PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] jakie glosniki...



radeq
14-07-2006, 19:26
mam pytanko do znawcow tematu audio. wlasnie mam pomysla na zmiane glosnikow w moim mk1 kombi, narazie plan mam taki:
przod:
tweeterki w slupkach, drzwi cos dwu/troj droznego
tyl:
jako ze korzystam czesto z przestrzeni bagazowej mojego auta to moge tylko
zapodac cos do drzwi, a szkoda, bo jakas skrzynka basowa by sie przydala... chcialem w drzwi wstawic jakies typowe basowe glosniczki tylko nie moge nic znalezc takiego zeby pasowalo, moze wie ktos co za glosnik bedzie mi tam pasowal
i czy to co chce zrobic bedzie w miare dobrze buczalo??
czy kupujac zestaw dwa glosniki + tweetery +zwrotnica i podlaczajac je, wykorzystuje 4 kanaly czy dwa??

gozma
14-07-2006, 22:16
czy kupujac zestaw dwa glosniki + tweetery +zwrotnica i podlaczajac je, wykorzystuje 4 kanaly czy dwa??

2

radeq
15-07-2006, 02:20
jezeli dwa to juz plus, mam zestaw odseparowany na przod i zostaja mi dwa kanaly na tyl. zaznaczam ze nie chce narazie zadenego wzmacniacza, majac na wyjsciu 4x60 narazie styka, jakie glosniczki basowe dac do tylu??

marcin_s18
15-07-2006, 09:40
w drzwi tylne nic nie dawaj, w bagażnik aktywna skrzynia basowa i tyle....

radeq
15-07-2006, 10:22
jako ze korzystam czesto z przestrzeni bagazowej mojego auta to moge tylko
zapodac cos do drzwi, a szkoda, bo jakas skrzynka basowa by sie przydala...

marcin_s18
15-07-2006, 13:03
jakoś tego nie zauważyłem :jezyk1: ...soryyyy :beer:

Raftaj
15-07-2006, 13:21
Do tylnych drzwi proponuje kompromis jakości i ceny, blaupunkt 5x7. Nie zapomnij założyć mat bitumicznych bo będziesz słyszeć drżące tapicerki a nie dźwięk z głośnika.

radeq
15-07-2006, 15:20
z tylu chodzi mi glownie o basik zeby aby z tweeterkami w slupkach jakos dobrze gralo, a przednie drzwi jakies 2/3 drozne, tylko nie wiem co wybrac, jakie firmy, modele brac pod uwage, drzwi tylne wyglusze napewno bo na seryjnych glosnikach cos tam sobie trzeszczy. do dyspozycji mam na to jakies 500 zl

Raftaj
15-07-2006, 15:46
Mówie ci, blaupunkt, 3 drożne 5x7 albo 165 mm z pierścieniem MDF jakieś 150-200 zeta, basy jakieś 200 zeta, potem wytłumienie i w 5 stówkach się zmieścisz. Teraz nie mam czasu ale potem na priv wyśle ci jakiś ciekawy zestaw

CASKP
16-07-2006, 11:38
radeq.

Na twoim miejscu - zakupiłbym odseparowany zestaw 165 mmm z tweeterem oraz rolke maty dekarskiej Tytan(maty bitumiczne są kijowe) . Zrobisz sam wytłumienie , zamontujesz zestaw do przodu - i będziesz się cieszył z dobrego grania. Jeśli tą kwotę rozdyusponujesz na głośniki przód + tył + wytłumienie - nie będziesz miał dobrego grania. Wielokrotnie proponowałem dobre zestawy przednie na forum więc bez problemu znajdziesz moje propozycje.

Mirron
24-08-2006, 07:56
radeq.

Na twoim miejscu - zakupiłbym odseparowany zestaw 165 mmm z tweeterem oraz rolke maty dekarskiej Tytan(maty bitumiczne są kijowe) . Zrobisz sam wytłumienie , zamontujesz zestaw do przodu - i będziesz się cieszył z dobrego grania. Jeśli tą kwotę rozdyusponujesz na głośniki przód + tył + wytłumienie - nie będziesz miał dobrego grania. Wielokrotnie proponowałem dobre zestawy przednie na forum więc bez problemu znajdziesz moje propozycje.

hmmmm ta mata dekarska o której piszesz jest samoprzylepna czy trzeba smarować drzwi jakims mazidłem żeby złapało? Do tej pory stosowałem maty bitumiczne, samoprzylepne często gęsto spotykane na allegro..