PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Wentylator po zagrzaniu silnika zalacza sie na 2-5 sek , szarpie silnikiem ! padaka



Bzyq
23-06-2013, 21:48
Witam , a wiec mam taki problem auto zagrzeje sie do ponad 90 stopni termostat pusci a wentylator zalaczy sie na 2-5 sek i nic i ledwie co sie zakreci i tak po jakims czasie ponownie , po odpieciu wtyczki z czujnika temperatury wentylator sie nie zalacza ! przekaznik jest strasznie goracy , podlaczylem wentylator na sztywno do akuma i idzie za modulem starujacym tak samo ? jesli odepne wtyczke z czujnika temperatury to wyskakuje sprezynka. Mial ktos podobny problem , po podmianie przekaznikow to samo sie dzieje. Dodam jeszcze ze jak auto sie nie zagrzeje to strasznie skacze ;] w zakresie 1500 -2500 obrotow szarpie az chce skrzynie wyrwac , a jak jest zagrzany to usetpuje i wszystko plynnie smiga! jesli ktos ma jakies sugestie co moze byc przyczyna albo mial podobny problem to prosze o pomoc ;) bo juz mnie grzjee po malu :D
wlasnie panowie a gdzie znajduje sie czujnik temperatury cieczy chlodzodzacej?
bo czujnik temperatury silnika znajduje sie pod kolem pasowym walka rozrzadu chyba..

mario373
23-06-2013, 23:35
Z mojej paroletniej eksploatacji Mondka udało mi się go zagrzać wyłącznie podczas awarii wentylatora i włączeniu klimy. W innych przypadkach doprowadzenie do wrzenia jest niemożliwe.
Tu moja uwaga może masz walnięty termostat grzeje się silnik a do chłodnicy nie puszcza, ECU głupieje mając 2 różne odczyty temperatur