PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Dwumas



Marcin0116
28-06-2013, 13:54
Nadszedł ten czas, muszę wymienić w Mundziu koło dwumasowe i mam do Was kilka pytań...
1. Czy TDDI i TDCI mają ten sam dwumas? Czy ważna jest moc silnika przy kupnie kola dwumasowego?(ja mam TDDI 90KM)
2. Na co zwracać szczególną uwage podczas wymiany dwumasa?
3. Czy coś jeszcze sie wymienia razem z dwumasem?

Proszę o porady ponieważ jest to moja pierwsza przygoda z dwumasą.

Pozdrawiam

Marcian
28-06-2013, 16:22
1. Tak różnią się, najlepiej dobierać u kupującego po nr VIN lub jak miałeś przekładkę po nr silnika.
2. Warto poczyścić przy okazji rozrusznik z opiłków z dwumasu,
3. Ewentualnie przy okazji można coś w rozruszniku wymienić, co do dwumasu: dwumas, sprzęgło, wysprzęglik najlepiej zestaw LUK

Zaraz moderator Ciebie ścignie za nie używanie opcji "szukaj" mnóstwo informacji o dwumasie jest na forum.

Biker36
29-06-2013, 10:18
Kolego, szukaj na allegro. Bo można ustrzelić okazję. Niedawno widziałem kompletne sprzęgło do Twojego silnika za 260 pln (od ASO). Dwumasa to ok. 800 pln min. Chyba że trafisz na coś tańszego. Marcian nie wspomniał jeszcze o śrubach do dwumasy(8 szt), które kosztują ok. 70 pln za komplet, chociaż można je dostać taniej. Jak będziesz kupował wysprzęglik Luka, to koniecznie zwróć uwagę, żeby miał adapter (przejściówkę), bo inaczej nie podejdzie. Wysprzęglik to ok.250 pln...Ja za kompletny zestaw do mondeo 115KM TDDI zmieściłem się w 1400 za części (sprzęgło i wysprzęglik LUK, koło motrocraft, które i tak jest od LUKa ).