PDA

Zobacz pełną wersję : LPG



Rafi
10-05-2005, 20:00
Mam pytanie ile na dzień dzisiejszy kosztuje instalacja gazowa do MK1 1,8 16V

krzys-68
10-05-2005, 20:11
Mam pytanie ile na dzień dzisiejszy kosztuje instalacja gazowa do MK1 1,8 16V
Pierwsza generacja ok 1200 pln,ale na tym nie pojedziesz
druga od 1800 w zwyź
sekwencja od 3500 w zwyz,zależy jaki producent i jaki silnik :)

kaz
10-05-2005, 21:35
Ja założyłem 2 gen. za 1800 i narazie jest ok.

Szymako
10-05-2005, 21:38
A ja w focusie mialem sekwencje... i wiem jedno - silniki fordowskie nie lubie LPG... dlatego mam Diesel'ka :)

LPG to zlo :satan:

altoot
10-05-2005, 21:52
A ja w focusie mialem sekwencje... i wiem jedno - silniki fordowskie nie lubie LPG... dlatego mam Diesel'ka :)

LPG to zlo :satan:

bo jak założyles jakiegos wynalazka ktorego pozniej nie dało sie wyregulowac to co sie dziwisz...

Szymako
10-05-2005, 21:53
Mialem instalke OMVL... a to nie wynalazek [foch]

mburz
10-05-2005, 21:56
od 1.8 do 3.5 w zalezności od zaawansowanej elektroniki zasilania gazem
Te droższe niwelują strzały w kolektor ssący i związane z tym usterki "wstrzykują gaz" bezpośrednio na zawór co zmniejsza ich wypalenie i strzały 99.9% - tak powiadają

ps
nie jestem zwolenikiem LPG

PiDI
10-05-2005, 22:05
Ja mam instalacje BRC sekwencyjną
jestem bardzo zadowolony z jej działania
koszt wysoki przeszło 3000 PLN
ale nie ma kłopotu i warto

mburz
11-05-2005, 00:09
Ja mam instalacje BRC sekwencyjną
jestem bardzo zadowolony z jej działania
koszt wysoki przeszło 3000 PLN
ale nie ma kłopotu i warto

i oby tak dalej :bigok: Jednak seqent to nie te pierwsze instalki znaczy się lepszy seqent i oby ci autko dłuuugo brykało ...

altoot
11-05-2005, 00:27
Mialem instalke OMVL... a to nie wynalazek [foch]


Tiaaa.... tylko ze sam sie kieds przyznałes ze nikt jej nie potrafił wyregulowac, nawet Ci co ją załozyli....



wiec nic dziwnego ze zadowolony nie byłes skoro nie działała poprawnie

taki PP - taki sam silnik w foce, ma LPG i nie narzeka

burton
11-05-2005, 09:09
Ja sie do tego przymierzam...sekwencja za 4k.
slyszalem duzo dobrego i dlatego z tym ruszam i jak zauwazyli poprzednicy najwazniejsze zebys mial kogos kto wie jak wyregulowac to cacko bo inaczej kiszka...

pingwin
11-05-2005, 09:15
Co do wyzszych kosztow sekwencji to chyba sie z czasem ta roznica potrafi zwrocic, biorac pod uwage bardziej humanitarne traktowanie silnika przez taka instalke. Wydaje mi sie po prostu, ze co sie zaoszczedzi na tanszej instalacji, tyle sie potem wyda na naprawy silnika. Ale nie mialem do czynienia z niczym innym niz SGI, wiec moze sie myle.

Co do regulacji SGI, to w moim przypadku sie ustawialo pare parametrow z laptopa, a potem to juz sie "samo" reguluje. W koncu po to ma ten komputer, nie? :)

Pozdrawiam,
pInGwIn

RWalentynowicz
11-05-2005, 10:24
od 1.8 do 3.5 w zalezności od zaawansowanej elektroniki zasilania gazem
Te droższe niwelują strzały w kolektor ssący i związane z tym usterki "wstrzykują gaz" bezpośrednio na zawór co zmniejsza ich wypalenie i strzały 99.9% - tak powiadają

ps
nie jestem zwolenikiem LPG

Szanownemu koledze to gtoś, za przeproszeniem, głupot naopowiadał. Nie widziałem jeszcze SGI w której gaz byłby "wstrzykiwany" bezpośrednio na zawór. Zawsze nawiercany jest kolektor dolotowy i to właśnie na nim montowane są końcówki wtryskiwaczy, a z tegomiejsca to jeszcze ładnych kilka centymetrów do zaworu. Także słowa "bezpośrednio", moim zdaniem, zostało użyte dalece na wyrost.
Ale się czepiam :satan:
Pozdrawiam

Truszek
11-05-2005, 10:39
Ja sie do tego przymierzam...sekwencja za 4k.
slyszalem duzo dobrego i dlatego z tym ruszam i jak zauwazyli poprzednicy najwazniejsze zebys mial kogos kto wie jak wyregulowac to cacko bo inaczej kiszka...

A co tam regulować? Instalacja próbkuje sygnał bezpośrednio z układu wtrysku benzynowego. Do pełni szczęścia trzeba porządnego montażu instalacji, wymienić przewody i świece, dobrze zmapować komputer i bangla jak rakieta :satan: .
Teraz to i ja jestem taki mądry - po 2 latach walki ... :))

RWalentynowicz
11-05-2005, 12:37
Ja sie do tego przymierzam...sekwencja za 4k.
slyszalem duzo dobrego i dlatego z tym ruszam i jak zauwazyli poprzednicy najwazniejsze zebys mial kogos kto wie jak wyregulowac to cacko bo inaczej kiszka...

A co tam regulować? Instalacja próbkuje sygnał bezpośrednio z układu wtrysku benzynowego. Do pełni szczęścia trzeba porządnego montażu instalacji, wymienić przewody i świece, dobrze zmapować komputer i bangla jak rakieta :satan: .
Teraz to i ja jestem taki mądry - po 2 latach walki ... :))

A jednak regulacja jest potrzebna. Z racji innych właściwości LPG należy ustawić na nowo mapę poprzez modyfikację czasu wtrysku. Owszem każda instalka ma coś takiego jak autokalibracja, ale nie w każdym aucie się ona dobrze spisze.

Truszek
11-05-2005, 12:45
A jednak regulacja jest potrzebna. Z racji innych właściwości LPG należy ustawić na nowo mapę poprzez modyfikację czasu wtrysku. Owszem każda instalka ma coś takiego jak autokalibracja, ale nie w każdym aucie się ona dobrze spisze.

U mnie bangla :satan: i to jak :bigok:
Nawet nie kaszlnie na LPG.

Mapowanie to widziałem sam jak robili. Podłaczyli laptoka do kompa LPG i postępowali zgodnie z wyświetlanymi komunikatami. Najpierw na benie pomiar na 500 obr/min, potem na 3000 obr/min, potem ta sama operacja na LPG i ... po 15 min robota skończona.

Potem podobno sam się doucza do końca ...

Pozdróffka

RWalentynowicz
11-05-2005, 12:51
A jednak regulacja jest potrzebna. Z racji innych właściwości LPG należy ustawić na nowo mapę poprzez modyfikację czasu wtrysku. Owszem każda instalka ma coś takiego jak autokalibracja, ale nie w każdym aucie się ona dobrze spisze.

U mnie bangla :satan: i to jak :bigok:
Nawet nie kaszlnie na LPG.

Mapowanie to widziałem sam jak robili. Podłaczyli laptoka do kompa LPG i postępowali zgodnie z wyświetlanymi komunikatami. Najpierw na benie pomiar na 500 obr/min, potem na 3000 obr/min, potem ta sama operacja na LPG i ... po 15 min robota skończona.

Potem podobno sam się doucza do końca ...

Pozdróffka

Czy dobrze pamiętam, że ty masz Prinse`a?

Truszek
11-05-2005, 12:55
Czy dobrze pamiętam, że ty masz Prinse`a?

a gdzie tam - BRC Sequent.

RWalentynowicz
11-05-2005, 13:06
No to powinieneś się uważać za szczęściarza, że tak dobrze bangla i to po pobieżnych regulacjach. :satan:

burton
11-05-2005, 13:26
wiem co napisałem dlatego dalej będę uważał że gaz jak najbardziej tyle żeby nie w warsztacie "krzak" bo jak dadzą na 2 lata gwarancję a po 6 miesiącach znikną to zobaczymy ile się oszczędzi, tylko w firmie która ma biuro i naprawia zawodowymi narzędziami. Wtedy masz pewność że kasy nie stracisz...
no ale jak znam nasz naród połowa z3e mna się nie zgodzi hihihihi.
take care;)

RWalentynowicz
11-05-2005, 13:46
wiem co napisałem dlatego dalej będę uważał że gaz jak najbardziej tyle żeby nie w warsztacie "krzak" bo jak dadzą na 2 lata gwarancję a po 6 miesiącach znikną to zobaczymy ile się oszczędzi, tylko w firmie która ma biuro i naprawia zawodowymi narzędziami. Wtedy masz pewność że kasy nie stracisz...
no ale jak znam nasz naród połowa z3e mna się nie zgodzi hihihihi.
take care;)

Absolutnie się z tobą zgadzam! Nawet najlepszą instalkę można spierdzielić niekompetentnym montażem. Z drugiej strony jak warsztat porządny to i Vałkę na podciśnieniówce pociągnie...

Truszek
11-05-2005, 13:53
No to powinieneś się uważać za szczęściarza, że tak dobrze bangla i to po pobieżnych regulacjach. :satan:

Ta "pobieżna" regulacja zrobiona została przez warsztat dystrybutora BRC na Polskę - "Czakram".

W czasie wizyty zasypałem ich pytaniami co, gdzie i jak - na wszystkie grzecznie i sensownie odpowiedzieli.

To co mi utkwiło w głowie najbardziej z ich wypowiedzi, to to, że ludzie nie zdają sobie sprawy, jak wielki wpływ ma na pracę silnika na LPG wymiana przewodów i świec, oraz odpowiednia przerwa na świecach.
Sam nie wierzyłem, póki nie doszedłem do sytuacji, kiedy na LPG auto nie chciało trzymać obrotów, gasło co chwilę, szarpało i krztusiło się w czasie jazdy.
Po wymianie przewodów i świec wszystko jak ręką odjął, a mapowanie kompa wygładziło jedynie 2 rzeczy - nazbyt gwałtowną reakcję silnika na poruszenia przepustnicy i jedną dziurę w pracy silnika przy 4000 obr/min.

Może być tak, że ładują gotową mapę do kompa, a tymi zabiegami które zrobili dodają tylko parametry charakterystyczne dla pracy konkretnego silnika.

Fakt jest taki, przed zabiegami, autem nie dało się jeździć i palił powyżej 18 litrów LPG na 100 km, po regulacji i wymianie świec i przewodów samochód chodzi jak żyletka, spalanie po regulacji w piątek 16 litrów/100 km w ruchu miejskim przy moim buciku :satan: , 12,8 litra/100 km (a dokładniej 250 km na 32 litrach gazu) w tych samych warunkach pod lekkim pantofelkiem mojej dziewczyny (ona go teraz częściej dosiada niż ja). W przyszły weekend sprawdzę go w trasie.

Pozdróffka

Truszek
11-05-2005, 14:03
wiem co napisałem dlatego dalej będę uważał że gaz jak najbardziej tyle żeby nie w warsztacie "krzak" bo jak dadzą na 2 lata gwarancję a po 6 miesiącach znikną to zobaczymy ile się oszczędzi, tylko w firmie która ma biuro i naprawia zawodowymi narzędziami. Wtedy masz pewność że kasy nie stracisz...
no ale jak znam nasz naród połowa z3e mna się nie zgodzi hihihihi.
take care;)

Absolutnie się z tobą zgadzam! Nawet najlepszą instalkę można spierdzielić niekompetentnym montażem. Z drugiej strony jak warsztat porządny to i Vałkę na podciśnieniówce pociągnie...

Z moją instalką wkopałem się okrutnie - montowałem u strasznych papraków i dowiedziałem się o tym post factum :wall: .
Jak podjechałem do nich 1-szy raz to szczepili LPG do 12 cylindrowego merca. Zaciekawiony popatrzyłem i posłuchałem mądrości i tym mnie w pole puścili, dodatkowo byli poleceni przez Elpigaz z Gdańska (tam kolega zakładał sekwencję do Volvo 6-cyl.).
Jak odebrałem autko też niby było ok i ... po 10 kkm padł silnik (tego nie opiszę bo już to robiłem). Strasznie się z tymi rzeźnikami woziłem i w końcu olałem sprawę, a jescze później na forum "Mam LPG" usłyszałem na ich temat tyle, że 8O oczy puchną i głowa pęka.
Potem znalazłem zaufany warsztat który poprawił robotę po bandytach ale nie miał kompa z softem do sekwencji by ją wyregulować, a na końcu znalazł się chętny do wyregulowania instalki i terass bangla :) .

mareckis
11-05-2005, 19:48
"...Może być tak, że ładują gotową mapę do kompa, a tymi zabiegami które zrobili dodają tylko parametry charakterystyczne dla pracy konkretnego silnika..."

Bo tak jest. Zakłady montujące sekwencje lpg a specjalizujące sie w danych markach instalacji mają zapisaną mapę wtrysku dla danego modelu i tylko ją modyfikują. Jednak przy nowej instalacji wskazane jest aby stworzyli ją od nowa gdyż zbyt wiele czynników ma wpływ na prace lpg w danym aucie (nie tylko marka samochodu i pojemność silnika). Jeden gaziarz wypowiadał się, że kalibracja taka powinna trwać, wraz z testem na hamowni i jazdą próbną, średnio ok. 2 godz.

krmt76
11-05-2005, 20:23
witam wszystkich
ja mam 1,6 16v mondeo
Jak sądzicie czy montować sekwencyjny czy taki za 1800 z komputerem
Niewiem bo pare osób mi doradzało że niema sensu montować sekwencyjnego bo szkoda kasy
I teraz mam dylemat czy wogóle montować a jak tak to jaki

Niewiem może wy coś poradzicie.

Może jakiś zaufany warsztat w okolicach wrocławia znacie,
Najlepiej ktoś kto montował tam gaz i może polecić

Ale tak to chciałem zapytać jaki zwykły czy sekwencyjny.
Jednak trochę znaczna różnica między nimi

DZIĘKI

mburz
11-05-2005, 21:20
od 1.8 do 3.5 w zalezności od zaawansowanej elektroniki zasilania gazem
Te droższe niwelują strzały w kolektor ssący i związane z tym usterki "wstrzykują gaz" bezpośrednio na zawór co zmniejsza ich wypalenie i strzały 99.9% - tak powiadają

ps
nie jestem zwolenikiem LPG

Szanownemu koledze to gtoś, za przeproszeniem, głupot naopowiadał. Nie widziałem jeszcze SGI w której gaz byłby "wstrzykiwany" bezpośrednio na zawór. Zawsze nawiercany jest kolektor dolotowy i to właśnie na nim montowane są końcówki wtryskiwaczy, a z tegomiejsca to jeszcze ładnych kilka centymetrów do zaworu. Także słowa "bezpośrednio", moim zdaniem, zostało użyte dalece na wyrost.
Ale się czepiam :satan:
Pozdrawiam

of kors :brawo: -> seqent BRC :))