PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Dziwny dźwięk silnika i drżenie samochodu



woju27k
19-05-2013, 20:47
Witam.
Od około miesiąca mój mondek ma dziwną przypadlość. Na zimnym silniku słychac jest taki dziwny dźwięk przy silniku i w momencie pojawiania sie tego dźwięku zaczyna szarpać samochodem. Samochód nie kopci, nie spala wiecej paliwa, a jak sie rozgrzeje to szarpanie ustaje i chyba tak samo ten dźwięk.
Po włączeniu klimy jest ten objaw bardziej zauważalny. Wciskanie sprzęgła nic nie daje. Wystarczy że dodam delikatnie gazu i wtedy to wszystko ustaje.
Zrobiłem krótkie filmiki gdzie jest słychac ten dźwięk. Może wam uda sie ustalić przyczynę. Aha i nie wiem czy to ma coś wspólnego z tym że jak przyśpieszam to słysze teraz taki świst delikatny powietrza.......
Dzwięk jest bardziej słyszalny w okolicach turbiny, albo po prostu tak mi sie tylko wydaje :P

http://www.youtube.com/watch?v=1CVNTIRApv4&feature=youtu.be


w drugim filmiku dzwięk w okolicach 0.10s: 0.50 ale tak krótko: i od momentu właczenia klimy 1.20s słychac dośc czesto.

http://www.youtube.com/watch?v=AvqlItrwlLk&feature=youtu.be

Jakość filmu i dzwieku jest kiepska ale da sie spokojnie uslyszec

Myniu
19-05-2013, 21:16
Jakość filmu i dźwięku jest kiepska ale da się spokojnie usłyszeć Tylko nie można ich obejrzeć bo są prywatne.

woju27k
19-05-2013, 21:39
Już poprawiłem

mbydlinski
19-05-2013, 22:02
nie cyka to wtrysk?

Myniu
19-05-2013, 22:04
Takie charakterystyczne popiskiwania to redukowane ciśnienie paliwa wymiana ewentualnie czyszczenie końcówek wtryskiwaczy załatwi sprawę.

woju27k
19-05-2013, 22:13
To może jakimś preparatem dolewanym do paliwa dało by rade to zniwelowac? Z drugiej strony to dziwne bo zawsze tankuje verve i jezdze na trasach a po miescie malo co. I żeby się wtryski przybrudzily?

Myniu
19-05-2013, 22:27
bo zawsze tankuje verve Dlatego ja kupuje na Orlenie tylko mixol, hot-dogi i ,,niewidzialną wycieraczkę" jak mi się skończy.
Miałem to samo i zainwestowałem w nowe końcówki i silnik pracuje równiutko bez tych charakterystycznych popiskiwań.
Tak z ciekawości zrób test przelewowy mało miarodajny ale zawsze coś można wywnioskować lub daj do sprawdzenia wtryskiwacze jeśli masz taką możliwość.

woju27k
19-05-2013, 23:07
proby zrobie jak bede mial troche czasu czyli gdzies za tydzien. A myślisz ze preparat czyszczacy wtryskiwacze cos da? I czy od tego wyrownywania ciśnienia może tak telepotac samochodem?

Myniu
19-05-2013, 23:22
Wtryski nie pracują poprawnie stąd takie telepanie a co do preparatów to nie widziałem różnicy po ich stosowaniu ale możesz spróbować. Jaki masz przebieg na tych wtryskach? Nie zwlekałbym ze sprawdzeniem wtryskiwaczy bo taki dźwięk źle wróży.

dmisieekk
20-05-2013, 00:13
auto przechodzi w tryb awaryjny przy mocnym deptaniu???

woju27k
20-05-2013, 00:42
przebieg mam teraz 154 tys km a czy oryginalny to kto wie. Kupujac auto wszystko wskazywalo ze ma oryginalny przebieg 130 tys km

---------- Post added at 23:42 ---------- Previous post was at 23:14 ----------

nie przechodzi na zadny tryb awaryjny. nawet ostatnio na obwodnicy 190 go smignąłem i wszystko w porzadku. Jedynie okolo 7 miesiecy temu zgubil kod wtrysku ale nie pamietam na ktorym wtrysku. Poza tym bezproblemowo

mario373
20-05-2013, 09:43
Jak nie wywala błędu to wtryski zostaw w spokoju a zajmij się napinaczem paska pompy wody i wspomagania. Hałas jest wyraźnie słyszalny tylko z prawej strony.
Zabieraj się za eliminację objawów od najtańszych obcji.

woju27k
20-05-2013, 10:22
W sumie to sie wlasnie zastanawialem czy aby nie za glośno pracuje ten napinacz. Ale on raczej nie powoduje tego popiskiwania czyli redukcji cisnienia wtrysku. A to mnie bardzo irytuje bo jak stoja na swiatlach na zimnym silniku to czasami telepie calym samochodem!

mario373
21-05-2013, 09:34
ściągnięcie paska na moment, odpalenie i zaobserwowanie reakcji silnika dużo czasu Ci nie zabierze.
Sprawdzenie wtrysków trochę kosztuje, a i mechaników którzy na słowo mondeo wołają wtryski jest wielu. Teraz gdy faktem stało się nadawanie regenerowanym wtryskom kodów(kompletna regeneracja 650zł/szt) albo przypisanie nowego kodu do wtrysku w którym dawki się "rozjechały" 150zł/szt. Polecam znaleźć autoryzowany warsztat Delphi.

woju27k
23-05-2013, 13:00
Wiesz co, sprawa wyglada tak ze wtryski nie byly jeszcze regwnerowane ani odkrecane. Dlaczego zgubily kod wtrysku nie wiem. Natomiast wie. Ze podjechalem do warsztatu w krk abc focus i tam podpial mi pod komputer i wpisal chyba wartosci zerowe. Trwalo to doslownie 5 min. po czym samochod odpalil mi normalnie tylko chodzil strasznie twardo ale po zrobieniu trasy 200 km wszystko wrovilo do normy. Chodzi miekko i cicho.
Mowisz ze musze wpisac od nowa wszystkie kody wtryskow? Przeciez czytalem ze samoadaptacja wtryskow wystepuje u naszych mondziakow? To jal to jest w koncu?
I co musze zrobic? Wczoraj smignalem samochod 195 km/h i szedl zwawo

chasm
23-05-2013, 19:43
Ile zaplacileś ?

woju27k
23-05-2013, 21:11
50 zł

mario373
23-05-2013, 23:48
Jak chodzi ci dobrze to OK, tylko dziwi mnie zgubił kody a mech wyzerował? Ze zgubionymi nie mogło dojść do samoadaptacji ?
Z tym wpisywaniem kodów są dwie szkoły jedni są za wpisywaniem kodów a drudzy wierzą w samoadaptację. Która grupa ma rację nie mam pojęcia, co tak naprawdę daje wpisanie kodów. Na pewno lepsze sterowanie dawką paliwa, daj znać czy spalanie nie wzrosło i co z dynamiką

woju27k
24-05-2013, 00:25
spalanie takie samo. raczej nic sie nie zmienilo. na baku robie okolo 900 km na trasie glownie ale i troche po miescie. dynamika mysle jest taka jak powinna. od 1.9 tys obrotów ciagnie bardzo dynamicznie na kazdym biegu. Nie mam w sumie zadnego porownania ale chyba jest dobrze. dzisiaj 200 wyciagnalem i nic sie nie dzialo zlego :)

chasm
24-05-2013, 12:37
dzisiaj 200 wyciagnalem i nic sie nie dzialo zlego

Widzę, że często jeździsz na zachód ;)

Po wpisaniu kodów i po pewnym czasie - zmieniło się coś w dźwięku ?

woju27k
24-05-2013, 13:40
hehe :P mozna tak powiedziec :D
Nie zauważyłem żeby silnik chodzil jakoś inaczej. Teraz sie zastanawiam czy ta moja obecna przypadlość nie jest wynikiem wlaśnie tego rozkodowania ale to sa tylko moje rozmyślenia :)

Myniu
24-05-2013, 20:39
Po ponownym kodowaniu to piszczenie ustąpiło?

Maciejka
24-05-2013, 21:31
Witam.
Od około miesiąca mój mondek ma dziwną przypadlość. Na zimnym silniku słychac jest taki dziwny dźwięk przy silniku i w momencie pojawiania sie tego dźwięku zaczyna szarpać samochodem. Samochód nie kopci, nie spala wiecej paliwa, a jak sie rozgrzeje to szarpanie ustaje i chyba tak samo ten dźwięk.
Po włączeniu klimy jest ten objaw bardziej zauważalny. Wciskanie sprzęgła nic nie daje. Wystarczy że dodam delikatnie gazu i wtedy to wszystko ustaje.
Zrobiłem krótkie filmiki gdzie jest słychac ten dźwięk. Może wam uda sie ustalić przyczynę. Aha i nie wiem czy to ma coś wspólnego z tym że jak przyśpieszam to słysze teraz taki świst delikatny powietrza.......
Dzwięk jest bardziej słyszalny w okolicach turbiny, albo po prostu tak mi sie tylko wydaje :P

http://www.youtube.com/watch?v=1CVNTIRApv4&feature=youtu.be


w drugim filmiku dzwięk w okolicach 0.10s: 0.50 ale tak krótko: i od momentu właczenia klimy 1.20s słychac dośc czesto.

http://www.youtube.com/watch?v=AvqlItrwlLk&feature=youtu.be

Jakość filmu i dzwieku jest kiepska ale da sie spokojnie uslyszec

Znam te dzwięki i to bardzo dobrze:zakrecony:
u mnie kolo pasowe było rozpierduchane dzisiaj odebrałem autko od mechanika
koło wyglądało masakrycznie do tego przy tym przebiegu ( tak jak u mnie ) masz do wymiany cały napinacz ( nie tylko rolki)
dziś widziałem jak to wyglada
Proponuję ci podążać tym tropem:foch:
u mnie dziwieki były identyczne na początku rano co jakiś czas coś zapiszczało naprawdę rzadko no i teraz były tak jak u ciebie
u mnie w klekocie pomogło:car:

mario373
25-05-2013, 00:17
1) Właśnie czy piszczenie ustało i wtryski były przyczyną

2) Natomiast zerowanie usuwa kody wtryskiwaczy komputer nie mogąc ustalić właściwej dawki paliwa dąży do samoadaptacji wtrysków

woju27k
25-05-2013, 09:32
Ja jeszcze nie kodowałem wtrysków. A rozkodowanie nastąpilo w zimie i tak jak pisałem wczesniej mechanik prawdopodobnie wpisal wartosci zerowe. Do tej pory nie mialem tego piszczenia, a zauważyłem że dopiero od kwietnia mam to popiskiwanie i drżenie w momencie jegy występowania.
Być może że udam sie w niedalekiej przyszłości własnie na komputerowe kodowanie wtrysków i może wtedy coś pomoże

Myniu
25-05-2013, 09:43
Moim zdaniem wymiana samych rozpylaczy powinna pomóc. Gdzieś opisywałem jaka była różnica po wymianie prze zemnie końcówek wtryskiwaczy. Też miałem ten sam objaw popiskiwania i czuć było szarpanie, nie równą pracę silnika po rozgrzaniu było troszkę lepiej. Po wymianie rozpylaczy wszystko to ustąpiło.