PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Wymiana tylnich sprężyn



luki1557
02-06-2013, 08:39
Witam musze wymienic tylne sprezyny w moim kombi i chciałem sie dowiedzieć jak sie najlepiej za to zabrać ,czy duzo bede musiał rozkrecać, bo te śruby u mnie od tylnego zawieszenai to bardziej do urwania wygładaja niż do odkręcenia

Wikar2
02-06-2013, 17:13
Z tego co pamietam - odkrecasz tylko jedna srube, ta ktora mocuje poprzeczny duzy wahacz (ten, na ktorym opiera sie sprezyna) do kolumny z tylu. I tyle. Wahacz w dol, wyjmujesz sprezyne, wkladasz nowa, pod wahacz podnosnik zeby ugiac sprezyne i skrecasz calosc.

Stasio1948
02-06-2013, 18:01
Z tego co pamietam - odkrecasz tylko jedna srube, ta ktora mocuje poprzeczny duzy wahacz (ten, na ktorym opiera sie sprezyna) do kolumny z tylu.

Dobrze pamietasz.Trzeba jeszcze podlewarować nadwozie i zdjąć koło.

Mike44
02-06-2013, 18:44
Ściągaczami do sprężyn da się zmienić sprężyny bez rozmontowywania zawieszenia, wystarczy podnieść tył auta, aby koło nie dotykały podłoża

luki1557
02-06-2013, 19:58
wolał bym bez rozkrecania jak sie da sciagaczami to fajnie bo nie lubie meczyć sie z ukreconymi śrubami w zawieszeniu
po 10 bede robił to dam znać czy sie obyo bez rozkręcania

Mike44
02-06-2013, 20:03
da się bo z kolegą robiliśmy w kombi ściągaczami

zizitop901
02-06-2013, 20:58
wymiana spreżyn tył w kombi to miodzio ale sie weź za amory z tyłu bedziesz kloł jak diabli. a i odręcaj śubę wachacza poprzecznego przy piaście nie przy sankach bo potem zbierzność do zrobienia .

---------- Post added at 20:58 ---------- Previous post was at 20:57 ----------

zbierzność w sęsie kont nachylenia koła do podłoża.

Mike44
02-06-2013, 20:59
do amorów najprościej zrzucić belkę

sebcio
02-06-2013, 21:36
:jaja:
Dobrze pamietasz.Trzeba jeszcze podlewarować nadwozie i zdjąć koło.


wolał bym bez rozkrecania jak sie da sciagaczami to fajnie bo nie lubie meczyć sie z ukreconymi śrubami w zawieszeniu
po 10 bede robił to dam znać czy sie obyo bez rozkręcania

Podnieś auto,ściągnij koło, podstaw coś pod wahacz, opuść auto żeby sprężyna była ściśnięta i dopiero wtedy załóż ściągacze dokręć trochę, podnieś auto i powinno wyskoczyć.
Na śruby wahacza uważaj bo możesz ukręcić jak są zardzewiałe. Jeżeli jednak dasz radę odkręcić to tę przy kole ale pamiętaj żeby ją dokręcić jak auto już będzie stało na kołach.

luki1557
21-06-2013, 15:37
Dzisiaj wymieniłem sprezyny bez odkrecenia wachacza jast to raczej niewykonalne
i teraz nie wiem bo samochod jak wysoko stał na starych tak stoi na nowych jedyna ruznica to tylko taka ze sa twardsze
stoi mniejwiecej błotnik 2cm nad opona czy tak powinno być czy dostałrm złe sprezyny koła mam 15
jeśli tak ma być to jak podnieśc go kilka cm

dav18
21-06-2013, 16:13
z jakiej okazji ma stać wyżej, przecież amortyzator się nie rozciągnie ;) a nowe sprężyny od starych będą się właśnie tym różnić że będą twardsze niż zużyte poprzedniki

luki1557
21-06-2013, 17:27
jak pamietam gdy spoczatku miałem mondeo to stoło wyzej nawet 5cm

---------- Post added at 17:27 ---------- Previous post was at 17:23 ----------

właśnie na allegro sie przygladałem i stoja sporo wyzej od mojego obecnie

kabzik
22-06-2013, 16:51
LUDZIE !! do jasnej anielki !! chcę się zabrać za wymianę sprężyn w przyszłym miesiącu, ale jak czytam Wasze posty to mi się odechciewa. Na litość boską, używajcie takiego czegoś co się zwie słownik ortograficzny jak i znaki interpunkcyjne !! Przecież wielu postów tutaj nie da się czytać.:smash:

sebcio
22-06-2013, 21:53
Dzisiaj wymieniłem sprezyny bez odkrecenia wachacza jast to raczej niewykonalne
i teraz nie wiem bo samochod jak wysoko stał na starych tak stoi na nowych jedyna ruznica to tylko taka ze sa twardsze
stoi mniejwiecej błotnik 2cm nad opona czy tak powinno być czy dostałrm złe sprezyny koła mam 15
jeśli tak ma być to jak podnieśc go kilka cm

Jak wymieniłem u siebie to jedynie 1,5 centa poszło do góry i ani milimetra więcej, i trochę twardszy się zrobił.

pupek86
22-06-2013, 22:44
Do mk2 do tyłu są 3 rodzaje sprężyn:

1. zwykłe
2. do zawiasu Nivo
3. Specjalne, wzmacniane. Przeznaczone są do samochodów, które często mają coś na haku. Stasio1948 jest tu ekspertem, bo często kemping ciągnie mondkiem.