PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Metalowy kolektor



daniel_polak
07-08-2006, 18:58
Witam:)Mam pytanko .Mam instalacje LPG BRC i chyba mam ja do d... zrobina:(Czest mi szczela,i Teraz sie zastanawiam bo slyczalem ze mozna na zamowienie załozyc metalowy kolektor ssacy.Czy to jest opłacalne i jak auto bedzie na tym chodzi??

altoot
07-08-2006, 19:35
Przede wszystkim kolego uzupełnij do końca profil.

Co do Twojego problemu: przez założenie metalowego kolektora nie wyeliminujesz go. Zapobiegniesz tylko czesciowo stratom, jakie moze wywołac wybuch mieszanki w dolocie.

Kolektorów nie powinno zmieniać się na metalowe. Metalowy nigdy nie dorówna oryginalnemu. Jakość jego wykonania bedzie dalece niższa w porównaniu od fabrycznego. Nie da sie metodą chałupniczą poprawić fabryki.


Może lepiej sprawdz stan elementów układu zapłonowego?

insider
07-08-2006, 20:56
nigdy nie wystepoiwaly do mondeo kolektory dolotowe, jedyne ktore sa spotykane, to samorobki... i w dodatku fatalnej jakosci co nie gwarantuje poprwnej pracy i pewnesci czy nie bedzie gorzej....

co do strzelania na gazie.... moze byc wiele czynnikow...

p.s. juz 2 mondea udalo sie mojemu znajomemu "naprawic" po partaczach i teraz smigaja ze hu hu....

i napisz skad jestes... a moze wlasnie w Twoich stronach jest ktos kto bedzie w stanie Tobie pomoc.... :metal

edmondo
07-08-2006, 21:59
Nawet nie mysl o wymianie na metalowy.

Po pierwsze sprawdz swiece i kable, u mnie przyczyna strzelania byly kable, zaraz po zalozeniu gazu.

Po zmianie kabli jak reka odjal (mialem zalozone PowerTec, teraz Motorcrafty).

Na tych pierwszych zrobilem prawie 45 tys i nie bylo nawet jednego strzalu.

zacny
07-08-2006, 22:04
Moja rada jest taka że jeśli koniecznie chcesz wydać trzy "stówy" to kup sobie blosa, na pewno bedziesz bardziej zadowolony niz z kolektora metalowego. A instalacja swoją drogą zrobiona do :ass:

Raftaj
09-08-2006, 21:06
No i kolejny raz doradza się blosa :wall:
Mało który gazownik w Polsce potrafi go dobrze zamontować :wall:
Gdyby było więcej fachowców do niego to może by i się opłacało go wrzucić.
Opinie podzielone. Może i byłby popularniejszy.

Moja rada - jak nie znasz super speca od blosów to nawet nie myśl o jego zakładaniu.

Jak uzupełnisz swój profil i dowiemy się z kąd jesteś, to może znajdziemy ci dobry warsztat co z blosami jest za pan brat. :metal

LaBobas
11-08-2006, 01:03
No i kolejny raz doradza się blosa :wall:
Mało który gazownik w Polsce potrafi go dobrze zamontować :wall:
Gdyby było więcej fachowców do niego to może by i się opłacało go wrzucić.
Opinie podzielone. Może i byłby popularniejszy.

Moja rada - jak nie znasz super speca od blosów to nawet nie myśl o jego zakładaniu.

Podzielam opinie o Blosie. :metal :metal

krzys-68
11-08-2006, 09:25
Tak,ale też aluminiowy prywatny kolektor to zlo najgorsze.auto nie chodzi dobrze nawet na Pb wówczas :banan: .Za te $$$ lepiej doprowadzić do porzadku instalacje zapłonową :metal

zacny
12-08-2006, 09:04
Gazownicy nie wiedzą o blosie bo jak by tu nie patrzeć jest "nielegalny"-czytaj niezgodny z przepisami więc warsztaty zakładające gaz się tym nie zajmują.Jeśli któryś potrafi to pewno z czystej ciekawości, lub "dla sztuki".Jedno małe stwierdzenie o regulacji elektronicznej w przepisach./przypadek Rywina/

jubileromega
22-08-2006, 13:03
metalowy kolektory moga byc bardziej efektywne od oryginalnych. polecam firme Auto Pro Tuning z Bydgoszczy. mialem taki kolektor w astrze 1.8 16v i byl widoczny przyrost momentu obrotowego a to z tej prostej przyczyny ze objetosc kolektora byla wieksza niz oryginalnego i silnik mogl szybciej zassac powietrze,,,

Raftaj
22-08-2006, 14:26
metalowy kolektory moga byc bardziej efektywne od oryginalnych. polecam firme Auto Pro Tuning z Bydgoszczy. mialem taki kolektor w astrze 1.8 16v i byl widoczny przyrost momentu obrotowego a to z tej prostej przyczyny ze objetosc kolektora byla wieksza niz oryginalnego i silnik mogl szybciej zassac powietrze,,,

Za profesjonalnie i odbrze zrobiony kolektor trza duuużo zapłacić.
No chyba że Jessy James jest twoim kolegą i zrobi ci takie cacko :))

insider
22-08-2006, 14:40
to juz teraz tanszym kosztem bylo by zalozenie sekwencji i nie niszczenie auta montujac metalowy kolektor... :satan:

LaBobas
23-08-2006, 11:46
Witam:)Mam pytanko .Mam instalacje LPG BRC i chyba mam ja do d... zrobina:(Czest mi szczela,i Teraz sie zastanawiam bo slyczalem ze mozna na zamowienie załozyc metalowy kolektor ssacy.Czy to jest opłacalne i jak auto bedzie na tym chodzi??Poprawić instalke,a nie ruszać kolektor.A plastkikowy jest lepszy od metalowego :metal :metal :metal

YatZeck_Wawa
07-09-2006, 20:04
Dlaczego pytam? Ponizeważ wszędzie czytam, że Mondi z 1995 czy 1996 ma zawsze plastikowy, a gość, który sprzedaje mi pojazd, uparcie twierdzi, ze w tym konkretnym duńskim egzemplażu jest nieplastikowy. Troszkę mnie to zmieszało, bo zaoszczędzić na instalacji LPG 1000zl to nie mało. Pozdrawiam i proszę o radę.

zacny
07-09-2006, 20:55
Dlaczego nie zbadasz sam jaki jest kolektor , nie bardzo wiem jak chcesz oszczędzić te 1000 zł.??????????????????

YatZeck_Wawa
07-09-2006, 21:05
Dlaczego nie zbadasz sam jaki jest kolektor , nie bardzo wiem jak chcesz oszczędzić te 1000 zł.??????????????????

Każdy jest czarny na zewnątrz a flaki widziałem już w 2 wariantach io zawsze jakaś część korpusu była metalowa. Ja natomiast nie wiem, w co patrzeć...

kobert
08-09-2006, 07:31
witam

w gliwicach mam magika ktory jest w stanie CI pomoc, moze przejazdem jak bedziesz zamiatac do bielska...

:bigok:

Jakub
11-09-2006, 14:54
Daj znać jak bedziesz w okolicy bielska - dam namiar na dobrego gazownika, a i kawkę może wypijemy :)

jubileromega
05-02-2007, 10:40
zrobienie kolektora to 800 zl do astry w mondeo tez sa 4 gary wiec cena pewne bedzie podobna.jessy james niepotrzebny a cena... majatek ? chyba nie biorac pod uwage ze moc i moment wzrosly baaardzo mocno

DariuszHoryd
05-02-2007, 20:16
Taak, i taki magik to zrobi taki kolektor na kowadle, i będzie smigać pieknie, ahh, ten Ford głupi płaci pewno grube pieniądze swoim inżynierom a tu p. miecio może takie kolektory trzepać na zamówienie. Akurat kolektor mondeo mimo że plastik jest bardzo mocny, nie słyszałem żeby komuś rozwaliło, prędzej puszkę dolotu rozsadzi rurę do filtra, przepływkę...

Z czego niby ten wzrost mocy ?? co magnetyzerami obklejają te kolektory i powietrze lepiej płynie ;)