicie o tym stanie samochodu...?

Dzięki wielkie za pomoc :D

mondek3
17-05-2013, 19:27
No dzisiaj sczytałem błędy z komputera wyszło:
P2291 Injector Control Pressure too low
P0191 Fuel Rail Pressure Sensor a circuit range
P0200 Injector Circuit
P0200 Injector Circuit
P0200 Injector Circuit
P0201 Cylinder 1 Injector Circuit/open
P0203 Cylinder 3 Injector Circuit/open
P0204 Cylinder 4 Injector Circuit/open
P0202 Cylinder 2 Injector Circuit/open
P2288 Injector Control Pressure too high

Dodam że dźwięk silnika jest jakby palił nie na wszystkie cylindry i coś piszczy przy silniku...