PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Nie odbija kierownica podczas parkowania.



benek2468
06-06-2013, 16:08
Mam problem z zawieszeniem z przodu lewa strona ,a mianowicie kierownica nie odbija przy wolnej jeździe ale tylko gdy jadę w prawo i skręcam ją do końca. Znalazłem przyczynę i była to tulejka tylna w wahaczu przednim lewym. Była jakby za miękka i wahacz wychylał się za bardzo. Podobne objawy jak w mk1 z zerwanymi tulejami w wahaczu. Po wymianie wahacza problem znikną ale na krótko znowu zaczyna się to samo i nie wiem co robić. Wahacz kupiłem Lemfordera więc powinien być dobry , poza tym po wymontowaniu starego ta duża tuleja wyglądała na całą tylko była miększa od nowej. Nie robiłem zbieżności w tym aucie ani przed wymianą ani po, auto prowadzi się dobrze nic go nie ściąga ,nie puka nie stuka. Przebieg 50tyś km na przeglądzie nic nie znaleźli. Proszę o sugestie , może ktoś to już przerabiał.

zizitop901
08-06-2013, 11:51
zleca się zawsze po ingerencji w dolny wahacz czy końcówkę drążka robić zbieżność. nie ma potrzeby kupować całego wahacza wystarczy same tuleje wymienić. dobra firma to swag robią średnio twarde tuleje

---------- Post added at 11:51 ---------- Previous post was at 11:50 ----------

i nie jestem pewien czy nie jest prawa lewa strona wahacza do mondka .

---------- Post added at 11:51 ---------- Previous post was at 11:51 ----------

chyba jest prawy i lewy wahacz

bartekrompca
09-06-2013, 22:50
Jak dla mnie to łożysko amortyzatora, pewnie już nie ma w ogóle smaru i chodzi z dużym oporem dlatego nie cofa