PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Wzmocnienie czołowe/pas przedni do 2.5 V6 - jakie będzie pasować



ext
25-06-2013, 12:34
Witam,

Mój mondek jakiś czas temu zaliczył stłuczkę w wyniku, której zgięciu uległ pas przedni. Niestety koalicja bielskiego ASO Forda i PZU załatwiła sprawę tak, że wymienili mi w ramach AC zderzak, grill i reflektorki, a pasa przedniego nie. Uzasadnili to tym, że zderzak się nie złamał a jedynie pękł, zatem uszkodzenie pasa nie pochodzi z tego zdarzenia. I nie szkodzi, że auto nigdy uszkodzeń nie mialo, że mam zdjecia, że oni mają zdjęcia, że uszkodzenie jest dokładnie w tym miejscu w którym wgniecony jest pas przedni. Z mafią nie pogadasz - mogę tylko przestrzec przed naprawami blacharsko-lakierniczymi w ASO w Bielsku-Białej i ubezpieczeniami w PZU. Tak czy inaczej w efekcie zostałem ze zgiętym pasem i niezbyt spasowanym przodem.

Tyle przydługiego wstępu. Moje pytanie jest takie - czy do Mk3 2.5 V6 pasuje każdy pas przedni z MK3? Czy na przykład inne wzmocnienia czołowe są do diesli a inne do benzyn, albo gorzej - do V6 są jakieś zupełnie inne? Jest tego sporo na allegro, ale nie chcę kupić czegoś co nie będzie pasować, a sprzedawcy najczęściej wiedzą z czego dany element wyjęli, ale nie wiedzą czy będzie pasował do innego modelu.

pzdr

Fortis
25-06-2013, 14:27
spróbuj się odwołać.

ext
25-06-2013, 15:09
Odwołać :D Pisałem do PZU, gadałem z ASO, z rzeczoznawcami. Układ działa. PZU na wszystko odpowiada jednym zdaniem: "zakres uszkodzeń wewnętrznych nie odpowiada zakresowi uszkodzeń zewnętrznych". Koniec. Smarujesz pismo podając zestaw argumentów i prosząc o uzasadnienie. Odpowiadają: "zakres uszkodzeń wewnętrznych nie odpowiada zakresowi uszkodzeń wewnętrznych". I tak w kółko. Rzeczoznawcy to żal - chyba bym musiał ściągać rzeczoznawcę z drugiego końca Polski żeby nie trafić na ich znajomego czy kolegę. Tylko, że... ASO i tak ślady zatarło i wbrew prośbom pozbyli się starych elementów (zderzaka, lamp). Nie miałem czasu na bujanie się z nimi - odpuściłem. Następnym razem przy AC trzeba jechać do Pana Kazia, który nie będzie się bał ładować w auto młotkiem żeby wszystko było w strzępach i żeby "agent mocno pomocny" nie miał "wątpliwości".

Tak czy siak... jak z tymi pasami przednimi?

WojtasS
25-06-2013, 19:20
czy do Mk3 2.5 V6 pasuje każdy pas przedni z MK3? Czy na przykład inne wzmocnienia czołowe są do diesli a inne do benzyn

w dieslu masz mocowanie na intercooler(tyle tylko)... ważniejsze jest jednak mocowanie zamka przed liftem i po lifcie ;)

ext
25-06-2013, 22:27
To znaczy można by wsadzić z diesla i nie montować intercoolera którego nie ma?

Po którym lifcie się coś zmieniło? Ja mam już po 2gim - 2006 rocznik.

WojtasS
26-06-2013, 01:46
chodzi o długość wkładki zamka czy coś takiego przed liftem była inna, a po lifcie inna

popatrz na allegro różnią się tylko "uszami" na intercooler ;)