PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] klimatyzacja Pare pytań



krmt76
16-07-2006, 20:51
Witam mam pare pytań co do dwóch czujników i ich działania.

czuniki od klimatyzacji
w jednum jest 4 kable, 1para włącza sprężarkę 2para włącza 2bieg wentylatora. Jak to się dziele i kiedy załącza się 2 bieg wentylatora przez ten czujnik

Drógi czujnik jest na skraplaczu też włącza wyłącza sprężarkę, W nim jest śróbka regulująca. Właśnie poco ta śrubka co się nią reguluje.



Nie mogę wstawić fotek szkoda. pokazał bym o czym mówię.
dzięki za wypowiedzi.

lyssy
16-07-2006, 21:07
Pierwszy czujnik, opisywany jako "dual pressure switch", pełni dwie funkcje:
- załącza szybki bieg wentylatorów gdy ciśnienie wzrośnie powyżej 20,7 bar; wyłącza ten bieg gdy ciśnienie spadnie poniżej 17,2 bar
- odcina sprężarkę gdy ciśnienie przekroczy 30,7 bar; ponowne załączenie sprężarki następuje gdy ciśnienie spadnie poniżej 17,2 bar

Drugi czujnik ("a/c cycling switch") odpowiada za załączanie/wyłączanie sprężarki, rozłącza się poniżej 1,6 bar a załącza powyżej 3,0 bar. Śrubka zapewne służy do regulacji tych progów.

krmt76
16-07-2006, 21:18
Dzięki
czyli jak jest wszystko ok to niew włącza się 2 bieg wentylatora. tak to rozumię. Bo Mam problem z klimą nie działa po 15-20 minutach działania. Przy dużych temperaturach na zewnątrz. wymieniłem termostat i czujnik temperaturu nad termostatem. czekam na gorączkę by sprawdzić. Wiem było opisywane. Myślałem że ten drógi bieg wentylatora ma się włączyć jak są takie upały ale chyba nie.
Dzięki za podpowiedź.

lyssy
16-07-2006, 21:24
W sumie może się zdarzyć że drugi bieg się włączy - jak chłodzenie skraplacza jest słabe (bo ciepło na zewnątrz) to i ciśnienie może skoczyć :)

A z tą klimą... Może sprzęgło sprężarki nie daje rady? Bo nawet jak by czujnik wysokiego ciśnienia odciął sprężarkę, to po jakimś czasie ciśnienie spadnie poniżej tych 17 bar i powinno znowu działać...

krmt76
16-07-2006, 21:31
Tka się działo że jak tylko silnik się nagżał to klima padała.
Poczyatłem pare postów i wyszło że termostat walnięty to komp odłączał klimę bo stwierdzał że silnik za gorący. To wymieniłem termostat i czujnik temperatury.
Teraz czekam jak się zrobi gorąco powyżej 30 st.C
Teraz działa jak należy przejechałem 30km i nic śmiga.
Wcześniej po 5 padała.
zobaczymy.