PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Instalacja przestaje pracować



basil
19-06-2013, 00:34
Witam wszystkich jeżdżących na zanieczyszczone powietrze :)

Od czasów regulacji - nie wiem co to instalka lpg - 0 problemów - aż do teraz.

Problem objawia się następująco.
Podczas jazdy, w pewnej chwili przestaje się palić kontrolka LPG ( poziom gazu). Zachowuje się jakby zapłon nie był włączony.
Auto w tym momencie jest zasilane na benzynie.
Zauważyłem, że ta przypadłość jest wtedy gdy zrobi się cieplej na dworze , a ja stroję w korku, lub pędzę tempem żółwia.
Temperatura silnika nie rośnie , wiatraki chodzą jak trzeba.
W momencie gdy wyjeżdżam na trasę, kontrolka LPG ożywa i znów przechodzi na gaz.

Na przegląd jestem umówiony w Lipcu.

Może ktoś wie czemu instalka się tak zachowuje / miał podobnie itp?

Instalka to Elpigaz.

Netoper
19-06-2013, 01:08
Najmniej boląca usterka to jakiś niekontakt gdzieś na połączeniach, gorzej jak np sterownik pod wpływem temperatury odmawia posłuszeństwa.
Samemu to możesz posprawdzać np czy bezpiecznik od kuchenki nie zaśniedział, czy wtyk do sterownika czysty. Oblukaj też wtyczki na elektrozaworach gazowych.
Może też coś z ciśnieniem gazu, że jak chłodno to gaz nie ma siły przedostać się przez brudny filtr.
Sam jedynie połączenia elektryczne możesz sprawdzić, jak tu nic nie znajdziesz to niestety trza liczyć że gazownik kumaty i znajdzie przyczynę.

frugo
20-06-2013, 09:29
ja tez zaczalbym od sprawdzenia wszystkich polaczen elektrycznych bo wyglada to na niekontakt.

basil
12-07-2013, 11:31
No to dziś się okaże co tam się spsuło ;)

Zeus
14-07-2013, 00:02
I co się okazało ?

basil
15-07-2013, 11:38
No i lipa. W piątek było za zimno aby były takie warunki jak w/w. Ani razu się nie wyłączył ( efekt białego kitla? )
Mam podjechać jak wrócą upały - aby ta usterka wystąpiła u gazownika.
Na razie obstawiany jest komputer - który jest zamontowany na ścianie grodziowej.

lyssy
15-07-2013, 22:06
Upały, taaa...
Niech Pan Gazownik weźmie opalarkę czy choćby suszarkę i podgrzeje porządnie sterownik (oczywiście tak by przy okazji nie spalić auta ;)) - jeśli to jakiś zimny lut to powinno to dać efekt.

Grzesio
22-07-2013, 17:22
A przyczyną czy aby nie jest zbyt wysoka temperatura gazu?

basil
22-07-2013, 18:51
Dziś nawiew zimnego powietrza nic nie dał :(

wytaptane z paletki