PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Nierówna praca po odpaleniu, dymi na szaro



jeremis9
12-06-2013, 17:56
Witam
Piszę nowy temat bo podobnych mnóstwo, a każdy jednak inny :zakrecony:
Mondeo 2.0 TDCI 130KM 2004rok 218 000 przebiegu
Rano po postoju przez noc odpala bez problemu od strzała jednak przez 5 sek ma nierówne obroty po czym wszystko wraca do normy, a za samochodem zostawiam chmurę dymu. Kolor raczej szarej barwy. Samochód chwilę pochodzi wszystko jest ok. Z obrotami nie ma problemów. Moc jest, żadnych niepokojących rzeczy. Po pierwszym odpaleniu już nie ma problemów z obrotami. Jest tylko po dłuższym postoju (całkowite wychłodzenie). Czy przy tych temperaturach (+20C) jest możliwość że to jedna z świec lub kilka i dlatego tak się dzieje. Jedni mówią, że może świece inni że przy takich temperaturach świece w ogóle nie są grzane. Opinii tyle co doradzających, a chciałbym się uporać z tym problemem bo rano duszę ludzi pod warzywniakiem chmurką z mojego auta :hehe:
Może jakieś inne sugestie?

Pozdrawiam

xurion
12-06-2013, 18:14
mam to samo, podpinam się pod temat.
2.0 TDCI 115KM, 2001 175k przebiegu

jeremis9
13-06-2013, 12:06
Byłem na komputerze pokazało błędy:
P2288 Regulacja ciśnienia wtrysku - ciśnienie za wysokie
C1322 Tłok pompy hamulcowej - czujnik przemieszczenia 1 usterka w obwodzie
B0800 Nieznany kod usterki

Może to coś pomoże ?

jeremis9
08-08-2013, 00:38
Problem rozwiązany!
Nierówne obroty - świece żarowe okazało się że 4 sztuki do wymiany.
I od razu obalam mit, że świece grzeją tylko w niższych temperaturach - bo teraz temperatury po 28 stopni a ciągle chodził nierówno po dłuższym postoju.
Dym z rana został jednak po wykręceniu kolektora dolotowego i wyczyszczeniu problem znikł. Zauważyłem jeszcze że delikatnie leci ropa z węża paliwowego idącego od filtra paliwa (na łączeniu). Rurki czy węże nie były wczepione w zaciski i jakoś dziwnie wygięte. Zostały zamontowane i usztywnione w swoim miejscu. Ktoś mi mówił że tam mógł się zapowietrzać i dlatego był dym z rana jak powietrze się tam dostało. Ile w tym prawdy nie wiem u mnie problem znikł. Teraz zupełnie inny samochód po czyszczeniu kolektora. Wcześniej trudno było ruszyć bez dodania gazu, dusił się, gasł, na klimie to już masakra. Po czyszczeniu wszystko śmiga jak należy. U mnie pozornie wyglądało, że nie ma dużo nagaru, ale po wyskrobaniu tego i wyczyszczeniu na prawdę byłem zdziwiony ilością syfu.

ralf30
09-08-2013, 15:23
Mam dokładnie to samo więc już teraz wiem co musze zrobić. Dzięki za podpowiedzi :pub:

dżizas
10-08-2013, 00:25
Chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami w tym temacie.
Świece w naszych Mondkach grzeją przez ok. 30 sekund od momentu przekręcenia kluczyka mimo.
Dodatkowo, żarniki naszych świec są rozgrzane do czerwoności na całkowitej powierzchni po upływie ok. 15 sek.
Kontrolka świec żarowych gaśnie po ok. 5 sek. ale w tym momencie nawet końcówki świec nie są rozgrzane.
Reasumując - system mówi że możesz odpalać silnik mimo że w rzeczywistości nie jest on w pełni gotowy, ponieważ świece nie rozgrzały dostatecznie komory spalania by ułatwić zapłon (chodzi szczególnie o okres zimowy, latem raczej bez znaczenia).
KOLEJNA WPADKA FORDA?

Pamiętam doskonale jak to wyglądało w mojej starej poczciwej BMW E-36 1.8 tds.
Czas nagrzewania świec był zależny tylko i wyłącznie od temp. zewnętrznej i przy ok. -20*C świece grzały nawet do 30 sec. a przy ok. +10*C nie załączały się nawet na chwilę, co było jak najbardziej zasadne.
W Mondeo podczas pierwszego odpalenia po nocy świece zawsze grzeją ok.30 sek. a kontrolka świeci ok 5 sek niezależnie od tego czy jest -20*C czy + 20*C. Gdzie tu logika?

Ja z moim dymieniem poradziłem sobie w następujący sposób:
-cztery nowe świece BERU
-czyszczenie wtrysków w myjce ultradźwiękowej dodatkowo użyłem po kilku tygodnach TUNAP injector cleaner (jedyny po którym zauważyłem różnicę w odpalaniu oraz pracy silnika, jednakże dość drogi, ale w porównaniu do REDEX czy STP lub innych tego typu różnica kolosalna)
-w zimne dni odpalam po ok 20 sek. od momentu przekręcenia kluczyka i zauważyłem że lepiej odpala oraz silnik zdecydowanie równiej chodzi zaraz po odpaleniu.

Spróbujcie pokombinować w swoich brykach a też zauważycie różnice.

dbdrag
10-08-2013, 08:16
rozumiem iż twoje wywody na temat grzania wtrysków są poparte badaniami czyli inaczej mówiąc sprawdziłeś praktycznie z przyrządami kiedy i jak się załączają się świece żarowe?