PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Stuki w maglownicy , uderzenia na kierownicy ale brak wycieków



Tomek.d
22-05-2013, 14:59
Witam serdecznie.

jakiś czas temu zauważyłem taką przypadłość - podczas kręcenia kierownicą słychać delikatne stuki w kierownicy ale też nie jest to regułą ponieważ od paru dni nie słysze tych stuków. Ponad to jadąc np. po kostce brukowej lub przez tory kolejowe czuć uderzenia na kierownicy. To znaczy jadąc po bruku wiekszość drgań jest amortyzowana natomiast niektóre nie i czuć uderzenie na kierownicy. Wydaje mi się że jakby coś wpadało w rezonans. I ten objaw się nie zmienia ( tak jak w przypadku słyszalnych stuków przy obrocie kierownicą) , uderzenia czuć często.

Celem sprawdzenia zawieszenia pojechałem na przegląd. Diagnosta stwierdził że wszystko jest w dobrym stanie , elementy gumowe także , brak wycieków z przekładni kierowniczej , amortyzatory sprawne... Wykrył tylko że mam problem z tylnymi hamulcami. Więc oddałem auto do mechanika żeby się tym zajął i poprosiłem aby zwrócił szczególną uwagę przednie zawieszenie i maglownice. Też nic nie wykrył. Czyżby po prostu przekładnia była do regeneracji czy może to być coś innego a mechanik to du..a ?

pozdrawiam serdecznie