PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Instalka II gen a stożkowy filtr powietrza



wader
29-07-2006, 19:44
Czy ktoś robił doświadczenia z instalką gazową II generacji i filtrem powietrza stożkowym ? Jeśli tak proszę o opinię. Jak nie to chyba wezmę się za ten test!

sebastian_w
03-08-2006, 00:02
Podobno na stożku jest dynamiczniejszy, lepiej się wkręca, lecz z drugiej strony po paru tys. zaczynają się jaja w postaci przegrzewania silnika itp. proponuje poszukać w dziale tuning było ostatnio o przerabianiu dolotu i filtrach stożkowych.
Według mnie lepiej zaopatrzyć sie w dobry filtr panelowy np. K&N :)

insider
03-08-2006, 00:41
co do stozka i gazu sa srednie opinie... ze wzgledu na to.... ze jak zalozysz nawet stozek, to gazownik i tak "przykreci" doplyw powietrza z niego, zeby autko nie dostawalo za wiele.... wiec cel mija sie z efektem wedlug mnie.... po co cos zakladac, skoro i tak bedzie zaraz to chodzilo tak samo.....

moze mapowanie wtryskow by pomoglo... ale tak, to generalnie gra nie warta zachodu.... powaznie....

wader
03-08-2006, 08:29
Dzięki za opinie. Zrobiłem testy niestety nie da się tego wyregulować :( tak jak przy zwykłym (puszka i panel) obroty troszkę falują , chwilami go przytyka czasem dostaje kopa . Niestety wracam do starego rozwiązania, na szczęscie filtr bierze brat do bety (nic mnie to nie kosztowało tylko trochę czasu)

insider
03-08-2006, 08:35
czyli dolaczasz do grona uswiadomionych uzytkownikow filtrow panelowych - jak to naprawde z nimi jest :metal

krzys-68
03-08-2006, 09:11
:)) Przetestowali juz chyba wszyscy :)) i kazdy ma taki sam wniosek,taka konfiguracja jest do :ass:

Kleber
03-08-2006, 09:25
wywal mikser i montuj blosa (boże błogosław blosa) i potem to śmiało możesz panelowy zakładać ,wiem bo sam tak mam

insider
03-08-2006, 09:26
:)) Przetestowali juz chyba wszyscy :)) i kazdy ma taki sam wniosek,taka konfiguracja jest do :ass:

Krzysiek - my zawsze mowimy.... ale sa ludzie ktorzy i tak musza sie przekonac... i stwierdzaja - o ja, faktycznie mieli racje....

nie to zebym mowil ze kolega wader zrobil zle, testujac stozek, ale po prostu kolejne doswiadczenie w zyciu :metal

insider
03-08-2006, 09:28
wywal mikser i montuj blosa (boże błogosław blosa) i potem to śmiało możesz panelowy zakładać ,wiem bo sam tak mam

ale tutaj to juz jest inny standard...

ale fakt.... tez bym sie pokusil o blosa jak bym mial jeszcze raz gaz zakladac... :satan:

krzys-68
03-08-2006, 09:32
Stozek przy blosie lub sekwencji da sie zaadoptowac,a;e jesli instlka jest podcisnieniowa czyli I lub II generacja to :banan:

insider
03-08-2006, 09:36
:metal

altoot
06-08-2006, 18:26
Stożek sprawi, ze objętość dolotu bedzie ulegała zmianom.
Nie wróże długiej eksploatacji bez ładnego kichniecia w dolot :satan:
Nie wiem natomiast jak to jest z panelem, póki co - daleki jestem od testów.