PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkI] Membrany bustera jak rozpoznać które mają być w zaworze? Pomocy problem.



Futrzak
28-06-2013, 16:05
Witam.

Zamówiłem owe membrany u Paula i przed chwilą przyszły (grube) do MKI którego posiadam, ale po rozkręceniu mojego zaworu okazuje się że są cienkie założone.
Posiadam dwa takie zawory i w obu były cienkie membrany, tak więc mam problem co robić? Próbować założyć te grube do zaworu czy odesłać je z powrotem?

Oba zawory wyglądają identycznie jak ten z opisu wymiany membran http://www.mondeoklubpolska.pl/content.php/176-P%C3%AAkni%C3%AAta-membrana-boostera-diagnoza-i-naprawa

Mondeo rok 95. W Polsce do mojego zaworu nikt nie zaglądał.

zizitop901
28-06-2013, 19:35
dokładnie cienkie do mk2 grube do mk1

---------- Post added at 18:35 ---------- Previous post was at 18:35 ----------

nie inaczej

Futrzak
28-06-2013, 22:31
Tego się doczytałem, ale czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem gdzie (oryginalnie) były cienkie membrany w boosterze. Rozmiarowo i przetłoczeniowo cienkie membrany pasują idealnie do przetłoczeń na pierścieniu, a tak jak sprawdzałem przez opakowanie mniej więcej to wychodzi na to że, duża ledwo zachodzi na obrys przetłoczenia, z kolei mała (b.mała) na przetłoczenie pierścienia nie wejdzie. Ma ona szerokość pierścienia (wewnętrznego).

Budowa zaworu tego różni się kształtami w mk1 i mk2? Tak że przetłoczenia na membranach pasują do siebie idealnie?

tommo1982
03-07-2013, 21:51
Wymieniając membranę, bo tylko mniejsza była uszkodzona, założyłem wyciętą z przepony od pompki paliwa od poloneza (do tego jest grubsza bo ma 0,35mm zamiast 0,20mm). Skręciłem, wkręciłem i chodzi. Też zastanawiałem się nad tymi wytłoczeniami ale widać nie są one aż tak istotne. Skręcasz i samo się ułoży.

zizitop901
04-07-2013, 17:21
tu chodzi jedynie o grubość i elastyczność i jak te parametry sie zgadzają to nawet z prezerwatywy moźna to zrobić kwestia pomysłowości