PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Czujnik ciśnienia i słabnięcie auta



CoastBasse
05-06-2013, 23:03
Czasem moje auto bardzo traciło moc momentami, a na gaz reagowało po 1-2 sekundach. Dzisiaj sprawdzałem cały układ dolotowy, wyczyściłem MAP'a i po złożeniu wszystkiego podpiąłem go pod kompa i odpaliłem na samej benzynie(wyłączyłem guzikiem kuchenkę) aby sprawdzić jak wygląda sprawa obrotów. Pod czas całej tej operacji musiałem przesunąć czujnik ciśnienia od LPG, a kiedy go ruszyłem obroty nagle spadły do 640 i osłabł tak jak to miał w zwyczaju. Zdziwiłem się bo LPG niby wyłączone. Powtórzyłem próbę i znowu to samo.

może mi ktoś powiedzieć co jest grane i jakim cudem? Coś mi się widzi że czeka mnie przeprawa z gazownikiem

motorek26
06-06-2013, 01:12
jaki tam masz czujni zrób foto lub podaj symbol jego
może gdzieś jest nieszczelność i łapie lewe powietrze

utopia
06-06-2013, 07:47
Dokładnie obejżyj sobie wężyki - przydaje się pianka doszukania nieszczelności . Sam kiedyś spowodowałem pęknięcie wężyka i silnik miewał focha ,nie chciał sie wkręcać na obroty

CoastBasse
06-06-2013, 08:14
Taki mam czujnik. Dziwi mnie to że tak się działo kiedy auto chodziło na benzynie.

http://autogaz-market.pl/285-956-thickbox/ps-01-stag-mapsensor-czujnik-cisnienia.jpg

frugo
06-06-2013, 11:44
Jak lapal lewizne przez czujnik to nie wazne na jakim paliwie ;) Mozliwe ze PS-01 sie rozszczelnil, musisz dokladnie obejrzec kiedy nastepuje to zdlawienie i jak dokladnie co ruszysz

Przemysław
26-06-2013, 19:06
Jak uda ci się zdiagnozować usterkę napisz.
Mam podobny problem z dławiącym się silnikiem i spadkiem mocy.
Czekam na wiadomość...