PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Silnik gaśnie i problem Z ABS ESP mondeo 2004 rok



piotrek_olk
29-06-2013, 19:04
Witam serdecznie! Mam spory problem z moim pojazdem, a mianowicie. Po kupnie pojazdu obroty zachowywały się dziwnie podczas jazdy na biegu jałowym nie trzymały tysiąca tylko spadały do 750, co jakiś czas ( w miarę często) przy mocnym wciskaniu pedały gazu i potem luzowaniu auto gasnie. Więc wziąłem się do roboty posprawdzałem wszystkie czujniki, zmieniłem czujnik położenia wałka (bo był ten wadliwy) . Dalej to samo, znajomy powiedział mi że może to być problem z czujnikiem prędkości a że mam skrzynie 6 to są to czujniki abs. Długo nie myśląc wziąłem się za wszystkie koła i je wyczyściłem i teraz mam jeszcze jeden problem oprócz gaśnięcia samochodu. A mianowicie po przekroczeniu prędkości 50 km włącza się ABS I ESP. Komputer pokazuje mi błąd na prawym, przednim kole, czujnik sprawdzony, zamieniony z innym to samo, przewody sprawne. Czy łożysko mogło się rozmagnesować? Acha co do gaśnięcia to próba przelewowa na jednym pokazuje ok 60 czy przez to auto może gasnąć? Proszę o pomoc już się męczę z moją maszyną ok 3 tygodni. Przeszukałem wszystkie możliwe posty. Z góry dzięki.

dmisieekk
29-06-2013, 20:15
Kolego co towarzyszy gaśnięciu? sprężynka? Co do esp i abs to możliwe że ktoś wymieniał łożysko i nie zrobił tego jak należy...

lordmar
29-06-2013, 20:22
Co do łożyska to tak jak kolega wyżej piszę może to być nieprawidłowo wymienione. U mnie w zeszłym roku barany wprasowały nie równo i zagięły pierścień przez co systemy wariowały.
Ponowna wymiana na nowe naprawiła problem.

piotrek_olk
30-06-2013, 01:50
właśnie w tym mam problem że nic mi nie toważyszy gaśnie i tyle, żadnych błędów na kompie, tylko p1000 ale z tego co się orientowałem to nie pełny test. A co do łożyska to takie mam wrażenie że ktoś coś źle zrobił i teraz jest problem. Z uwagi iż nie poddaje się tak łatwo to wziołem się z znowu do roboty i podniosłem auto z porzodu i oczywiście jedynka. Jak zablokowałem przednie lewe koło to spadł mi prędkościomierz czyli jakby nie było impulsów z prawego. Chyba to dobrze rozumiem?

Myniu
30-06-2013, 14:41
Zrób porządną diagnostykę odczyt parametrów na włączonym zapłonie, biegu jałowym:np jakie ciśnienie paliwa, wartości na wtryskach etc

piotrek_olk
01-07-2013, 08:48
robiłem nie pamietam dokładnie pomy ale cos koło 350-370, a wtryski korekta od 0 do 2 na wszystkiech czterech

steell
03-07-2013, 18:50
Na jakim sprzęcie robiłeś diagnostykę? nie każdy program pokazuje wszystkie błędy, najlepiej na ori fordowskim

Olaola1
03-07-2013, 21:54
Wyczyść przepływkę jeśli chodzi o falowanie i gaśnięcie, co do ABSu to tak na wszelki wypadek sprawdź bezpieczniki bo ostatnio czytałam też jak się chłopaki męczyli z kołami a tu padł bezpiecznik.

piotrek_olk
04-07-2013, 14:04
przepływkę przełozyłem z innego forda o tych samych parmetrach bez zmian - co do ABS i ESP to wymieniłem łozysko na przednim praym kole i błedów nie ma - abs i esp chodzi spoko. Wiec jedno mam z głowy. Problem z gaśnięciem nie ustał - dalej tak samo!!!!! Ma ktoś jakieś pomysły? Tak jak pisałem wcześniej jeden wtrysk ma za duży przelew - czy to może być przyczyną? Jakie macie temperatury paliwa, u mnie na jednym czujniku 80 stopni a na drugim 10. Pomiary na ciepłym silniku. Troche to dziwne też tak macie?

piotrek_olk
05-07-2013, 20:39
nie dacie rady pomóc ?

steell
07-07-2013, 21:28
"Tak jak pisałem wcześniej jeden wtrysk ma za duży przelew" Po takim opisie trudno coś wywnioskować. Możesz napisać w końcu na jakim sprzęcie sprawdzane były błędy?
IDS, WDS, KTS czy coś innego?
"Jakie macie temperatury paliwa, u mnie na jednym czujniku 80 stopni a na drugim 10. Pomiary na ciepłym silniku" pomiar temperatury paliwa jest chyba jeden na pompie o ile sie nie mylę i max chyba do 90 stopni czy cos koło tego.
Nierówne przelewy sugerują że coś jest nie tak ale dopiero sprawdzenie na maszynie powie więcej.
Do tego silnik nie ma trzymać na wolnych 1000 obrotów tylko coś 750-800 w tym zakresie.

---------- Post added at 21:28 ---------- Previous post was at 21:24 ----------

Najlepiej podaj jak oryginalnie nazywają się te wartości które pokazują ci 80 i 10 stopni

Myniu
07-07-2013, 21:50
nie dacie rady pomóc ? Damy radę ale wróżyć nie umiemy możemy tylko sugerować co trzeba sprawdzić, wyeliminować tylko dobrze jest odczytywać ewentualne błędy, parametry pracy silnika.

Jakie macie temperatury paliwa, u mnie na jednym czujniku 80 stopni a na drugim 10 Jeśli pomiar temperatury paliwa(FRT) wynosi u Ciebie 80*C to świadczyć może o uszkodzeniu czujnika temperatury paliwa(niebieski lub zielony) umieszczonego na pompie wtryskowej i wtedy silnik może gasnąć z tej właśnie przyczyny.