PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Kołysanie budą przy odpalaniu na zimnym



Olaola1
26-05-2013, 10:47
Witam

Od tygodnia coś nam się zaczęło dziać dziwnego... przy odpalaniu na zimnym buja autem przez 2 sekundy, potem na ciepłym nie ma już tych objawów.
Zaczęło się od zatankowania ( na zaufanej stacji) samochód zaczął głośniej pracować, doszła do tego wymiana koła pasowego bo poleciało łożysko. Myślałam ze to wina właśnie tego łożyska, że większy opór był i komputer zmieniał ustawienia, ale po wymianie telepie nadal.
Dwumasa coś tam łaskocze już w pedał ale mogla by dawać takie objawy? Przy normalnej jeździe, na wolnych obrotach wszystko jest ok.

---------- Post added at 10:47 ---------- Previous post was at 10:44 ----------

Dodam jeszcze że szykuje się wymiana rolek napinacza, może to ma jakiś związek?

Marcinus_1
26-05-2013, 10:52
Zaczęło się od zatankowania ( na zaufanej stacji) samochód zaczął głośniej pracować

Najtaniej bedzie wyjezdzic paliwo i zmienic filtr, Moze tez ktoras ze swiec przestala dzialac i po odpaleniu chwilke nim zatelepie( tez da sie to sprawdzic miernikiem, choc nie do konca miarodajne) najlepiej wykrecic i sprawdzic podlaczajac do aku.



doszła do tego wymiana koła pasowego bo poleciało łożysko.

To jest tam jakies lozysko? Czy mowisz o tej gumie

---------- Post added at 09:52 ---------- Previous post was at 09:50 ----------


Dodam jeszcze że szykuje się wymiana rolek napinacza, może to ma jakiś związek?

Przy tej okazji pomysl nad zalozeniem sprzegielka na alternator. Ja wymienilem caly komplet napinacza i cisza strasznie dlugo sie nie pocieszylem

Olaola1
26-05-2013, 10:54
To jest tam jakies lozysko? Czy mowisz o tej gumie
Ki diabeł, iskry szły i drżało... więc zostało wymienione kółeczko :)

---------- Post added at 10:54 ---------- Previous post was at 10:52 ----------


Przy tej okazji pomysl nad zalozeniem sprzegielka na alternator. Ja wymienilem caly komplet napinacza i cisza strasznie dlugo sie nie pocieszylem

Szukając odpowiedzi na mój problemik, właśnie o tym doczytałam :hehe:

kojot310
26-05-2013, 17:06
Ja zacząłbym od sprawdzenia świec,moze być ze się skończyły i dlatego telepie budą na zimnym silniku.