PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Słabe ogrzewanie



Osiem
22-06-2013, 13:00
Witam.
Zupełnym przypadkiem mój syn włączył dzisiaj ogrzewanie w aucie - mam klimatronik. Włączył samo ogrzewanie bez klimy na 26 st. i okazał się że leci chłodne powietrze, może takie lekko letnie. Dopiero po ustawieniu na HI leci bardzo gorące. Nigdy nie sprawdzałem ogrzewania latem, więc nie wiem. Czy tam jest jakiś czujnik zewnętrzny, który przy temperaturze na zewnątrz rzędu 28 st. C. powoduje, że ogrzewanie jest w jakiś sposób ograniczone?. Na ustawieniu HI grzeje bardzo mocno. Tak ma być?

dream
22-06-2013, 13:04
Zapewne auto było nagrzane i w środku była wysoka temperatura, jeśli włączyłeś klimatronik z ustawioną temperaturą niższą niż panowała w środku to automat starał się "schłodzić" wnętrze do zadanej temperatury. :bigok:
Ustawienie na hi wyłącza automat i dmucha na maxa gorącym powietrzem

Osiem
22-06-2013, 13:13
Zapewne auto było nagrzane i w środku była wysoka temperatura, jeśli włączyłeś klimatronik z ustawioną temperaturą niższą niż panowała w środku to automat starał się "schłodzić" wnętrze do zadanej temperatury. :bigok:
Ustawienie na hi wyłącza automat i dmucha na maxa gorącym powietrzem

Więc tak, auto bardzo mocno nagrzane - zgadza się. Natomiast zaznaczam, że klima nie chodziła. Był włączony tryb ECO i samo ogrzewanie na 25-26 szt. BEZ KLIMY.

dream
22-06-2013, 13:16
Więc tak, auto bardzo mocno nagrzane - zgadza się. Natomiast zaznaczam, że klima nie chodziła. Był włączony tryb ECO i samo ogrzewanie na 25-26 szt. BEZ KLIMY

No i ok :phi:
Automat starał się schłodzić zwykłym nawiewem bo miałeś wyłączoną klimatyzację

Osiem
22-06-2013, 13:23
Więc tak, auto bardzo mocno nagrzane - zgadza się. Natomiast zaznaczam, że klima nie chodziła. Był włączony tryb ECO i samo ogrzewanie na 25-26 szt. BEZ KLIMY

No i ok :phi:
Automat starał się schłodzić zwykłym nawiewem bo miałeś wyłączoną klimatyzację
Czyli działa to tak, że czujnik mierzy temperaturę w środku auta i próbuje dostosować temperaturę w środku auta do tej zadanej na wyświetlaczu klimy. Czyli jak latem mam w aucie powiedzmy 30 st. C a ustawie 25, to będzie leciało chłodne powietrze, aby zbić temperaturę w środku do zadanych 25 st. C. Natomiast zimą kiedy np. w aucie mam 6 st. C a ustawie 25 to z kolei będzie leciało ciepłe powietrze żeby ogrzać środek do zadanych 25 st. C. Kumam. Dzięki za info. czyli wszystko ok. W sumie logiczne, ale z ogrzewania korzysta się głównie zimą, więc wtedy sytuacja jest jasna. Latem jest odwrotnie.

dream
22-06-2013, 13:30
czyli wszystko ok

:bigok: