PDA

Zobacz pełną wersję : ryglowanie drzwi



fazi
11-05-2005, 21:17
witam wszystkich na forum i zapytuję o może banalną rzecz , w moim mondku mkII jest centralny zamek ale sterowany tylko kluczykiem w aucie nie jest zamontowany alarm .o fabrycznym czytałem i wiem gdzie powinien być ale mi chodzi o taką rzecz czy jest w nim ryglowanie a jeśli jest to jak to uruchomić.pytam ponieważ przy uruchomionym silniku nie mogę otworzyć klapy bagażnika ,czy jest to tylko zabezpieczenie klapy czy u mnie coś nie działa z góry dzięki za pomoc :pad:

altoot
11-05-2005, 21:37
wiec tak:

reglowanie działa w ten sposob ze musisz najpierw przekrecic kluczykiem w zamku tak jakbyś chciał otworzyc samochod, a zaraz po tym zamknij.... powinien 2 razy awaryjnymi swiatłami błysnąć



poza tym w MkII na tylnej klapie jest siłownik, uruchamia sie go wciskając zamek do srodka palcem - być moze u Ciebie jest on zepsuty, dlatego nie mozesz otworzyc klapy w ten sposob...



BTW - witam kolege z Lublina
Jakiegos spocika zapoznawczego bedziemy musieli zmajstrowac w wiekszym gronie widze :metal

fazi
11-05-2005, 21:44
nie ma sprawy jestem za :metal

Kafar
11-05-2005, 22:03
wiec tak:

reglowanie działa w ten sposob ze musisz najpierw przekrecic kluczykiem w zamku tak jakbyś chciał otworzyc samochod, a zaraz po tym zamknij.... powinien 2 razy awaryjnymi swiatłami błysnąć

A czy w każdym MKI też tak jest?jak to zbadac czy jest?

altoot
11-05-2005, 22:05
A czy w każdym MKI też tak jest?jak to zbadac czy jest?


ryglowanie być powinno - u mnie jest.
Idź i sprawdź. Co do siłownika w tylnej klapie, to w MkI go nie ma, masz za to dwufunkcyjne cięgno miedzy fotelem kierowcy i progiem

Kafar
11-05-2005, 22:08
A czy w każdym MKI też tak jest?jak to zbadac czy jest?


ryglowanie być powinno - u mnie jest.
Idź i sprawdź. Co do siłownika w tylnej klapie, to w MkI go nie ma, masz za to dwufunkcyjne cięgno miedzy fotelem kierowcy i progiem
Wiem bo mam:)ale chodzi mi o to ryglowanie czarodziejskie.Dzisiaj nie chce mi się schodzić z 1 piętra i 5 metrów na praking.Rano sprawdze.

Szymako
11-05-2005, 22:08
wiec tak:

reglowanie działa w ten sposob ze musisz najpierw przekrecic kluczykiem w zamku tak jakbyś chciał otworzyc samochod, a zaraz po tym zamknij.... powinien 2 razy awaryjnymi swiatłami błysnąć



W kazdym tak jest?? Ja probowalem i nie mrygaly mi kierunki :(

ujemny
12-05-2005, 00:03
Otoz podwojny rygiel - nie w kazdym mondeo! W poprzednim dieslu mkI - mialem, w obecnym tez TD - nie mam. Chyba diesle okrajali z tego cudu, zreszta i po co on?

Kafar
12-05-2005, 08:23
żeby jak ci się ktoś włamie przez szybę do auta i wejdzie ,zeby musiał przez nia wejść i wyjść a nie drzwiami:)

adwokat
12-05-2005, 08:35
Niestety nie jest tak i rozczaruję Was.
Otóż faktycznie po za ryglowaniu drzwi, nie otworzymy ich, (nawet nie otworzy się ich z kluczyka od strony pasażera) ale powiedzmy, że ktoś się dostał do auta przez szybkę i chce wyjść drzwiami - wystarczy, że z klamki otworzy drzwi od strony pasażera i zamek się odblokowuje.
Chyba, że tak być nie powinno i ja mam cosik u siebie zpitolone, ale nie wydaje mi się :bigok:

v1tek77
12-05-2005, 08:41
Niestety nie jest tak i rozczaruję Was.
Otóż faktycznie po za ryglowaniu drzwi, nie otworzymy ich, (nawet nie otworzy się ich z kluczyka od strony pasażera) ale powiedzmy, że ktoś się dostał do auta przez szybkę i chce wyjść drzwiami - wystarczy, że z klamki otworzy drzwi od strony pasażera i zamek się odblokowuje.
Chyba, że tak być nie powinno i ja mam cosik u siebie zpitolone, ale nie wydaje mi się :bigok:
Cos chyba masz nie tak bo po zaryglowaniu nie otworzysz autka z zadnej klamki wewnetrznej a jezeli chodzi o kluczyk to powinny sie otwierac z kluczyka :satan:

adwokat
12-05-2005, 08:49
Z kluczyka się otwiera, ale tylko drzwi kierowcy, natomiast od środka otworzę drzwi pasażera.
Więc wychodzi na to, że jest coś nie tak. Pozdrawiam

Kafar
12-05-2005, 09:06
A ja mam wersje GLX nieźle wyposażoną i nie mam ryglowania :(

raku
12-05-2005, 11:05
Ja tez nie wiem czy u mnie jest to ryglowanie czy nie. Natomiast wiem na 100% ze jest wyjeta srodkowa wtyczka z centralki alarmowej. Probowalem ja podpiac to efekt jest taki ze migaja kierunki, wyje syrena i pali sie dioda kolo zegara. Probowalem jakis dziwnych kombinacji z zamkiem, zaplonem ale nic to nie dalo wiec ja spowrotem odlaczylem. Moze ktos wie co moze byc ?

Cygan
15-05-2005, 15:57
Witam. Czy można do centralnego "dorobić" to ryglowanie drzwi?

krzys125
15-05-2005, 17:51
witam wszystkich na forum i zapytuję o może banalną rzecz , w moim mondku mkII jest centralny zamek ale sterowany tylko kluczykiem w aucie nie jest zamontowany alarm .o fabrycznym czytałem i wiem gdzie powinien być ale mi chodzi o taką rzecz czy jest w nim ryglowanie a jeśli jest to jak to uruchomić.pytam ponieważ przy uruchomionym silniku nie mogę otworzyć klapy bagażnika ,czy jest to tylko zabezpieczenie klapy czy u mnie coś nie działa z góry dzięki za pomoc :pad:


U mnie jest ryglowanie i działa tak jak trzeba. pilotem w kluczyku muszę nacisnąć dwa razy, wtedy żadnych dzrzwi nie można otworzyć od środka i jest to niezłe tak jak pisze Altoot :pad: bo ktoś jak wywali szybę to i tak do środka będzie musiał się przez nią wsuwać i odwrotnie. Żeby otworzyć wszystkie drzwi też muszę naciskać 2 razy, bo po jednym naciśnięciu otwierają się tylko drzwi kierowcy i spada blokada z reszty .
Dokładnie to samo mogę zrobić za pomocą kluczyka w zamku(bez ingerencji pilotem.)
Jeżeli chodzi o klapę bagażnika, to przy pracującym silniku nie da się jej otworzyć, bo w trakcie postoju na światłach (źli ludzie ) :bigok: mogli by ci oskubać bagażnik, a Ty zanim zareagujesz to mógłbyś ich poszukać daleko na łące. :satan:

wojtek_2
16-05-2005, 04:44
Niestety nie jest tak i rozczaruję Was.
Otóż faktycznie po za ryglowaniu drzwi, nie otworzymy ich, (nawet nie otworzy się ich z kluczyka od strony pasażera) ale powiedzmy, że ktoś się dostał do auta przez szybkę i chce wyjść drzwiami - wystarczy, że z klamki otworzy drzwi od strony pasażera i zamek się odblokowuje.
Chyba, że tak być nie powinno i ja mam cosik u siebie zpitolone, ale nie wydaje mi się :bigok:

Masz cos nie tak z ryglowaniem zamka pasazera. Ja wlasnie mialem to samo! ze od strony pasazera nie dzialalo, ale wymontowalem zamek, spilowalem jeden element w zamku i teraz juz sie nie otwieraja od srodka jak zarygluje.

adwokat
16-05-2005, 09:26
A cóż takiego należy zeszlifować ?

wojtek_2
17-05-2005, 04:04
A cóż takiego należy zeszlifować ?

To trudno opisac, szczegolnie ze robilem to prawie rok temu. W mechanizmie zamka (plastikowa puszka z silniczkami i listwami kontaktowymi) sa zebatki i w jednej z nich jest taki 'dzyndzel' ktory cos tam robi (naprawde nie pamietam co) i wystaje ponad miare co powoduje ze czasami klamka nie zostanie odlaczona i mozna otworzyc autko. Ja poprostu po rozebraniu zamka przeanalizowalem dzialanie i bylo widac co do czego. Wiecej nie pamietam poza tym ze byl to element osadzony w zebatce.

adwokat
18-05-2005, 14:41
Dzięki za podpowiedź. Kiedyś w wolnej chwili będę musiał zajrzeć do wnętrza.

wojtek_2
18-05-2005, 14:44
Dzięki za podpowiedź. Kiedyś w wolnej chwili będę musiał zajrzeć do wnętrza.

Ja tak mowilem jak mialem szwagrowi zalozyc alarm do poloneza... na drugi dzien juz nie musiałem. Do dzisiaj sie nie znalazł a byl juz pełnoletni!!! (polonez). To tak na polepszenie humoru ;)

adwokat
19-05-2005, 08:18
wielkie dzięki. teraz mam humor fantastyczny
Pozdrawiam

Tommy
19-05-2005, 15:14
Jak masz, centralny sterowany radiowo z kluczyka??

Pafqo
28-05-2005, 19:22
witam wszystkich na forum i zapytuję o może banalną rzecz , w moim mondku mkII jest centralny zamek ale sterowany tylko kluczykiem w aucie nie jest zamontowany alarm .o fabrycznym czytałem i wiem gdzie powinien być ale mi chodzi o taką rzecz czy jest w nim ryglowanie a jeśli jest to jak to uruchomić.pytam ponieważ przy uruchomionym silniku nie mogę otworzyć klapy bagażnika ,czy jest to tylko zabezpieczenie klapy czy u mnie coś nie działa z góry dzięki za pomoc :pad:

Hm...

Ja tez u siebie sprawdzalem i nie widze zeby dzialalo podwojne ryglowanie. Alarmu nie mam .... albo nie wiem , choc na szybach nie mam zadnych znaczkow serenki czy tuby. Mam tylko znaczki klodki czy jakos tak ....

artem
06-06-2005, 00:14
u mnie w glx mkI taz jest i dodatkowo podczas ryglowania slychac pulsujacy sygnał dziwiekowy :metal :bigok: