PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] po wlaczeniu klimatyzacji dziwny halas



kobi2.2tdci
03-07-2013, 22:33
mam problem z moim mondeo 2.2tdci wymieniłem napinacz paska wieloklinowego wraz z paskiem i nadal po włączeniu klimatyzacji jest dziwny klekot przez jakis czas ...dodam ze wcześniej hałas był non stop teraz tylko na zimnym silniku poradźcie cos?


Proszę uzupełnić profil - model i silnik auta.

mwok
03-07-2013, 22:44
A czy koło pasowe kolega tez wymienił ?
Bo klekot to od niego

kobi2.2tdci
03-07-2013, 23:48
nie kola nie wymieniałem niestety

---------- Post added at 21:48 ---------- Previous post was at 21:45 ----------

Niestety nie ,a czy ma to jakiś wpływ na dłuższą jazdę. Może coś zepsuć??

linkgrabber
04-07-2013, 00:07
miałem to samo, tak jak kolega podpowiada koło pasowe czyli tzw. mala dwumasa do wymiany.

A w krytycznej sytuacji jak rozerwie to koło to stracisz ładowanie i klimę ale wspomaganie będzie bo na innym pasku. Także do domu jak bedzie niedaleko raczej zjedziesz. Jednak polecam wymienić bo znając życie popsuje sie w najmniej odpowiednim miejscu i momencie :skromny:

slachu
04-07-2013, 13:47
Podałbym linka do konkurencyjnego forum, ale nie wiem czy mogę. Rozwiązanie polega na wymianie stałego koła alternatora na takie tzw. jednokierunkowe ze sprzęgiełkiem... Wtedy dopiero ustają wszelkie drgania w układzie paska wieloklinowego. Temat jest znany od dłuższego czasu i ci co najwcześniej dokonali wymiany mają już po 30kkm przejechanych. Ja właśnie jestem kilka godzin po takiej wymianie. Nie miałem co prawda mocno zużytego napinacza i koła zamachowego ale hałas już powrócił (po wymianie jakieś 15-20kkm). Teraz jest cisza. Słychać tylko silnik i nie ma drgań. Polecam to rozwiązanie. Koło pasuje od Mondeo benzyny 2.0, ale trzeba dokonać drobnej ingerencji w obudowę alternatora - trzeba spiłować kołnierz, aby koło od benzyny dobrze osadzić. Koło jest w osi pozostałych i ma tą samą średnicę co oryginalne (polecam INA chyba 535007410 wg klasyfikacji LUK)

kobi2.2tdci
04-07-2013, 20:15
wlasnie wymienilem kolo pasowe drgania sa na dzwigni zmiany biegow ale po wymianie mechanik odpali i wszystko jest ok sprawdze za 2h jak ostygnie co bedzie sie dzialo jezeli to samo to jade do polski i sprawdzam wszystko co mozliwe:)