PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Pompa wspomagania - inne złącze układu ciśnieniowego



Upgreydd
25-05-2013, 20:31
Witam.
Jakiś czas temu wyrzuciło mi rurkę od wspomagania, wziąłem ją wcisnąłem w złącze i temat olałem bo było zimno. Zrobiło się cieplej i chciałem wymienić tą nakrętkę, więc kupiłem złącze przewodu ciśnieniowego pompy wspomagania Ford 6742740 (http://ford.sklep.pl/product-pol-14021-zlacze-przewodu-cisnieniowego-pompy-wspomagania-Ford-6742740.html), niestety okazało się, że z zewnątrz wygląda to jak to złącze, a jest trochę inne, wygląda mniej więcej tak:
http://i41.tinypic.com/2v80mpx.png

Wygląda jakby złącze było wkręcone w taką śrubkę przelotową i ona dopiero wchodzi w pompę. Niestety ta część jest nierozbieralna, była podgrzewana kilkukrotnie i próba rozkręcania zakończyła się fiaskiem (na pewno nie było za słabo próbowane, zabieg przeprowadzany w profesjonalnym zakładzie produkcyjnym zajmującym się produkcją elementów z wszelakich metali na całą Europę. Próba przeprowadzona z kluczem nasadkowym 6-kątnym z rękojeścią metrową). Próby rozkręcenia mogły co jedynie połamać to złącze. Czy istnieje jakiś inny rodzaj złącza?

Majsterbombka
25-05-2013, 20:48
http://imageshack.us/photo/my-images/89/pict0357.jpg/
Rozumiem ze o tym mowa.
Bardzo ciezko mi było to złacze odkrecic. Musisz uzyc naprawde sporej siły zeby sie ruszyło.
Ja musiałem to robic na aucie. Jesli mowisz ze wywaliło Ci przewód do wykrec całosc z pompy, wsadz w imadło i dobrym kluczem musi puscic.

Upgreydd
25-05-2013, 21:10
Tak chodzi o to złącze. Kolego po wykręceniu całości z pompy złącze było rozkręcane (a raczej próbowano je rozkręcić) w zakładzie techniki próżniowej, sprzętem za paredziesiąt tys. złotych i w pewnym momencie zaczęło się giąć a nie rozkręcać. być może można kupić osobno ten wpust do pompy? Z tego co mi powiedziano, to ta część jest nierozbieralna. Jeden element.

Majsterbombka
25-05-2013, 21:34
część jest nierozbieralna. Jeden element.
Napewno jest rozbieralna bo sam ją rozkręcałem chyba ze u Ciebie siedzi jakis ewenement albo ktos juz przy tym grzebał:boshe:
Jesli nie chce puscic to zostaje szukanie tego elementu.
Albo spróbuj to złącze naciąc od wewnątrz tak zeby nie uszkodzic gwintu. Moze wtedy sie troche zluzuje i pusci.

tompiorko
27-05-2013, 00:24
I ja potwierdzę że ten element jest rozbieralny. Widać coś w Twoim przypadku jest nie tak.

ghostu
27-05-2013, 22:06
Jeśli nie możesz tego odkręcić,a masz całość na zewnątrz (poza pompą),weź palnik (zasilany z butli gazowej turystycznej) i podgrzej tą większą śrubę (pierwsza od pompy).Metal się rozszerzy i jeśli nawet gwint jest zapieczony lub sklejony czymś (ktoś skleił,bo ciekło z pomiędzy tych śrub),to pod wpływem temp.i tak puści i tak.Gdyby nie...to ta pierwsza nakrętka od pompy 56zeta i ta z klikiem (mniejsza) 48pln.
Powodzenia

Upgreydd
16-06-2013, 18:24
Jeśli nie możesz tego odkręcić,a masz całość na zewnątrz (poza pompą),weź palnik (zasilany z butli gazowej turystycznej) i podgrzej tą większą śrubę (pierwsza od pompy).Metal się rozszerzy i jeśli nawet gwint jest zapieczony lub sklejony czymś (ktoś skleił,bo ciekło z pomiędzy tych śrub),to pod wpływem temp.i tak puści i tak.Gdyby nie...to ta pierwsza nakrętka od pompy 56zeta i ta z klikiem (mniejsza) 48pln.
Powodzenia

Kolego a gdzie można kupić tą pierwszą nakrętkę od pompy? Kupił bym nową, gdybym mógł ją znaleźć gdziekolwiek. Ale na dobry ład nie wiem nawet jak ją nazwać?

koji27
18-06-2013, 19:45
Podpinam się z zapytaniem. Gdzie można kupić ta pierwsza większą śruby od strony pompy..?

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Upgreydd
03-07-2013, 18:16
Podbijam by odświeżyć.