PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] półoś prawa + przegub



VeruS
04-08-2006, 19:59
Witam,

Jak w opisie ;) mam forda Contour. Wszystkie części modeno zawsze ładnie pasowały aż trafiłem na ścianę w postaci półosi.

Kupiłem przegub który ładnie siedzi w piaście ale niestety półoś w niego wpada. Półoś ma 23mm a przegub 25mm

Po przemyśleniach postanowiłem wymienić całą półoś długą (prawą) ale muszę się dowiedzieć jakie wymiary ma część w skrzyni biegów. Abym nie kupił półosi i nie stwierdził, że dziura w skrzyni jest za mała.

Proszę o pomoc.

P.S. Jak wyrwać prawą półoś ze skrzyni ??? bo nie wiem :brawo:
P.S. 2 Czy wszystkie półosie są takie same ? mam na myśli modele 1.6 1.8 1.8 td 2.0 2.5 oraz mk1 i mk2

VeruS
04-08-2006, 22:51
Zewn. uzębienie, od strony koła: 27
Zewnętrzne uzębienie, od strony mech. różnicowego: 35
Długość [mm]: 588,5

I tak Wszystkie wersje (benzyna czy diesel ma takie same rozmiary).

Jutro też sobie odpowiem na to jaki jest rozmiar w Contour

Za informację Dziękować firmie Inter Cars

VeruS
04-08-2006, 22:58
Jeszcze się nie dowiedziałem ile mm ma półoś prawa od strony koła na przegubie wewnętrznym. Ma ktoś taką wyciągniętą i mógłby zmierzyć ?

Pozdrawiam

gorilla666
04-08-2006, 23:03
dziwne :jezyk1:
zmierzyłem półos od MK I V6 prawa-ta dłuzsza no i tak:
dlugosc całkowita półosi wraz z przegubami-103cm
uzebienie od strony koła-9cm
uzebienie od strony skrzyni-3.3
no mam pare sztuk tego ale długosc wszedzie ta sama :satan:
z tego co pamietam to od Vki sa inne półosie--głowy nie dam
a co do wyjecia ich ze skrzyni to dwie łyzki i trza wysunac-przynajmniej ta krótka bo dluga po odkreceniu podpory wychodzi praktycznie bez problemu :metal

VeruS
04-08-2006, 23:31
Dzięki.

A możesz sprawdzić przekroje półosi na uzębieniu przegubu wewnętrznego (od strony skrzyni biegów) i zewnętrznego (od strony koła) ?

U mnie od strony koła i skrzyni biegów mam po 23 mm
Oczywiście mam na myśli tylko półoś od strony koła.

Pozdrawiam,

gorilla666
04-08-2006, 23:37
przekrój uzebienia z oby stron taki sam 26mm--mieze ciagle prawa-długa półos bo ta mam pod reka reszte ma w magazynie-ale to bez znaczenia przeciez sa takie same srednice i na lewej i na prawej półosi :bigok:
no i te pomiary potwierdzaja to co mi sie wydawało-półosie od V6 sa inne niz od Zet czy TD--wszystko juz wiesz-finał sprawy jest nam znany-taki jak uzgodnilismy przed chwila przez telefon-Pozdro :metal

VeruS
04-08-2006, 23:43
kliknąłem na pomógł ;) Wielskie dzieki.

gorilla666
04-08-2006, 23:44
nie ma sprawy-zamknij temat co by juz tu sie nad tym nierozwodzic :beer:

VeruS
04-08-2006, 23:56
jeszcze dla pewności wtoczę się pod autko i upewnie się co do wymiaru w skrzyni biegów.

Do jutra

VeruS
05-08-2006, 15:07
Cześć

Sprawdziłem i już wszystko wiem.

ST 200 czy SVT jak u mnie ma półosie cieńsze średnio o 1.5 mm.

Dowiedziałem się tego kupując przegub od mondeo. Strasznie się zgarbiłem widząc, że mam cieńszą półoś. Podzwoniłem tu i tam. Popytałem i po marudziłem i już wiem ;)

Mondeo:
Piasta = 27 zębów, średnica 27mm
Przegub od strony koła ma 27 zębów, średnica 27mm, a od strony półosi 30 zębów średnica 25mm
Półoś ma z jednej i drugiej strony po 30 zębów, średnica 25mm
Przegub wewnętrzny już mnie nie interesował, ale uzupełnię kiedyś te dane
Półoś i w skrzyni która ma na uszczelniaczu 40mm, a na uzębieniu 28,5mm ;/ ząbków nie policzyłem

ST200 i SVT
Piasta = 27 zębów, średnica 27mm
Przegub od strony koła ma 27 zębów, średnica 27mm, a od strony półosi 30 zębów średnica 23mm
Półoś ma z jednej i drugiej strony po 30 zębów, średnica 23mm
Przegub wewnętrzny już mnie nie interesował, ale uzupełnię kiedyś te dane
Półoś i w skrzyni która ma na uszczelniaczu 40mm, a na uzębieniu 28,5mm ;/ ząbków nie policzyłem

W ST200 i SVT jedna półoś ma średnicę mniejszą o 2 mm i to wszystko.

Czekam na całą półoś