PDA

Zobacz pełną wersję : Sprowadzenie auta z Niemiec



MaciejS
10-05-2013, 21:33
Dzień dobry - mam nadzieje że dobry dział.
Czy ktoś z Was korzystał z firm takich jak ta (http://allegro.pl/wyjazdy-po-samochody-auta-niemcy-cala-polska-i3206856998.html)?? Chodzi mi generalnie o firmy organizujące wyjazdy do DE po samochód. Rozmawiałem przez telefon z dwoma osobami, takowe wyjazdy organizujące, i powtórzyły to samo:
- U naszych zachodnich sąsiadów handlem samochodami zajmują się "ciemnoskórzy potomkowie Mustafy", obywatele byłych republik radzieckich, Polacy i Jugosłowianie
- Samochody z mobile.de, które zaznaczysz jako prywatne ogłoszenia, są często w gorszym stanie technicznym, niż te z placów (już nie mówiąc o zdjęciach)
- Obaj Panowie (niezależne dwie firmy) mają "swoje" komisy, gdzie Abdul/Sasza/Maciej/Dejan ich nie oszuka, i sprzedaje pełnowartościowy towar
- Samochody na tych placach są poobcierane, czasem mają połamane zderzaki, ale stan techniczny, jak i liczniki mają w porządku
- Mogą załatwić niezły upust na dany samochód (oczywiście jeśli jest się do czego przyczepić - a podobno zawsze jest)
- Pomagają przy załatwianiu wszelkich formalności, biorą po maks dwie, trzy osoby, by nie było ciśnienia że już teraz musisz coś wybrać
Czy ktoś był na takim wyjeździe? Jak to wygląda od kuchni? Czy faktycznie, takie place to nie substytut polskich "perełkowych komisów"?? Czy to jest opłacalne, pojechać tam, by później nie przeklinać dnia, w którym się wydało swoje ciężko zarobione pieniądze? Może znacie jakieś godne polecenia firmy?

linkgrabber
10-05-2013, 21:42
Na forum vectry jest jeden forumowicz który organizuje takie wyjazdy i ludzie byli zadowoleni z tego co czytałem

sssV
11-05-2013, 22:52
Prawda jest taka, ze nikt nie odda pelnowartosciowego auta za pol darmo a samochody ogolnie sa w niemczech drozsze niz u nas.

MatusMK3
12-05-2013, 01:20
Parę lat temu mój wujek pojechał za Galaxem na taki wyjazd :) Przewiozą Cię po wszystkich szrotach, gdzie mają układy, gdzie pewnie od każdego klienta przywiezionego który autko kupi mają z 100 euro. Czasem można coś dorwać fajnego ale rzadko to się zdarza. Efekt był taki że Galaxa wujek nie kupił, bo żaden nie był godny zainteresowania. Jechał z nimi pewien dziadek który szukał małego autka dla siebie, niestety Ci wielcy fachowcy pomogli mu wybrać Corse składaną z kilku, w której nic nie pasowało. Inni uczestnicy wycieczki po tureckich szrotach, którzy szukali czegoś wybijali mu ją z głowy, jednak dziadek dał się namówić :skromny: Z całego busa, chyba 7 osób auto kupił nabity w butelke dziadek i jeszcze jeden gościu, z którym później wracali do domu jego nowym nabytkiem. Podziękowali za drogę powrotną z strony firmy :D

czeslaw555
12-05-2013, 13:17
lepiej szukaj sam ogłoszeń mogą być komisy, jednak jak będziesz szukał dobrego auta w niskiej cenie to raczej na takiego nie trafisz.

Mateusz1989
12-05-2013, 15:16
Mój tata też kiedyś był na takim wyjeździe. Jeżeli szukasz konkretnego modelu z konkretnym silnikiem to zwykle jest małe prawdopodobieństwo, że na takie auto trafisz. Chyba, że masz do wydania jakąś konkretną kwotę i obojętne Ci co to będzie to coś kupisz. Ale ci handlarze zwykle są dogadani i razem robią w wała kupujących. Dodatkowo im wcale nie zależy żebys kupił auto bo i tak za taki wyjazd im odpowiednio zapłacisz, a oni będą się rozglądać za samochodami dla siebie. Tak to wyglądało od kuchni...

czeslaw555
12-05-2013, 15:18
Więc warto jechać samemu i tyle

Mateusz1989
12-05-2013, 15:39
Dokładnie tak. Moim zdaniem takie wyjazdy to tylko strata czasu i pieniędzy. Poza tym istnieje spora szansa, że cię oszukają.

MaciejS
12-05-2013, 19:04
Prawda jest taka, ze nikt nie odda pelnowartosciowego auta za pol darmo a samochody ogolnie sa w niemczech drozsze niz u nas.


lepiej szukaj sam ogłoszeń mogą być komisy, jednak jak będziesz szukał dobrego auta w niskiej cenie to raczej na takiego nie trafisz.

No właśnie chodzi o to że wiem, i jestem pogodzony z tym że dobre autko, musi swoje kosztować. Nie chce nic na siłę kupić, nie chcę igły, laleczki, okazji. To mam rzut beretem od miejsca swojego zamieszkania. I to w kwiecistym języku polskim. Do samodzielnego wyjazdu brakuje mi znajomości samochodów od strony blacharskiej, technicznej no i pięknej niemieckiej mowy. Taki wyjazd chciałem traktować jako alternatywę dla naszych rodzimych komisów.


Parę lat temu mój wujek pojechał za Galaxem na taki wyjazd Przewiozą Cię po wszystkich szrotach, gdzie mają układy, gdzie pewnie od każdego klienta przywiezionego który autko kupi mają z 100 euro.(...)

Czyli tak jak podejrzewałem.. Słodkie kłamstwa, będzie Pan zadowolony + presja czasu, wydanych pieniędzy, i miejsca (co, samochodu w Niemcach nie kupiłeś?)

Zatem takie firmy odpadają.. zostają tacy ludzie jak Czesław555 (Czytam bloga :-)) a także Pan z klubu Vectry (ma dużą listę zadowolonych klientów - podobno)

Mateusz1989
13-05-2013, 14:53
Jeżeli masz trochę czasu i ochoty na znalezienie pewnego auta za granicą (a widzę, że masz) to najlepszą opcją jest skorzystanie z pomocy takiej osoby jak Czesław555. Kosztuje to trochę wysiłku ale masz pewność, że dobrze wydasz ciężko zarobione pieniądze. Przecież za autem w Polsce też trzeba się najezdzić więc najlepiej pojechać od razu do DE.

MatusMK3
13-05-2013, 23:44
W niemcowni można kupić naprawdę dobre autko, czasem za bardzo dobre pieniądze. Dzisiaj rozmawiałem z sąsiadem który też lata z lawetą na niemcy, to w piątek przywiózł Golfa V, 5 drzwi 2005 rok w tdi, przebieg 270 z książką serwisową, od 1 właściciela za 2800 euro. Do malowania tylko zderzak! Natomiast ja Wczoraj kupiłem w niemczech busa, do tego planuję zakupić lawetkę i zająć się sprowadzaniem samochodów oraz wyjazdów po autka z klientem, ale podkreślam samochodów, nie wyrobów samochodopodobnych. Myślę czy nie zająć się jedną konkretną marką i jednym modelem, ew. tylko kilkoma markami-modelami. Powiedzmy VW Passat, Opel Vectra oraz Ford Mondeo. Myślę że wtedy można by mieć konkretne ceny zajmując się tylko określonymi modelami, a jeśli miało by się dobre samochody to wyrobiło by się odpowiednią renomę :) Za 2-3 tygodnie jadę pierwszy raz na niemcownie do znajomego do pracy i będę szukał jakiegoś ładnego Mondeo/Passata/Vectry :)

Rakoll
11-04-2014, 15:33
Jechać samemu to jest jedyna opcja dla rozsądnych ludzi. A językiem nie ma się co przejmować, bo w internecie bez problemu można znaleźć Polaków, którzy mieszkają w Niemczech i profesjonalnie pomagają w zakupie i formalnościach. Mi pomógł załatwić mojego MKIII jeden gość z Drezna, który najpierw działał tylko z polecenia a w końcu uruchomił własną stronkę auto-niemcy.prv.pl

czeslaw555
11-04-2014, 17:41
W niemcowni można kupić naprawdę dobre autko, czasem za bardzo dobre pieniądze.niestety tylko czasami...

Maviko
21-03-2016, 18:32
Oczywiście, że się lepiej opłaca sprowadzenie samochodu z Niemiec niż kupno u handlarza w Polsce. A skąd mają handlarze te samochody? Handlarze też sprowadzają auta z Niemiec, tylko w Polsce przesuną jeszcze licznik, polakierują szkody itd. A jak sprowadzisz bezpośrednio z Niemiec, to wiesz co masz. W Niemczech mieszkają ludzie co pomagają auto-manager.eu i na końcu wychodzi taniej niż jakbyś wszystko musiał załatwiać sam.