PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Dwumasa a praca wtrysków ?!



krzysztof815
24-05-2013, 19:18
Czy walnięta dwumasa ma wpływ na pracę wtrysków ??? tak mi powiedział mechanik twierdząc że stuki z dwumasy mają wpływ na czułe wtryski w TDCi .

I czy konieczne jest wymiana kompletu dwumasy sprzęgła wysprzęglika itd. czy można wymienić tylko dwumas ?

weksla
24-05-2013, 21:25
Wg mnie nie ma to żadnego związku. Jeśli już wymieniasz to pasuje jednak komplet, z tym miał rację.

Arekwonski
24-05-2013, 21:47
Pierwsze słyszę by jedno miało związek z drugim może to znów jakaś alternatywna teoria o wtryskach w tdci.A co do wymiany jak już ściągasz skrzynie to warto wszystko wymienić bo nie wiadomo ile jeszcze polatasz na wysprzęgliku, tarczy czy docisku.

krzysztof815
25-05-2013, 17:22
no właśnie juz drugi mechanik w pile powiedział mi że dwumas ma wpływ na wtryski a konkretnie na jakieś odczyty na jakimś czujniku ( nie wiem na jakim bo się nie znam ) . być może coś w tym jest jeśli w tdci są one tak czułe ! fajnie by było aby wypowiedział sie ktoś kompetentny i oblatany we wtryskach w tdci .

eddek
25-05-2013, 17:30
Czujnik spalania stukowego może mieć zafałszowany odczyt pracy wtrysków przez rozwaloną dwumasę, więc mechanicy mają rację.

Myniu
25-05-2013, 17:34
Przy kole zamachowym jest czujnik położenia wału korbowego, który ma duży wpływ na pracę silnika.

skrzynia
26-05-2013, 20:23
Tak, walnięta dwumasa ma wpływ na pracę silnika. Poprzednicy i mechanicy mają rację, na kole zamachowym jest czujnik a przy kończącej się dwumasie daje fałszywe odczyty. Ja miałem taką sytuację, że kończyła mi się dwumasa (jak rozpoznać, że się kończy tj. przy wyłączaniu silnika na biegu jałowym, bez wciśniętego sprzęgła słychać metaliczny stukot) i właśnie przez fałszywe odczyty miałem większe spalanie, strasznie kopcił, bez względu na to czy zimny, ciepły, czy delikatnie oparowałem gazem, czy "butowałem". W pierwszej kolejności myślałem, że wtryski się kończą, jednak próba przelewowa w ASO tego nie potwierdziła. Dolegliwości ustały po wymianie dwumasy. Kupiłem cały zestaw firmy LUK, najbardziej się opłaca.

Jareczek1980
26-05-2013, 20:33
na kole zamachowym jest czujnik a przy kończącej się dwumasie daje fałszywe odczyty.
czy mógłbyś zamieścić link do tego czujnika, zdjęcie, etis czy cuś podobnego, bo prawdę mówiąc pierwsze słyszę, a objawy które miałeś sugerują walnięty egr albo dziurę w rurze i coś mi mówi że chyba ktoś Cię naciągnął na niezłą kase

skrzynia
27-05-2013, 08:35
na kole zamachowym jest czujnik a przy kończącej się dwumasie daje fałszywe odczyty.
czy mógłbyś zamieścić link do tego czujnika, zdjęcie, etis czy cuś podobnego, bo prawdę mówiąc pierwsze słyszę, a objawy które miałeś sugerują walnięty egr albo dziurę w rurze i coś mi mówi że chyba ktoś Cię naciągnął na niezłą kase

Witaj,

Niestety nie posiadam. Gdyby to był EGR lub dziura w rurze, to objawy by nie ustały... poza tym widziałem wyjętą dwumasę i uwierz była na wykończeniu... Dodam, że po wymianie charakterystyczny stukot przy wyłączaniu silnika również ustał. Rzeczywiście wymiana nie kosztowała mało ale w moim przypadku dała widoczne rezultaty.

Pozdrawiam

GeGo
28-05-2013, 10:29
a jeżeli u mnie czasami jadąc na 1 czy 2 biegu wcisnę sprzęgło to słychać jakby coś w skrzyni klupneło i po delikatnym naciśnięciu na sprzęgło czuć wibrację to też kończąca się dwu masa??

Boblo
29-05-2013, 23:59
W pierwszej kolejności myślałem, że wtryski się kończą, jednak próba przelewowa w ASO tego nie potwierdziła. .
Jeśli ASO ocenia wtryski wyłącznie na podstawie próby przelewowej to słabo z tym ASO. Przelewy nie mówią absolutnie nic o dawkach paliwa.

fundil
30-05-2013, 01:06
Trochę w tym prawdy jest.
A chodzi o to że zła dawka paliwa powoduje nie równą pracę silnika co ma wpływ na DKZ, a dokładnie na jej pracę na wolnych obrotach.

mbydlinski
30-05-2013, 10:18
Przelewy nie mówią absolutnie nic o dawkach paliwa.
Przelewy dają miarodajny wynik dopiero przy zupełnie zdechłym wtrysku.
Przez rok szukałem winowajcy i dopiero jak jeden wtrysk prawie umarł (widziałem go po rozmontowaniu) wyszło to na próbie przelewowej.
Owszem PP nie mówi nic o dawkach paliwa, ale pokaże czy wtrysk leje - jak już leje konkretnie