PDA

Zobacz pełną wersję : [Preparaty] Pasta do polerki



Zibi7071
19-05-2013, 16:14
Witam, czas odświeżyć lakier w Mondeło:D chce zrobić polerkę ale nie wiem jakiej pasty użyć. Myślałem nad Pasta Tempo Druchema Lekkościerna ale nie wiem czy będzie odpowiednia. Mam kilka rys i chciałbym tego też się pozbyć. Chce kupic papier wodny 2000 i zmatowić cały lakier.. potem filc polerski i wypolerować :D by się ładnie świecił :D może zamiast jakiejś pasty to wosk kupić, a może Druchema ORIGINALTEMPO Nabłyszczająca ? Bo ta lekko ścierna to raczej na jakieś ryski ale jak i tak będę używał papieru 2000 to myślę że ta Druchema ORIGINALTEMPO Nabłyszczająca wystarczy.

.GoNzO.
19-05-2013, 22:37
Tempo

Nie.


G3 kup :)

Mav
20-05-2013, 10:08
Zibi,
papier 3000, potem pasta Menzerna FG500 na bialej gabce Flexipad, potem Menzerna IP2000 na zoltej gabce 3M, i na wykonczenie 3M UltraFine na fioletowej gabce 3M.
Tym zestawem, ktory podales tylko zniszczysz sobie lakier- powaznie.

danielWr
20-05-2013, 12:27
Mav a mocno zniszczony akryl tez można tak potraktować ?

Mav
20-05-2013, 16:23
W akrylu dadowalbym sobie papier i matowienie tylko staral sie samymi pastami wyprowadzic tak jak pisalem, w przypadku slabego rezultatu matowic jednak matowic. I przylozyc sie mocniej do wykonczenia niz w przypadku metallicu czy perly :bigok:

czejen2009
24-05-2013, 17:17
W akrylu dadowalbym sobie papier i matowienie DOKŁADNIE wytrzesz tylko lakier ja tak miałem:)

marunio
24-05-2013, 21:08
ja ostatnio polerowałem Opla granatowy akryl pastą lekko-ścierną auto-max i na koniec balsamem takim białym i efekt był super, błysk że szok

mwok
24-05-2013, 22:05
Witam,
Pasty G3 nie polecam, ma bardzo kiepską opinie wśród lakierników, możesz kupić paste bril firmy R-M. Polecam zajżeć do oddziału firmy CSV. Mają przystępne ceny. Ja dziś malowałem ich farbami drzwi w moim mondziaku. Machine silver. Wyszło całkiem nieźle. Jutro polerka i zobaczymy.
Możesz też kupić tzw próbki pasty 3m na allegro. Na samochód powinno starczyć.

W Jula widziałem taki balsam który ma starczać na pół roku Grojet ale nic na necie o nim nie znalazłem oprócz filmików na youtube - niestety w jula puszczają te same.

---------- Post added at 21:05 ---------- Previous post was at 21:03 ----------



W akrylu dadowalbym sobie papier i matowienie DOKŁADNIE wytrzesz tylko lakier ja tak miałem:)
Czy napewno wytrze lakier przecież tam nie ma warstwy nawierzchniowej. w teorii papierem 2000 na gąbeczce typu velvet, potem polerka maszynowa i powinno wyjść nieźle.

Pogodny
05-06-2013, 09:14
ja ostatnio polerowałem Opla granatowy akryl pastą lekko-ścierną auto-max i na koniec balsamem takim białym i efekt był super, błysk że szok

Ta pasta jest gruboziarnista, sama w sobie robi rysy, a dzięki swojej konsystencji ma właściwości wypełniające. Jakbyś potem przejechał karoserię IPA to byś był w szoku :)

Co do matowienia papierem, to kwestia w jakim stanie jest lakier. Po co drzeć jak da się wyprowadzić np. białym flexi. Choć dla wprawionych to polecam futro z wet wet looka.

Arekwonski
15-06-2013, 23:06
Koledzy mam pytanko orientuje się ktoś czy Scholl A15 i żółty pad 3M zgra się żeby szybko poprawić zmatowiały czerwony lakier na oplu corsie b czy lepiej użyć niebieskiego 3M ?? proszę też o jakieś sugestie w tej sprawie :)

Mav
20-06-2013, 09:12
Arekwonski,
ta Corsa B jest czerwona? Scholl A15 to w sumie takie AIO. Napewno bedzie lepiej niz obecny stan lakieru...
Jak kolor tej Corsy? Akryl czy mettalic? Do mettalica uzylbym zoltego padu 3M, do akrylu bardziej niebieskiego 3M. To w przypadku jak bedziesz pracowal maszyna rotacyjna, przy DA dalbym w obu przypadkach zolty 3M.

Arekwonski
22-06-2013, 21:36
Ta corsinka jest wiśniowy metalik a właśnie mi chodzi o takie AIO bo jednak ma już 16 lat i nie chce takiego auta raczyć pełnym pakietem spa a maszynke mam rotacyjną

Mav
24-06-2013, 00:18
Scholl A15 i zolty 3M :fan:

Arekwonski
24-06-2013, 22:42
ok dzięki za podpowiedz:) teraz tylko czekam na urlop i do roboty :polerka:

Kedzier
09-07-2013, 18:28
Zibi,
papier 3000, potem pasta Menzerna FG500 na bialej gabce Flexipad, potem Menzerna IP2000 na zoltej gabce 3M, i na wykonczenie 3M UltraFine na fioletowej gabce 3M.
Tym zestawem, ktory podales tylko zniszczysz sobie lakier- powaznie.

Na panther black można podobny zestaw zastosować? czy da rade bez papieru 3000? jakiej użyć prędkości: 4, 5, 6?

---------- Post added at 16:56 ---------- Previous post was at 16:54 ----------

czy po zakończeniu trzeba nakładać jeszcze jakiś wosk? jeśli tak to jaki

---------- Post added at 17:28 ---------- Previous post was at 16:56 ----------

http://www.detailer.pl/blog/2011/04/menzerna-test/

Dla każdego kto chce polerować auto, bardzo pomocny link, polecam.

Mav
10-07-2013, 13:03
Na panther black można podobny zestaw zastosować? czy da rade bez papieru 3000? jakiej użyć prędkości: 4, 5, 6?
Mozna i polecam bez papieru:skromny:

czy po zakończeniu trzeba nakładać jeszcze jakiś wosk? jeśli tak to jaki
Mozna, a wrecz jest to mocno zalecane. A jaki to kwestia Twojego budzetu i oczekiwan.

---------- Post added at 12:03 ---------- Previous post was at 12:03 ----------


jakiej użyć prędkości: 4, 5, 6?
A o jakiej maszynie mowimy?:skromny:

Kedzier
10-07-2013, 16:59
Myślę zakupić taki zestaw, tylko nie wiem jak dużo potrzeba na całe auto. Jeden taki zestaw da radę czy niema szans?

---------- Post added at 15:44 ---------- Previous post was at 15:44 ----------

http://allegro.pl/menzerna-zestaw-fg500-pf2500-sf4000-gratisy-i3348532569.html

---------- Post added at 15:59 ---------- Previous post was at 15:44 ----------


czy po zakończeniu trzeba nakładać jeszcze jakiś wosk? jeśli tak to jaki
Mozna, a wrecz jest to mocno zalecane. A jaki to kwestia Twojego budzetu i oczekiwan.[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 12:03 ---------- Previous post was at 12:03 ----------

Co do oczekiwań to raczej jasna sprawa, ma się świecić. Jeśli chodzi o budżet, to nie musi to być coś z biedronkihttp://www.mondeoklubpolska.pl/images/smilies/zakrecony.gif, po prostu coś z najlepszym stosunkiem ceny do jakości, czyli godne polecenia i nierujnujące budżetu

Mav
11-07-2013, 10:19
Myślę zakupić taki zestaw, tylko nie wiem jak dużo potrzeba na całe auto. Jeden taki zestaw da radę czy niema szans?
Jednym takim zestawem 3x250ml zrobisz pare aut.

Co do oczekiwań to raczej jasna sprawa, ma się świecić. Jeśli chodzi o budżet, to nie musi to być coś z biedronkihttp://www.mondeoklubpolska.pl/images/smilies/zakrecony.gif, po prostu coś z najlepszym stosunkiem ceny do jakości, czyli godne polecenia i nierujnujące budżetu
Collinite #476

Kedzier
12-07-2013, 20:56
Wielkie Dzięki -Mav-, teraz wiem już prawie wszystko:-)

OTTO
02-10-2013, 17:50
Na wiosnę będę malował zderzak, robić to będzie kolega kolegi który pracuje na lakierni i dorabia sobie po godzinach, przy okazjo spytałem czy spoleruje całe auto, zrobi mi to za 250 zł.
Pytanie teraz jak z rozmowy wywnioskować czy zrobi to dobrze, a czy o zgrozo czegoś nie zepsuje-przypali lakier czy co tam jeszcze można zepsuć ?
Może zapytać go czym to będzie robić ? Jaką pastą ?
Co radzicie jak rozpytać abo mieć pewność że oddaje auto w dobre ręce ? :skromny:

manio49
02-10-2013, 23:23
Spytaj jak przygotowuje lakier do polerki, jakimi pastami poleruje, jakich gąbek używa.
Jak usłyszych hasła: G3, poleruje po umyciu gąbką i ludwikiem, Farecla. To daruj sobie.
Szczerze mówiąc, to za 250 zł można by zrobić bardzo lekkie odświeżenie albo liźnięcie one stepem i to dla dobrego znajomego, bo:
a) środki są bądź co bądź drobie
b) robota jest ciężka
c) czas to piniondz ;)

OTTO
03-10-2013, 05:57
OK dzieki, a co takiego musiałby powiedzieć co świadczyło by o tym że podejdzie fachowo do tematu ?

Mav
03-10-2013, 10:13
Jak usłyszych hasła: G3, poleruje po umyciu gąbką i ludwikiem, Farecla. To daruj sobie.
G3 nie jest taka tragiczna, kwestia tego, zeby dobrze ja wykonczyc. To, ze brudzi wszystko naokolo to fakt, kwestia domycia tego. Nie ukrywam, ja tez z tej pasty nie korzystam ale prawidlowo uzytkowana daje naprawde fajnerezultaty.
Mycie ludwikiem jest czesto praktyktykowane po korekcie, gdyz ludwik swietnie odluszcza.



OK dzieki, a co takiego musiałby powiedzieć co świadczyło by o tym że podejdzie fachowo do tematu ?
Spytaj sie w jaki sposob auto zostanie przygotowane, jesli bedzie porzadne glinkowanie lub pelna dekontaminacja (tar&glue, jakis ironx lub pochodny i glinka). Potem spytaj w jaki sposob bedzie robiona korekta (ilo stopniowa i na jakich pastach i gabkach).
Ale podobnie jak manio49 cudow bym sie nie spodziewal, ja dla porownania za mycie, pelna dekontaminacje, i zabezpieczenie cleaner+wosk badz sealant biore zdecydowanie wiecej. Bo raz, ze koszta chemii a dwa ze taka robota to jest dobra dniowka. Jak wchodzimy w korekte to zaczynamy rozmowe od 3 dni.

manio49
03-10-2013, 10:32
[quote=manio49;2299866]Jak usłyszych hasła: G3, poleruje po umyciu gąbką i ludwikiem, Farecla. To daruj sobie.

G3 nie jest taka tragiczna, kwestia tego, zeby dobrze ja wykonczyc. To, ze brudzi wszystko naokolo to fakt, kwestia domycia tego. Nie ukrywam, ja tez z tej pasty nie korzystam ale prawidlowo uzytkowana daje naprawde fajnerezultaty.
Wiem, że G3 drąży bezbarwnika mocniej niż menz 400, koch powercut etc, no ale bajzel jaki po niej zostaje to porażka, ostatnio myłem znajomemu auto po lakierowaniu i jak 2x2 polerowali G3, bo była WSZĘDZIE.

OTTO
08-10-2013, 06:04
A powiedzcie mi jeszcze czy jeśli auto nie będzie myte i nie będzie padał deszcz, to czy wosk utrzyma się dłużej ?
Czy on sam po prostu odparowuje i to nie wpływa na jego żywotność, jak często auto jest myte ?

manio49
08-10-2013, 19:57
Wosk, sealant zapycha się brudem, przez co traci własności odpychania wody. No, może nie traci, ale odpychanie się osłabia. Warto myć. Tylko teraz kwestia tego JAK i CZYM?
Najlepiej na dwa wiadra z grit guardem, ale domyślam się, ze dla niektórych to przesada, więc umówmy się że na dwa wiadra, w jednym woda z szamponem w drugim bez, drugie wiadro do płukania rękawicy bądź gąbki z mikrofibry.

Ale zanim wiadra - prewash. Chodzi tu o zmiękczenie zalegającego na karoserii brudu. Optymalne jest naniesienie piany aktywnej o neutralnym ph przy pomocy pianownicy, czy to PA, czy to kompresyjnej. Jednak od biedy można się pokusić o wlanie neutralnego szamponu do spryskiwacza i opryskanie co najmniej dolnych części drzwi i zderzaków, generalnie najbardziej usyfionych miejsc.

Odradzam mycię zwykłą gąbką, lepiej już wydać parę zł i kupić np. rękawicę z frędzlami z mikrofibry, mniej rysuje. Ideałem jest jakiś wełniak, np. carpro, jednak 100 zł na rękawicę dla niektórych jest nie do przeżycia. No i ostatnia kwestia - szampon. Zdrowiej dla wosku byłoby, gdyby ten szampon miał neutralne PH, zwiększy to szansę na nieuszkodzenie wosku.
Płukać rękawicę jak najczęściej podczas mycia.

OTTO
08-10-2013, 21:26
Właśnie ja tak robię jak opisałeś, tzn.
Dwa wiadra, w jednym ciepła woda z szamponem o neutralnym Ph, w drugim też ciepła i płuczę w niej rękawicę z frędzlami z mikrofibry z całego syfu który zbiera się w niej podczas mycia, oczywiście najpierw namaczam auto wodą żeby nic na sucho nie robić.Wiadomo potem płukanie i osuszanie ręcznikiem, ale nie o to chodzi.
a mianowicie o to że jak teraz w październiku nałożę wosku Colli 2 razy, to jak nie będę mył, auta ( i tak zaraz będzie usyfione jak to z zimie) to czy dłużej mi ten wosk utrzyma się na lakierze, niż jakbym mył auto ca dwa tygodnie ???
Co do nakładania 2 warstw wosku, to jak skończę całe auto to chwilkę odpoczynku i jadę od początku elementy które zaczynałem, odtłuszczam przy pierwszej warstwie izopropylem.

To co lepiej dla wosku go nie zmywać,myjąc często auto ? dobrze rozumuję ?

pawekxp
08-10-2013, 21:54
a zamiast dwóch wiader, bo jednak nie każdy ma na to czas to może być myjka bezdotykowa ?

bartekk
08-10-2013, 23:15
a zamiast dwóch wiader, bo jednak nie każdy ma na to czas to może być myjka bezdotykowa ?

Nie. Myjka bezdotykowa opłukuje auto, a nie myje.

Klikam z naleśnika.

manio49
10-10-2013, 00:28
colliego lepiej warstwować w 12 godzinnych odstępach, to jest hybryda a nie czysty sealant.

W mojej opinii powinieneś myć, bo mimo wszystko colli nie wytrzyma czopów śniegu z lodem etc.

Poza tym... o ile się nie mylę, to detailing polega na utrzymaniu auta w czystości, a nie na jeżdżeniu całą zimę ufaflunionym czołgiem z 3 centymetrową warstwą syfu.

OTTO
10-10-2013, 06:04
Chodziło mi o to że wolę jeździć brudnym autem z zabezpieczeniem w postaci wosku, niż pucować go co tydzień i zmywając wosk pozbyć się ochrony w miesiąc.
Nie czarujmy się, utrzymania auta w czystości zimą dłużej niż 2-3 dni jest raczej niemożliwe,a to by było zabezpieczone przed solą jest ważniejsze dla mnie niż dwudniowa czystość ;)
Ale skoro piszecie że to nie wydłuża żywotności wosku, to trudno.

Mav
11-10-2013, 23:24
OTTO, troszke odpisze bez cytatow, tak bardziej ogolnie.
Zima, szczegolnie polska, gdzie ulice sa posypywane sola, jest destrukcyjna dla lakieru i wszelkich zabezpieczen, ktore sie na lakierze znajduja.
Praktycznie kazdy zwiazek zostawiony na lakierze reaguje. Jesli lakier jest zabezpieczony czymkolwiek to "brud" reaguje z zabezpieczeniem a nie lakierem. Dlatego smiem twierdzic, ze nawet najmocniejszy wosk nie utrzyma sie na powierzchni dlugo, jesli nie bedzie myty. Sol, ktora sa posypywane drogi pomaga tworzyc naprawde spora oksydacje powloki lakierniczej i reaguje bardzo mocno. Dlatego nawet w okresie zimowym, nalezy auto myc, a jesli nie myc to chociaz plukac na myjni bezdotykowej.

OTTO
11-10-2013, 23:32
No w końcu już wiem o co kaman :)
Choćbym nałożył 10 warstw wosku a nie zmyję soli z tego wosku to ten wosk zostanie przeżarty przez sól, tak ?
I nic mi nie da ta ochrona, myślałem że wosk na lakierze jest jak żel na włosach- nie myj to długo wytrzyma, ale wszy mogą się przypętać :))

Mav
12-10-2013, 18:31
Dokladnie tak...
Dla wiekszego zobrazowania sytuacji inny przyklad- ptasie odchody.
Na niezabezpieczonym lakierze na aucie slad pojawia sie juz po kilku, kilkunastu sekundach.
Przy lakierze zabezpieczonym czas ten sie zdecydowanie wydluza. Car Pro- firma produkucja powloke kwarcowa CQurtz mowi, ze ptasie odchody nie zrobia szkody na lakierze zabezpieczonym CQuartzem nawet jak leza (te odchody) do tygodnia czasu. To troszke na wyrost, ale 2-3 dni spokojnie powloka wytrzymuje i wszystko sie zmywa bez sladu. Po tym czasie zostaje w tym miejscu zniszczona trwale powloka i mamy "piekny" slad na lakierze.
Sol nie jest taka destrukcyjna jak powyzszy przyklad, ale jednak.
OTTO, jak nie masz warunkow, zeby myc. To chociaz myjnia bezdotykowa i splukac auto- to juz duzo pomaga. Ale i tak jak ma byc dobrze zalecalbym w zime umyc recznie + jakis mocniejszy qd, zeby wspomoc wosk.

kodex
14-10-2013, 11:19
Właśnie ja tak robię jak opisałeś, tzn.
Dwa wiadra, w jednym ciepła woda z szamponem o neutralnym Ph, w drugim też ciepła i płuczę w niej rękawicę z frędzlami z mikrofibry z całego syfu który zbiera się w niej podczas mycia, oczywiście najpierw namaczam auto wodą żeby nic na sucho nie robić.Wiadomo potem płukanie i osuszanie ręcznikiem, ale nie o to chodzi.
a mianowicie o to że jak teraz w październiku nałożę wosku Colli 2 razy, to jak nie będę mył, auta ( i tak zaraz będzie usyfione jak to z zimie) to czy dłużej mi ten wosk utrzyma się na lakierze, niż jakbym mył auto ca dwa tygodnie ???
Co do nakładania 2 warstw wosku, to jak skończę całe auto to chwilkę odpoczynku i jadę od początku elementy które zaczynałem, odtłuszczam przy pierwszej warstwie izopropylem.

To co lepiej dla wosku go nie zmywać,myjąc często auto ? dobrze rozumuję ?

Jak napada śniegu i posypią ulice solą to tak na prawdę powinieneś jak najszybciej zmyć całą tą chemię z auta żeby wosku nie zżarło :madrala:

skamil89
08-11-2013, 20:56
Witam używał ktoś możne pasty polerskiej K2 T3 i T5 i możne powiedzieć czy to warte swojej ceny ??Pozdrawiam

kodex
08-11-2013, 22:52
Witam używał ktoś możne pasty polerskiej K2 T3 i T5 i możne powiedzieć czy to warte swojej ceny ??Pozdrawiam

Kup sobie coś z Menzerna, 3M lub G3.

skamil89
08-11-2013, 23:39
G3 mam i szukam takiej nie brodzącej a G3 jest taka ze czasami trudno domyc

kodex
09-11-2013, 00:11
Menzerna Używam i zadowolony jestem tylko dość szybko schnie.

skamil89
09-11-2013, 15:26
o jakiej ścieralności masz i czy jest brodząca chodzi mi o gumy ??Mleczko wykończeniowe też masz z tej firmy??

manio49
09-11-2013, 15:40
wszystkie pasty polerskie będą brudziły gumy, dlatego przed polerowaniem zabezpiecza się wszystkie uszczelki i plastiki.
Kup sobie menzernę 400 i 3000 i działaj.

skamil89
09-11-2013, 16:21
Brodząca jest na pewno G3 a znajomy podpowiedział żebym kupił K2 T3 która nie brudzi bo jest bez silikonu i szukam opinii

kodex
10-11-2013, 09:22
o jakiej ścieralności masz i czy jest brodząca chodzi mi o gumy ??Mleczko wykończeniowe też masz z tej firmy??

Mam numery 500 2000 3000 ale 400 można pracować się dłużej niż 500.
Niestety na plastikach zostawiaja slady po zachnieciu chociaz póki pasta jest morka mozna ja bez problemu zetrzec

Tapatalknięte z Xperii LT30p

skamil89
10-11-2013, 09:28
OK rozumiem,postaram się załatwić próbki tej K2 T3 , T5 i tej menzerny i porównam sobie