PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Pisk w przednim lewym kole



Remik
03-07-2013, 20:26
Witam!

Po wymianie tarcz i klocków przy wolnej jeździe słychać pojedyncze piski w przednim lewym kole, słychać je również podczas skrętów. Czy ktoś może mi podpowiedzieć w czym jest problem, co sprawdzić?

Pozdrawiam!

sisio
04-07-2013, 10:27
Piski powodowane są przez przenoszące się wibracje, aby je wyeliminować posmaruj na miejscach styku klocek - jarzmo/zacisk pastę do hamulców np. ATE Plastilube.

Miałem dokładnie to samo, przy wolnej jeździe piszczało z przodu. Po przesmarowaniu i dodatkowym przeczyszczeniu z nalotów korozji problem ustąpił.

Remik
04-07-2013, 15:43
Dodam że wczoraj myłem samochód i wtedy pojawiły się te piski. Wcześniej nie zwracałem uwagi na wilgoć i piski pojawiały się sporadycznie. Dzisiaj w upalny dzień pokonując tą samą trasę co wczoraj piszczenia nie usłyszałem.

sisio
04-07-2013, 18:46
Może jednak tak jakaś korozja wchodzi na styku klocek - jarzmo i blokuje hamulec. Innych pomysłów nie mam.

A przy jakich prędkościach pojawia Ci się to piszczenie? u mnie było do ok 30-40km/h potem cichło, lub po prostu nie słyszałem.

Remik
04-07-2013, 19:09
A przy jakich prędkościach pojawia Ci się to piszczenie? u mnie było do ok 30-40km/h potem cichło, lub po prostu nie słyszałem.

U mnie dokładnie tak samo, spróbuję dokładniej poczyścić i zobaczę co będzie.

sisio
04-07-2013, 20:49
Nie czujesz przypadkiem, że hamulec trochę trzyma? tzn przy wolnych podjazdach np w korku wrzucasz luz i dość szybko staje z małym szarpnięciem?

Remik
04-07-2013, 21:55
Raczej nie... Co jakiś czas po jakimś wypadzie sprawdzam czy tarcze się zbytnio nie nagrzewają i jest to w normie. Będę się temu przyglądał, może klocek musi się dopasować...

Remik
09-07-2013, 10:13
Byłem w trasie i pisk słychać coraz częściej, nawet przy 100km/h... Dodam że koło nic się nie grzeje. :niewiem:

Remik
13-08-2013, 17:00
Problem nadal nie ustąpił, pisk pojawia się w różnych momentach jazdy i ustaje, podczas jazdy piszczy a przy próbach hamowania przestaje oraz podczas skręcania ustaje ten pisk, poniżej filmik z jazdy:

http://www.youtube.com/watch?v=PLcAy9CeNEk&feature=youtu.be

Dragi
13-08-2013, 18:05
Miałem dokładnie to samo kilka dni temu udało mi się rozwiazac problem.
Jednoznacznego rozwiązania nie znam ponieważ u mnie zostały wymienione klocki z przodu (ponieważ się konczyly i one mogly dawac takie efekty) oraz oczyszczone i przesmarowane wszystkie 4 zaciski hamulcowe.
Od ostatniej soboty (kiedy to były te operacje wykonane) pisków nie ma.

Dodam, ze mi się kola również nie grzaly. Koledzy z tego forum jednak podpowiadali aby przeczyscic zaciski i mieli racje. W zaciskach jest mega syf.

Remik
14-08-2013, 03:43
Będę musiał bardzo dokładnie poczyścić ten zacisk. U mnie po wymianie tarcz i klocków pisków nie było, dopiero po jakimś czasie się pojawiły...

Dragi
14-08-2013, 07:51
Poczysc i przesmaruj i daj znac jakie efekty