PDA

Zobacz pełną wersję : MK3 2007 prośba o opinię



Dar_bob
15-05-2013, 21:12
Zmieniam swojego MK2 1,8 TD 2000 na 6 latka ostatni rok produkcji MK3, jestem umówiony na sobote na zakup.
Wprawdzie szukałem srebrnego ale wszystkie 2 są baaardzo daleko ode mnie Olsztyn - Wrocław , itp %-))
Wybrałem tego - > http://otomoto.pl/ford-mondeo-klimatronik-grzane-fotele-chro-C29077850.html
Sprawdziłem na autodna jego VIN - > WF0WXXGBBW7C02421, pobrałem pełny raport i poki co wygląda to nieźle.
Prośba do Was koledzy to opinia czy 17800 + 1200 za oplaty celne to cena będąca odzwierciedleniem jego wartości .
Dawno nie szukałem i nie śledziłem cen, podjąłem decyzję o kupnie nowego tydzień temu i przez kilka dni szukałem ofert w zakresie Mondeo kombi , diesel , 2007 ( 6 latek).
I ostatnia sprawa to przebieg. Ja osobiście robię 18 tys rocznie, swoim starym zrobiłem 70 tys w prawie 4 lata, tak więc... czy auto 6 letnie z Niemiec może mieć 160 tys?
Nie znam się na tyle aby kwestionować przebieg , ale czy elektroniczne liczniki są do przekręcenia?
Pozdrawiam
Darek

AndiK
16-05-2013, 00:12
Zmieniam swojego MK2 1,8 TD 2000 na 6 latka ostatni rok produkcji MK3, jestem umówiony na sobote na zakup.
Wprawdzie szukałem srebrnego ale wszystkie 2 są baaardzo daleko ode mnie Olsztyn - Wrocław , itp %-))
Wybrałem tego - > http://otomoto.pl/ford-mondeo-klimatronik-grzane-fotele-chro-C29077850.html
Sprawdziłem na autodna jego VIN - > WF0WXXGBBW7C02421, pobrałem pełny raport i poki co wygląda to nieźle.
Prośba do Was koledzy to opinia czy 17800 + 1200 za oplaty celne to cena będąca odzwierciedleniem jego wartości .
Dawno nie szukałem i nie śledziłem cen, podjąłem decyzję o kupnie nowego tydzień temu i przez kilka dni szukałem ofert w zakresie Mondeo kombi , diesel , 2007 ( 6 latek).
I ostatnia sprawa to przebieg. Ja osobiście robię 18 tys rocznie, swoim starym zrobiłem 70 tys w prawie 4 lata, tak więc... czy auto 6 letnie z Niemiec może mieć 160 tys?
Nie znam się na tyle aby kwestionować przebieg , ale czy elektroniczne liczniki są do przekręcenia?
Pozdrawiam
Darek
Wychodzi na to, że... auto w 2011 r mialo juz 158 tys km przebiegu na przegladzie :D

Numer VIN: WF0WXXGBBW7C02421
Marka pojazdu: Ford
Model pojazdu: Mondeo
Data badania technicznego: 08-06-2011
Numer rejestracyjny: DW29426
Odnotowany przebieg: 168000 km

po VINIE:
Główne funkcje
Data produkcji: 16.01.2007
Model pojazdu: Mondeo 2001-2007
Typ nadwozia: Kombi
Wersja: Seria 60
Silnik: 2.0L Duratorq DI HPCR (125PS)
Przekładnia: 6-bieg. przekł. ręczn. - MMT6
Napęd: LHD FWD
Przełożenie przekładni głównej: 4.071/2.850
Norma emisji spalin: Etap IV ograniczania emisji
Klimatyzacja: Automatyczna Regulacja Temperatury
Obszar: (+)"DK"
Lakier: Panther Black Metalik
Materiał we wnętrzu: Waffle / Ebony



Mniej ważne funkcje
Płytki ze stal.nierdz.w drzw.przed.
Oslona progu drzwi tylu nadwozia
Wyprodukowany W Zakładzie Genk
Poziom marketingowy 1
Bez wyposażenia RSO
(-) SVP
Z elektroniczna kontr.statecznosci
Okna tylne zamyk./otwierane 1 dotkn
Szyba ciemna
Z Ogrzewanš Szybš Przedniš
Z przednimi dywanikami podlogowymi
Z tylnymi dywanikami podlogowymi
Z Izolatorem
Bagażnik dachowy - Srebrne relingi
Elektr.Regulowane Lusterko Wsteczne
Podw. el./ogrz. lusterka z lampkami
Z ręcznie reg. podporš lędŸw. pas.
Ogrzew.siedz. kier.-zmien.temp.
Z ogrzew.siedz.pasaż.-zmien.temp.
Z brzęczykiem ostrz. pasów bezp.
Z regulatorem siedz. kier. 8 kier.
Z el. 8-kier. reg. siedz. pasaż.
Bez sprzegu przyczepy
Klamka drzwi z tyłu w kolorze nadw
Ze skórz galka dzwigni zm. biegów
Pilot drzwi - 2 kluczyki
Z Wycier./Spryskiwacz. Szyby Tylnej
Z automat.wycieraczkš szyby przedn.
Z Ogrzew. Dyszami Spryskiwaczy
Z wycier./sprysk. reflektorów
Air Curtain Restrnt LH
Kurtyna powietrzna - prawa strona
Deployable Anti-W'Lash Restr
Z intel.ograniczn. pod.pow.kierowcy
Z 'intel.'ograniczn.pod.pow. pasaz.
Z bocznš podusz.pow.- str. kierowcy
Z bocznš podusz.pow.- str. Pasażera
Z małym stalowym kołem zapasowym
Ze Standard.Amortyzatorami Tylnymi
Koło 6.5 x 16" ze stopu - tytan
205/55VR-16 BSW Tyre
Opona koł.zapas. Mini o ogran.zast.
Z Zawieszeniem Standardowym
Bez wspomagania awaryjnego hamulców
Układ ABS na wszystkie koła
Z Przeciwobrot. Systemem Trakc.
Z Filtr Pyłkowy
Nagrzewnica na paliwo
Z kolem kierownicy wykoncz. skóra
Ze Sterowaniem Prędkoœciš
Z komputerem paliwowym (symbol)
Akumulator standardowy
Bez zestawu do zamontowania radia
Bez dod. odtwarzacza CD
Wyp.podst.CD + Radio AM/FM
Pakiet wyposazenia systemu ICE 1
LESS DIVERSITY ANTENNA
Bez anteny szerokopasmowej
Z Czterema Głoœnikami
Bez ukł. zapewn.rozrywki rodzinie
Ze Sterow.Radiem Na Kolumn. Kierown
Z zapalniczka
Z gniazdkiem pradowym
Ze Œwiatłami Do Jazdy Dziennej
Z Przednimi Lampami Przeciwmgieln.

Po VIN wychodzi, ze ma 125 KM.
Nie do konca pasuja mi szczeliny miedzy lampami a zderzakiem.
Byl na alu, a sprzedaja na stalkach z zimowkami i kolpakami.
siedzenia nie wygladaja jak welurowe (ale moge sie mylic).
zestaw BT moze sugerowac ze auto duzo jezdzilo;) Ks serwisowa prowadzona do konca, ale jakos fotek jej nie dali.
Pzdr
AndiK
najlepsze: Dla poważnie zainteresowanych mogę podać nr VIN. Nie mam nic do ukrycia. --> a VIN podany od razu w ogloszeniu :)
Gniezno jak cala wlkp to zaglebie handlarzy (i cwaniakow;) )

Dar_bob
16-05-2013, 10:00
Wychodzi na to, że... auto w 2011 r mialo juz 158 tys km przebiegu na przegladzie :D

Numer VIN: WF0WXXGBBW7C02421
Marka pojazdu: Ford
Model pojazdu: Mondeo
Data badania technicznego: 08-06-2011
Numer rejestracyjny: DW29426
Odnotowany przebieg: 168000 km


Dzięki Andik za odpowiedz.
Zaniepokoiła mnie jedna informacja, a mianowicie podajesz numer rejestracyjny z Wrocławia, kiedy to sprzedający twierdzi ze dopiero został przywieziony i ma świeże dokumenty celne.
Oczywiście sprawdzę to na miejscu, ale może szkoda mojej drogi do Gniezna , jeśli by się okazało że to auto jest 2 lata w Polsce?

Już go znalazłem jako Duńczyka :

http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk/Sider/resultater.aspx?Vin=WF0WXXGBBW7C02421

Dzięki.

MaciejS
16-05-2013, 20:56
Tu masz podobny samochód ->> mobile.de (http://szukaj.pl.mobile.eu/samochod-ogloszenia/ford-mondeo-2-0-turnier-tdci-dpf-navi-alu-cd-bielefeld/168312327.html?useCase=SearchSession&lang=pl&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=29&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=95&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=96&maxPowerAsArray=KW&fuels=DIESEL&siteId=POLAND&features=ESP&negativeFeatures=EXPORT&minMileage=150000&maxMileage=200000&crossBorderSearchEnabled=true&categories=EstateCar&minCubicCapacity=1801&maxCubicCapacity=2000&minConstructionYear=2007&maxConstructionYear=2007&numberOfPreviousOwners=1&airbag=FRONT_AND_SIDE_AND_MORE_AIRBAGS&tabNumber=1) <<- Jeno wyższy przebieg, bez tempomatu...I bez opłat. A gdzie zarobek handlarza? Jedyny plus "dla niemca" to nawigacja. Ale nie warta aż tyle.
Byłbym dość ostrożny..

Dar_bob
16-05-2013, 21:18
Tu masz podobny samochód ->> mobile.de (http://szukaj.pl.mobile.eu/samochod-ogloszenia/ford-mondeo-2-0-turnier-tdci-dpf-navi-alu-cd-bielefeld/168312327.html?useCase=SearchSession&lang=pl&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=29&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=95&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=96&maxPowerAsArray=KW&fuels=DIESEL&siteId=POLAND&features=ESP&negativeFeatures=EXPORT&minMileage=150000&maxMileage=200000&crossBorderSearchEnabled=true&categories=EstateCar&minCubicCapacity=1801&maxCubicCapacity=2000&minConstructionYear=2007&maxConstructionYear=2007&numberOfPreviousOwners=1&airbag=FRONT_AND_SIDE_AND_MORE_AIRBAGS&tabNumber=1) <<- Jeno wyższy przebieg, bez tempomatu...I bez opłat. A gdzie zarobek handlarza? Jedyny plus "dla niemca" to nawigacja. Ale nie warta aż tyle.
Byłbym dość ostrożny..


Ale co w związku z tym ?
Sugerujesz ze po 2011 miał dzwona, kupiony przez polaka za 10 tys , zrobiony i sprzedawany za 18 ? Bo tylko wtedy kalkulacja dealera miałaby sens ?
Te roczniki są tez i u nas w cenie 23 tys, najczęsciej to sprzedaż prywatna z polskiego salonu.

MaciejS
16-05-2013, 21:59
Ale co w związku z tym ?

Skoro był sprowadzany z Niemiec, to chyba jest nad czym pomyśleć?
Okazję jak pewnie sam wiesz się nie zdarzają..


Te roczniki są tez i u nas w cenie 23 tys, najczęściej to sprzedaż prywatna z polskiego salonu.
Czyli tyle realnie za ten samochód trzeba dać widocznie..

To dlaczego Ty chcesz dać za auto 17 tys? I to jeszcze z Gniezna? Ja jak widze Gniezno, Radom + komis wtedy opis dziele na trzy, a przebieg traktuje "na jedną oś". Ale to tylko moje odczucia.

Dar_bob
19-05-2013, 23:51
Witam ponownie.
Pojechałem do Gniezna , pooglądalem i ... kupiłem.
Wbrew temu co pisze Maciej , okazało sie że obsługa dealerska była bez zarzutów.
Komplet dokumentów celnych , tłumaczenia , oryginał dowodu dunskiego, badanie techniczne , fatura itp były przygotowane , auto jest gotowe do rejestracji .
Przyprowadziłem go z Gniezna do Olsztyna delektując sie różnicą i komfortem jazdy jakiego nie znałem w stosunku do mojego starego w wersji MKII 2000.
Auto wyglądało na żywo 2 razy lepiej niż na fotach , po negocjacjach w cenie oferty dostałem 4 felgi alu 16 cali ( oryginalnie stoi na nowych stalówkach , zimówkach Continental ) + ubezpieczenie 100 zł na dojazd. W sumie ok 1000 zł .
Mam jednak pytanie do Was , podałem juz VIN, więc można wszystko odczytać, jaki to jest model wyposażenia ?
Ambiente, Ghia, Titanium, Silver, Gold, czy też Platinium.
Ta informacja jest mi potrzebna do ubezpieczenia AC , a niestety nigdzie tych nazw nie uzyskałem.
Jedyna informacja z VIN to Wersja Seria 60 .

CoastBasse
21-05-2013, 12:01
Seria 60 to na 99% była wersja Titanium

MaciejS
21-05-2013, 17:23
Witam ponownie.
Pojechałem do Gniezna , pooglądalem i ... kupiłem.

Oby się spisywało :D Szerokości :-)

Lasko
21-05-2013, 18:18
Kombi i 160 tyś przebiegu nie realne...ostatnio znajomy przyprowadził audi a4 2009 rok kombi i miało 430 tyś. co najlepsze Niemiec sprzedawał jakoś z szafą 165 tyś okazało się że cofnął szafę a więc już nie tylko Polacy potrafią :)

MatusMK3
22-05-2013, 16:58
I ile wkońcu ma faktycznego przebiegu? Tylko nie mów że kupiłeś przekręcone auto wiedząc o tym :boshe:
No fakt, cena była bardzo okazyjna, reasumując jak utargowaleś jeszcze tysiaka, a autko było za 17.000 to dałeś za nie 16.000, odliczając średnio za transport tego autka, niech będzie powiedzmy 800zł i opłaty +/-1200zł co daje nam już 14.000zł. Średni zarobek handlarza to około 8% czyli +/- 1200zł. Także autko na zachodzie powinno kosztować jakieś 12.800zł, co przy obecnym kursie euro daje nam troszku ponad 3000 euro ;) Cena lekko dla mnie nie realna za taki samochód ;)
No ale oby się sprawowało :D

Dar_bob
22-05-2013, 21:21
I ile wkońcu ma faktycznego przebiegu? Tylko nie mów że kupiłeś przekręcone auto wiedząc o tym :boshe:
No fakt, cena była bardzo okazyjna, reasumując jak utargowałeś jeszcze tysiaka, a autko było za 17.000 to dałeś za nie 16.000, odliczając średnio za transport tego autka, niech będzie powiedzmy 800zł i opłaty +/-1200zł co daje nam już 14.000zł. Średni zarobek handlarza to około 8% czyli +/- 1200zł. Także autko na zachodzie powinno kosztować jakieś 12.800zł, co przy obecnym kursie euro daje nam troszku ponad 3000 euro ;) Cena lekko dla mnie nie realna za taki samochód ;)
No ale oby się sprawowało :D

Musze troche sprostować , bo chyba nie doczytałeś.
Zapłaciłem 17800 + 1200 opłaty, czyli 19 tys. Z tego w cenie dostałem koła (alu z oponami ) i ubezpieczenie w sumie za 900 zł .
Dzis go zarejestrowałem czyli 500 recykling + 265 blachy nalepki etc.
Jutro wymieniam opony zimowe na alu letnie + nakretki do alu - ok 200 zł .
Cały koszt auta gotowego do jazdy wynosi więc 20 tys.
Oczywiście przede mną jeszcze wizyta u mechanika aby auto przejrzeć, wymienić oleje płyny itp, ale to już traktuję jako eksploatację, podobnie jak i ubezpieczenia.
Co do przebiegu.... Mam udokumentowany z badania technicznego z Danii w 06/2011 jako 168 tys. Auto przyprowadzone do Polski w 05/2013 i obecnie ma 159 tys.

agassii
22-05-2013, 21:56
No to gość jakiś sobie na wstecznym pojeździł...:hmm:
Szerokości i bezawaryjności:)

marcinmg1
23-05-2013, 09:47
Pytanie tylko czy komuś opłacałoby się cofać licznik tylko o 10 tyś.?

lukaszM
23-05-2013, 10:15
Pytanie tylko czy komuś opłacałoby się cofać licznik tylko o 10 tyś.?



Nie opłacało się, ale zauważ że 168 miał w 2011, minęły 2 lata i ma 159.

agassii
23-05-2013, 12:27
W końcu 159 wygląda lepiej, niż 240... a po drugie Polak musi, bo takie jest zapotrzebowanie:boshe:

lukaszM
23-05-2013, 12:34
Ja obstawiam 290.

Pawcioz109
23-05-2013, 13:34
Czy przebieg na liczniku jest najważniejszą rzeczą podczas kupowania auta?? Tak jak w tym przypadku w 2011 roku było 168 teraz 159. Czy różnica 20,30 lub 50 tysięcy km jest tak znacząca?? Nie popadajmy w paranoje :)

MatusMK3
25-05-2013, 19:06
Rozumiem Dar_bob, przepraszam nie doczytałem.
Ale sam fakt kręconego licznika jest bardzo niepokojący, bo przebieg jest teraz jedną wielką zagadką. Sami chcemy być robieni w bambuko, taki jest polski naród. Trzeba było poszukać jakiegoś 250.000km ale z pełną dokumentacją, pewnie byłby jeszcze tańszy niż ten i było by wiadomo dokładnie co było robione. Też obstawiam że był gdzieś z ponad 200.000 skręcony, bo jak wspomnieli poprzednicy, 10.000 różnicy nie robi :) Trzeba by się teraz wybrać do Pana handlarza i oznajmić mu że autko ma skręcony przebieg, masz to jak udowodnić, i żądać obniżenia ceny, albo zagrozić sądem :D
Widać tutaj uczciwość handlarzy! :red:

Jareczek1980
25-05-2013, 19:33
Czy przebieg na liczniku jest najważniejszą rzeczą podczas kupowania auta??
nie, jeśli lubisz być okradany. Ja nie lubię, dlatego dla mnie ważny jest oryginalny przebieg, nieważna jaka cyfra stoi na przedzie

MatusMK3
26-05-2013, 15:06
Dokładnie, to prawda :)
Szczególnie jeśli wiem dokładnie że przebieg był cofany, co innego jeśli nic na to nie wskazuje, a jednak było coś kręcone ;) Ktoś powinien się za to zabrać wkońcu, wtedy można było by uczciwe zarobić na handlu samochodami :)