PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Regeneracja sprężarki - podjąłem temat



STraits
28-07-2006, 23:40
Mam pecha do sprężrek. Dzisiaj zaczęło coś kołatać... szybko na kanał - sprężarka zdjęta i... okazało się że :

a) uszczelniacz włka do wymiany
b) w środku zleciało uszczelnienie na 1 tłoku.. na szczęście jedno... tak zaczęło dygotać że tłok w "głowicy" wyszabrował szczeline 1 mm...


Co ciekawe - klima normalnie działała podczas 'awarii'... podjąłem sie regeneracji . Znalazłem firme która ma za śmieszne pieniądze częsci do sprężarek - fabrycznie nowe.

Uszczelniacz 15 PLN, korpus środkowy w którym chodzą tłoki - 40 PLN, tłok - 38 PLN. Prawdopodobnie kupie wszystkie 5 tłoków, bo lada moment mogą sie rozwalić następne, a jak korpus będzie nowy to mam praktycznie nową sprężarke. Szkód w środku pozatym nie ma. Jutro cykne fotki - moze ktoś będzie chciał wiedzieć jak wygląda kompresor FORD FS10 od środka ;)

MiSiOr
29-07-2006, 16:49
Straits - dawaj dawaj, licze na Ciebie bo mi też coś zaczyna szwankować :getsome:

A zdjęcia - przydadzą się też innym

STraits
30-07-2006, 15:52
Jutro zamawiam graty. Czas oczekiwania na korpus w którym poruszają sie tłoki to 2 tygodnie. To samo z uszczelniaczem prawdopodobnie, ale jak robić to raz, a dobrze :) Narazie założyłem pasek omijający sprężarke...

MiG
25-06-2007, 15:27
Mam pecha do sprężrek. Dzisiaj zaczęło coś kołatać... szybko na kanał - sprężarka zdjęta i... okazało się że :

a) uszczelniacz włka do wymiany
b) w środku zleciało uszczelnienie na 1 tłoku.. na szczęście jedno... tak zaczęło dygotać że tłok w "głowicy" wyszabrował szczeline 1 mm...


Co ciekawe - klima normalnie działała podczas 'awarii'... podjąłem sie regeneracji . Znalazłem firme która ma za śmieszne pieniądze częsci do sprężarek - fabrycznie nowe.

Uszczelniacz 15 PLN, korpus środkowy w którym chodzą tłoki - 40 PLN, tłok - 38 PLN. Prawdopodobnie kupie wszystkie 5 tłoków, bo lada moment mogą sie rozwalić następne, a jak korpus będzie nowy to mam praktycznie nową sprężarke. Szkód w środku pozatym nie ma. Jutro cykne fotki - moze ktoś będzie chciał wiedzieć jak wygląda kompresor FORD FS10 od środka ;)

Może opiszesz swoje doświadczenia, a może jakiś artykuł?
Mógłbyś dać namiary na tą firmę/sklep z częściami do sprężarek?

niko1
25-06-2007, 16:36
cześć kolego jeśli byś tak był łaskaw te fotki w najbliższym czasie wrzucić
to wielkie laury dla ciebie sam dzisiaj biore sie za remont więc małe podpowiedzi pomogą
Z podzięka !

jasko