PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana modelu



olimak1983
11-06-2013, 23:18
witam mam pytanie do klubowiczow gdyz chce wymienic moje poczciwe mk3 na mk4 (2l disel 140ps) na co zwrocic uwage przy kupnie (czy monde mk4 ma jakies wady na ktore nalezy zwrocic szczegolna uwage) interesuje mnie auto max 5 letnie i czy oplaca sie podnosic moc wczytujac nowa mape czy tez chip.Dodam tez ze bedzie to kombi srednie przebiegi roczne to okolo 25 tys dzieki za podpowiedzi odpowiedzi na pytania ktorych rowniez nie zadalem pozdrawiam:)

MaroX
15-06-2013, 00:41
Witaj, na początku przed zakupem mk4 staniesz przed dylematem - kupić pewnego gołego polskiego poflotowca z autentycznym i udokumentowanym przebiegiem 150 czy titanium z niemiec z takim samym "przebiegiem" i w tej samej cenie...:hehe: :zakrecony:

Generalnie z tego co zaobserwowałem i rozmawiałem z użytkownikami to:
- słabo wyposażone wersje (głównie kupione w polsce poflotowce) są wewnątrz strasznie "plastikowe"
- potrafi szwankować elektronika czasami doprowadzając do rozładowanie akumulatora i unieruchomienia auta
- w 2.0 TDCi jest niewielka turbinka, która niby wcześnie "wstaje", ale zaraz po 3000 rpm silnik "puchnie"
- padająca dwumasa - w sumie jak w każdym dizlu, ale i tak dużo trwalsza niż w mk3:hehe:
+ ogólnie 2.0 TDCi to bardzo dobry silnik, jeden z najmniej problematycznych współczesnych dizlli
+ dużo tanich części zamiennych
+ w miarę mało problemowy filtr cząstek stałych

Oczywiście, że chip-tuning się "opłaca":hehe:

jarku
15-06-2013, 11:52
błędne przeklejenie w tapatalku