PDA

Zobacz pełną wersję : LPG II gen : czujnik temp czy czujnik obrotów



Holek73
15-05-2005, 22:36
Witam wszystkich MM
Jutro (już postanowione) zagazowuję modnka II generacją BRC.
Mam pytanko zakładać czujnik przełączenia z gazu na bęzynkę reagujący na obroty czy może na temperaturkę silnika. Mieszkam poza miastem więc samochodzik od razu po wyjeździe z za ogrodzenia po 500 m wjeżdza na asfalt i pierwsze światła są po 6 km. Szybko więc nabiera temperaturki ale w pierwszej fazie (szczególnie moja łajf) lubi podgazować na wybojach - więc na 100% ponad 2000 obrotów uzyska w pierwszej minucie jazdy.
Może ktoś z gazowników podpowie czy będzie OK - Warsztat poleca przełączenie w funkcji obrotów
Wczesniem miałem Ścierkę na gaz I gen i odpalałem nawet w mrozy ok -5 na gazie. Hulała na gazichu 3 latka i wszystko ok

HEVA
15-05-2005, 23:48
Mam pytanko zakładać czujnik przełączenia z gazu na bęzynkę reagujący na obroty czy może na temperaturkę silnika.

OBROTY

burton
16-05-2005, 17:20
obroty to dobra rzecz ale na przyklad alndi renzo montuje na temp bez mozliwosci wyboru:(((zima bedzie zonk:(

Fredee
16-05-2005, 17:23
ciekawe...u mnie jest tak ze auto przełącza się na gaz po przekroczeniu 2000 obr, ale pod warunkiem ze temperatura silnika przekracza już 30 st. celcjusza więc mam i obroty i temp.
POzdroffki :bigok: :banan:

grzebyk
16-05-2005, 21:39
Najlepiej jedno i drugie,
ja mam instalkę na autroniku, nastawialne jest graniczna wartość obrotów z rozgraniczeniem czy ma się przełączać przy wzrastających, czy opadających i po przekroczeniu odpowiedniej temperatury.

W ogóle jest b. przyjazna użytkownikowi, soft dostępny jest w sieci, kabel zrobiłem sobie sam, teraz olewam gazowników, jeżdze tylko na przeglądy obowiązkowe żeby nie stracić gwarancji, a regulacje przeprowadzam sam i nie mam problemów z gazem mogę szczerze polecić

Fredee
16-05-2005, 22:38
Ooo to ja mam dokładnie te same funkcje - centralka się nazywa BingoS u mnie. Pozdroffki :bigok: :banan:

Holek73
17-05-2005, 00:11
Dzięki za rady
Dali w warsztacie BRC i 2000 obrotów.... :( :) ?
Wrzucę zaraz na forum moje pierwsze odczucia z jazdy na lpg
może taż coś poradzicie.
nera