PDA

Zobacz pełną wersję : Sposób na czystą chłodnicę...sposoby,pomysly?



Krzysiek_WW
12-07-2006, 13:56
Witam,
własnie jestem po czysczeniu chłodnicy, wypłukałem z niej ok 1kg much i innego rodzaju odpadów ;)

Teraz mam do Was pytanie:
jak sie zabezpieczyć przed zbyt szybkim zabijaniu sie klimy owadami..itp...
Dość czesto jeżdze na trasie Wawa-Włocławek i na trasie nad Wisła muchy leją sie jak deszcz na samochód.
I teraz nie wiem co zrobić żeby zabezpieczyć chłodnicę przed zabiciem muszyskami....??
Macie ciekawe pomysly i rozwiazania??

Znajomy polecił mi założyć delikatną siatkę przed chłodnicę (tu gdzie grill i pod zderzakiem....) ale czy to zda egzamin....
Teraz mysle, że może założyc jakąś fajną i ładna siatkę alumniową na grilla i pod zderzak ???

Pozdrawiam,
Krzysiek

STraits
12-07-2006, 14:08
Jest to rozwiązanie. Też myśle że drobna siatka będzie dobra. Dorobić jakiś stelaż do tego i co jakiś czas "wymieniać" siatkę.

BS
12-07-2006, 14:23
chyba się nie da ... ja czyściłem nie dalej jak dwa tygodnie temu i po przejechaniu 350 km-na trasie do kazimierza i powrót- mam równo zaklejoną chłodnicę i nawbijanych (łebkami w nią :satan: )jakichś wielkich owadów-dzisiaj czyszczę znowu ....

TomekWino
12-07-2006, 17:39
Myslę że pomysł jest ok. ale czy czyścić siateczkę czy chłodnice ? Myślę ze i tak jeździmy na myjki reczne strumień wody i kerszer robi swoje a powietrze przy tych temperaturach ma swobodniejsze dojscie do chłodnicy.Wiec radził bym zostawić jak jest.

Marq
12-07-2006, 21:33
Też mi się wydaje, że bez dodatkowej siateczki jest łatwiejszy i pełniejszy dostęp powietrza. A przy tych temperaturach, które mamy obecnie to lepiej, żeby był jak najlepszy. Ja bym raczej nie zakładał, chyba, że dużooczkową, ale ona z kolei nie zatrzyma much i innego tego typu szkodników samochodowych. :)