PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkI] Zamek drzwi



couch
28-07-2006, 18:47
Witam i chciałbym kolegów zapytać. Zacina mi się zamek drzwi otwieranie kluczem od strony kierowcy czy można zamienić zamek z drzwi od strony pasażera? Z góry dziękuję za odpowiedĽ.

_Danplus
28-07-2006, 21:11
Jezeli chodzi o sam wklad - to nie powinno byc problemu (ale dokladnie sie temu nie przygladalem wiec glowy nie dam sobie obciac).
Jezeli masz na mysli zamek, ktory zatrzaskuje drzwi, to zapomnij. Mozna go za to wyjac i nasmarowac - u mnie pomoglo :metal

W fiescie jak mialem cyrki z wkladami, po prostu wpychalem do niego wezyk z WD40 i pryskalem - pomagalo srednio na 6 miesiecy.

zbigniew
28-07-2006, 22:10
najlepiej jest wymontować wkładkę i razem z kluczem zanie¶ć do speca od zamków, bo jak wymienisz wkładkę to do niej będziesz miał inny klucz, czyli jak wymiana to cały komplet + stacyjka, za drogi interes, najlepsza jest pierwsza opcja

zacny
28-07-2006, 22:36
To jak widzę jest taka choroba fordów, ja po prostu założyłem sterowanie zamka z pilota. Po prostu pewnego dnia nie dało się już otworzyć drzwi i musiałem co¶ zrobić, teraz jest spokój.

Centralkę z pilotami z Allegro tylko nie kup najtańszej bo trzeba szukać pilotem pola "odbioru" i wykonanie jest żadne pod względem mechanicznym. Teraz dokładam siłownik do tylnej klapy na przycisk bo też długo nie wytrzyma.Pozdrawiam.

couch
28-07-2006, 22:52
Zacny zakładałe¶ alarm czy sam± centralkę z pilotami i jakiej firmy. jeszcze jedno chodziło mi o wymianę wkładki z prawych drzwi do lewych

zbigniew
28-07-2006, 23:03
może ja cos podpowiem, przemienić wkładki, oczywi¶cie że możesz, ale przy okazji wyjęcia można naprawić, a co do podł±czenia alarmu to masz namiar na stronkę kolegi z forum, waldezk-a, masz tam wszystko ładnie opisane http://www.mondek.prv.pl/ :metal

couch
29-07-2006, 18:36
ja mam orginalny alarm tylko nie mam zamykania napilota imoże ktos mi doradzi czy zakładać drugi alarm czy może tylko centralkę dwukanałow± z pilotami i jakiej marki